III liga kobiet zostanie rozszerzona?

Ciekawe informacje dopływają do nas z świata kobiecej piłki. Według nich, PZPN planuje rozszerzyć rozgrywki III ligi, przez co oprócz naszych „Syrenek”, awans uzyska prawdopodobnie także kobieca sekcja… Legii Warszawa.

Paulina Łężak

Dotychczas regulamin kobiecych rozgrywek był prosty – z III ligi spadały dwa zespoły, a na ich miejsce wkraczały dwa mistrzowskie zespoły z grup mazowieckiej i łódzkiej. Jednak po rozszerzeniu rozgrywek awans uzyskają także zespoły z drugiego miejsca w obu grupach. Co ciekawsze, taka sytuacja dotyczy tylko tych dwóch grup regionalnych. W pozostałych grupach wszystko pozostaje „po staremu”. Kontrowersyjny nie jest jedynie pomysł rozszerzenia rozgrywek, ale też fakt, że dokonuje się go… po zakończeniu sezonu.

To kolejny raz, gdy nasi „sąsiedzi” z Łazienkowskiej mogą awansować w sposób niezbyt sportowy. Na początku roku pojawiły się doniesienia, jakoby Legia starała się wykupić licencję na grę w I lidze kobiet od Tarnovii Tarnów.


Z tego co ustaliliśmy MKS jak i inne kluby III ligi, która miałaby być powiększona, złożyły dzisiaj oficjalny protest w PZPN-ie.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

2 thoughts on “III liga kobiet zostanie rozszerzona?

  1. Legii Ladies nie udało się wywalczyć awansu przy stoliczku za pomocą przelewu i notariusza??? Jaka szkoda. A Polonii nadal wypominają przygodę z Groclinem i KP Katowice 😉

Dodaj komentarz