Komunikat klubu po meczu ze Stomilem Olsztyn

Po oświadczeniu grupy „Ultras Enigma” po meczu Polonii ze Stomilem Olsztyn klub postanowił wydać swoje oświadczenie, w którym ustosunkował się do problemów organizacyjnych i przeprosił za trudności. Treść w rozwinięciu niusa.

Drodzy Kibice!

W odpowiedzi na pytania dotyczące decyzji nt. dostępności biletów na mecz ze Stomilem Olsztyn, który odbył się 01.08.2022 chcielibyśmy podkreślić, że podyktowana ona była dbałością o bezpieczeństwo naszych kibiców oraz wymaganiami prawnymi, które nakładają na Klub konieczność zgłaszania przewidywanej liczby kibiców 5 dni przed danym spotkaniem.

Był to dla nas pierwszy mecz w wyższej lidze i pierwsze domowe spotkanie sezonu – niestety źle oszacowaliśmy liczbę kibiców, którzy będą zainteresowani zakupem biletu na mecz. Dodatkowo, nie poinformowaliśmy o ograniczeniach z dostępnymi miejscami na to wydarzenie – za te błędy serdecznie przepraszamy, w szczególności tych kibiców, którzy przybyłych na miejsce, a nie weszli na stadion.

Zrobimy wszystko, by taka sytuacja już nigdy nie miała miejsca, a każdy chętny na mecz będzie mógł obejrzeć sportową rywalizacje z trybun na K6.

Przepraszamy, ale też chcielibyśmy podziękować za wczorajszy doping podczas spotkania i zaprosić na kolejne emocjonujące domowe starcia Czarnych Koszul.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

16 thoughts on “Komunikat klubu po meczu ze Stomilem Olsztyn

 1. Może przedstawiciele klubu uzgodnią swoje stanowiska. Prezes mówił o konieczności zgłoszenia liczby kibiców na 3 dni przed meczem, a tutaj czytamy, że na 5 dni. Dalej nie rozumiem dlaczego nie złożono odwołania od nałożonej kary wyjazdowej 6 meczów, która jest niezgodna z Art.31 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN. Karę można nałożyć na max. 5 meczów.

 2. Rzadko tu przeklinam ale odsłuchałem konferencję i powiem, że trener Stomilu to jebany wieśniak.
  Jak można byc takim chamem jak na początku konferencji.
  Stomil został tu miło przyjęty, piłkarze, kibice a ten wyjeżdza z takim zachowaniem.

  1. Trochę tak, ale obiektywnie to było dość ciemno, nawet w transmisji ponoć o tym mówili, więc pomijając formę przekazu miał swoje racje.
   Może też był sfrustrowany bo stracili gola w końcówce.
   A i tak jak się to porówna do wypowiedzi Szymanka np. po meczu z Puszczą Niepołomice to nie było tak źle 😉

 3. Komunikat mam nadzieję, że ostudzi gorące głowy niektórych grup kibicowskich (mieli rację).
  W dalszym ciągu pozostaje nierozwiązana sprawa, że mecze Polonii mają być imprezami podwyższonego ryzyka (DLACZEGO , KTO O TYM DECYDUJE, na Cwks jest piwo zawsze ?) i w związku z tym koszty ochrony rosną, nie ma sprzedaży alkoholu ( w sumie to mnie to rybka ale klub na tym zarabia ..) . Na pewno w klubie ktoś liczy tego excela i się zastanawia na ile ludzi zgłosić imprezę aby nie zapłacić zbyt dużo za ochronę.
  Może to niektórym się wydaje dziwne ale to są koszty i to niemałe. A Policja przychodzi w większej liczbie – kto za to płąci ?
  Im głębiej w las, tym więcej takich znaków zapytania .
  Przypominam – PAn Nitot to biznesmen który wbrew pozorom liczy kasę i nie wydaje jej ot tak lekką ręką (co popieram w 100 %), lepiej tę kasę wydać może jeszcze na jakiś transfer albo poprawę infrastruktury.

  1. Tak liczą, że przez swoje głupie decyzje przeszło im w poniedziałek koło nosa kilkanaście tysięcy złotych.
   Może zamiast zawsze być najmądrzejszym czasami warto posłuchać kibiców, którzy na Polonię chodzą od kilkunastu/kilkudziesięciu lat.

  2. Może zamiast robić burdy na Legionovii i w Siedlcach trzeba było posłuchać większości kibiców i klubu i być grzecznym a wtedy nie mielibyśmy może wszystkich meczy podwyższonego ryzyka.

   Co przypomnę dla klubu jest bardzo dużą stratą finansową.

  3. Jakie miałeś burdy na Legionovii? O czym Ty mówisz? 🙂

   Dalej wierz w bajki, że jakiekolwiek zachowanie kibiców miało wpływ na taką decyzję. Nawet jakby kibice nic złego nie zrobili to i tak dostalibyśmy wszystkie mecze podwyższonego ryzyka. I tutaj pretensje można kierować do kierownictwa policji, które niedawno troszkę się zmieniło i delikatnie mówiąc nie lubi Polonii Warszawa.

   A ja przypomnę, że klub przepuścił w poniedziałek przez palce kilkanaście tysięcy złotych.

  4. „Jakie miałeś burdy na Legionovii? O czym Ty mówisz? ”
   z ochroną były jakieś przepychanki.
   Wiadomo, że nie mieli racji, żadna ochrona nie będzie mówiła kto ma wejść a kto nie, w ogóle co to za arogancja, w d.. się poprzewracało.

