Zapowiedź: Śląsk II Wrocław – Polonia Warszawa

W niedzielę czeka na Polonię pierwsze starcie w II lidze z rezerwami ekstraklasowego klubu. Na wyjeździe nasz zespół zmierzy się ze Śląskiem II Wrocław.

Radek Mynář, Sebastian Mila, Vladimír Čáp

O meczu:

Mecze z drużynami rezerw to zawsze duża niewiadoma, zwłaszcza na początku sezonu. Na tym etapie sezonu nie mają zastosowania jeszcze limity dotyczące zawodników pierwszego zespołu, więc może okazać się, że w II lidze wystąpi nagle bardzo odmieniony personalnie zespół od tego z ostatniej kolejki. Takie ryzyko istnieje właśnie przed niedzielnym meczem. Pierwsza drużyna Śląska gra w sobotę wieczorem, więc sztab drugiej drużyny ma idealne warunki, aby skorzystać z zawodników, którzy zagrają mniej minut w Ekstraklasie.

W szczególności trener drugiego zespołu może spróbować uszczelnić obronę, bo ta funkcjonuje bardzo słabo. Śląsk II w trzech pierwszych kolejkach stracił 8 bramek, do tego 4 kolejne w spotkaniu Pucharu Polski z Motorem Lublin. Jednocześnie jednak rezerwy Śląska sporo strzelają – 7 goli  w II lidze i 2 w Pucharze Polski. Wyłania się zatem obraz drużyny, która ma jeszcze sporo nawyków z piłki juniorskiej. Niemniej, nawet bez wsparcia z pierwszego zespołu, należy nastawiać się na ciężki mecz. Śląsk II potrafił wygrać na wyjeździe z Zagłębiem II wzmocnionym graczami pierwszego zespołu i urwać punkty Raduni, czyli jednemu z faworytów do wygrania ligi.

Nie zagrają

  • Tomasz Wełna (kontuzja), Kacper Górski (kontuzja)

Sędzia

  • Mateusz Piszczelok (Katowice) – do tej pory nie sędziował meczu II ligi

Transmisja

Będą dwa sposoby na obejrzenie transmisji z niedzielnego meczu:

  • w aplikacji eWinner (bez komentarza) – za darmo
  • WP Pilot (z komentarzem) – 9,99 zł/3 dni; 29,99 zł/30 dni; 249,99 zł za rok [ceny najtańszego pakietu, który obejmuje transmisje wszystkich spotkań II ligi, a także 60 innych kanałów:

Źródło: własne/90minut/pl

Author: muchomor

3 thoughts on “Zapowiedź: Śląsk II Wrocław – Polonia Warszawa

  1. Super, w końcu można się skupić na najważniejszym, tj. wątku sportowym. Rzygać mi się już chciało od czytania kolejnych „newsów”, kto co napisał w internecie 🙁 miejmy nadzieję, że obie strony zmądrzeją i nie będą brnęły w to, co na koniec nikomu nie przyniesie żadnych korzyści …

Dodaj komentarz