Przygotowania MKS-u do najbliższego sezonu

Rozgrywki juniorskie zakończyły się już jakiś czas temu. MKS zaczyna zatem przygotowania do nadchodzącego sezonu. W rozwinięciu przedstawiamy informacje o zespołach akademii, które będą rywalizować w CLJ.

Michał Libich

U-19

W najbliższym sezonie dojdzie do zmiany w najstarszej CLJ. PZPN postanowił powrócić do koncepcji, by najstarsza centralna liga była ligą u-19, a nie u-18.

W przypadku Polonii do zmian nie dojdzie, trenerem drużyny będzie nadal Adam Chmielewski. Zespół będzie tworzyć przede wszystkim rocznik 2004, który reprezentował Polonię w minionym sezonie w CLJ u-18. Do niego dołączą gracze z rocznika 2005, którzy występowali w CLJ u-17. Ich trenerem w poprzednim sezonie był Michał Libich, który po 11 latach niespodziewanie opuścił MKS.

Zespół zostanie uzupełniony piłkarzami z niedawno przeprowadzonego naboru. MKS-owi zależy na zbudowaniu bardzo szerokiej kadry, aby większość zespołu występującego w lidze okręgowej stanowili gracze u-19.

U-17

Reforma dotknęła także CLJ u-17. Zamiast 4 grup zostaną utworzone 2 ligi – wschodnia i zachodnia. Rozgrywki będą toczyć się w standardowym trybie – runda jesienna i wiosenna, a nie jak dotychczas, gdy wiosną rywalizacja rozpoczynała się od nowa.

Trenerem zespołu u-17 (rocznik 2006) będzie Michał Maliszewski, ostatnio prowadzący drużynę CLJ u-15. Rolę drugiego trenera zespołu u-17 powierzono Damianowi Kozakiewiczowi, który w minionym sezonie był pierwszym trenerem rocznika 2006. Maliszewski nie opuści  jednak swoich podopiecznych z poprzedniego sezonu. Będzie także trenerem zespołu u-16.

U-15

W najbliższym sezonie w tych rozgrywkach występować będzie rocznik 2008. Sztab trenerski nie zmieni się, prowadzić drużynę będzie Robert Tarczyński Mateusz Piwko. Miniony sezon dla tego zespołu był bardzo udany. Wiosną Polonia wygrała Ekstraligę Mazowiecką (najwyższa klasa rozrywek), wyprzedzając Legię, Escolę i Wisłę Płock.

Author: muchomor

1 thought on “Przygotowania MKS-u do najbliższego sezonu

Dodaj komentarz