 4. Czy w ogóle można jakoś znieść tę decyzje o podwyższonym ryzyku ?
  Kto ją wydał, podstawa prawna itp.
  Kibice niech teraz się opanują, brak wyjazdów – to brak wsparcia drużyny, która się uczy 2 ligi. Wyższe koszty organizacji meczów u siebie – to już jest poważna sprawa, nie zawsze przyjdzie te ponad 2 tys ludzi .
  To są sprawy długofalowe – a nie tylko 5 minut chwały grupy kibicowskiej.

 5. Polonista KSP
  Nie lubi nas kierownictwo Policji ? Trudne do udowodnienia, natomiast działania w Siedlcach miały miejsce tydzień temu. Nie możesz być pewien, że gdyby nie było Siedlec nie byłoby podwyższonego ryzyka itd.
  Bilet był po 30 zł – czyli było tam ze 400 osób ?
  Nie będę niepotrzebnie bił piany – stało się, niech klub pisze odwołanie dlaczego jego mecze są podwyższonego ryzyka. Ciekawe czy mecze CWKS tez są podwyższonego ryzyka. Chciałbym poczytać uzasadnienia Policji i poruszyć media jak tłumaczenie będzie „dziwne”.

  1. Decyzja że wszystkie mecze są podwyższonego ryzyka zapadła na początku lipca, przed planowanym pierwszym meczem u siebie.

   Legia ma bodajze połowę spotkań jako Podwyższone Ryzyko.

  2. Tak, decyzja była podjęta po Legionowie a oczywiście przed Siedlcami.
   Ale klub ma prawo odwoływać się od decyzji policji, runda jest długa a wydarzenia w Siedlcach nie są raczej okolicznością sprzyjającą takiemu odwołaniu, chyba się ze mną zgodzisz.

   Również slyszałem, że władze w policji są nieprzychylne Polonii ale to jest wręczanie im gotowego argumentu.
   Traci na tym klub.

   @ Polonista KSP- tak klub dał dupy i ludzie nie weszli. I to jest najgorsza z tych wszystkich rzeczy które się stały. Ale skoro tak bardzo dbasz o kasę klubu, że nie zarobił to przypomnę Ci, że nie ubolewałeś nad tym, że przez podwyższone ryzyko (duża cegiełka z powodu awantur) klub we wszystkich meczach nie będzie zarabiał na alkoholu i będzie musiał płacić dwa razy więcej za ochronę. Także nie podchodź do rzeczy wybiórczo a sprawiedliwie.

   A jeśli chodzi o Legionowię to tak- była na początku mała awantura.
   Tylko nie pisz znowu z uśmiechem nic w stylu „jaka awantura?” albo „a skąd wiesz, że to byli kibice Polonii?” „nikt nie udowodni, że to nasi zrobili”.

   Traktujmy się poważnie. Każdy w tej wymianie zdań ma swoje racje i można mieć zarówno pretensje do klubu za to co się stało w poniedziałek ale też do tych kibiców którzy uczestniczyli w tych awanturach czy bójkach jakkolwiek tego nie nazwiemy.

 6. Enigma BARDZO DZIĘKUJĘ za wyjaśnienie, to odrzuca argument że czy byłyby Siedlce czy nie mamy to cholerne podwyższone ryzyko.
  Tym niemniej nie możemy mieć ot tak z urzędu wszystkich meczy podwyższonego ryzyka a za dowód niech służy mecz ze Stomilem (kulturalny doping).
  Klub się tak godzi na to bez próby odwołania ?
  Zakaz na mecze wyjazdowe – trudno go będzie obalić. Ale u siebie zachowujemy się spokojnie.
  Enigma – możesz coś skrobnąć jak to było z tą „wizytą” CWKS u nas o 16.30 . Wiem, że to była prowokacja, ale było przykro patrzeć jak wchodzą a wpuszcza ich Policja . Takie sytuacje są wynikiem że na K6 Polonia Warszawa nie jest gospodarzem tylko najemcą i to tylko tolerowanym.
  I tutaj akcje Enigmy są bardzo ważne bo pokazują, że Polonia Warszawa istnieje i że to nie tylko emeryci i pikniki.

 7. Proponuję najpierw poczytać/porozmawiać z kibicami/władzami innych klubow ile maja spotkan podwyższonego ryzyka przez cały sezon/czy tam do końca sezonu.
  Następnie z klubem X porównać Polonię i zobaczyć czy kibice danego klubu byli bardziej spokojni czy mniej.

  A na samym końcu, przestanie pisać bzdury o winie kibiców.
  W IV lidze przy tym samym decyzyjnym również mieli podwyższone ryzyko.

  Klub zamiast walczyć z.kibicami niech sie zajmie tymi którzy rzucają kłody pod nogi.

  A jeśli chodzi o zarobki, to niech klub przypilnuje biletów i gadżetów bo koszulek meczowych na których można zarobić nie było bardzo szybko, a o tym jakos nikt nie wspomina

 8. Klub powiedział słowo: przepraszam. Kibice odpowiedzialni za Siedlce nie. Co więcej było dużo buńczucznych wpisów pt. g… Was to obchodzi. Zwykle słowo przepraszam, ew. przykro nam, że tak to się skończyło.

Dodaj komentarz