Zapowiedź meczu: Polonia – Legionovia Legionowo

Sobota, ta wielka polonijna sobota. Przed nami jak pewnie pamiętacie najważniejszy mecz całego sezonu. Polonia zmierzy się z Legionovią Legionowo w spotkaniu, które zdecyduje o kształcie tabeli III ligi grupa I. Początek spotkania o 19:11.

Piotr Marciniec

Historia:

Początki Legionovii sięgają roku 1930. Wówczas założony został Robotniczy Klub Sportowy „Czerwoni” przy udziale legionowskiego oddziału Polskiej Partii Socjalistycznej. Pierwsze spotkanie odbyło się dwa lata później – legionowska drużyna pokonała 8:3 Hapoel. W następnych latach klub zmienił nazwę na „Legionovia”, która w latach 80. była chwilowo zastąpiona przez „Gwardię”. W XXI wieku Legionovia balansuje między drugim, a czwartym poziomie rozgrywek (na podstawie oficjalnej strony).

O meczu:

O wadze spotkania napisano już praktycznie wszystko. Do końca rozgrywek III ligi pozostały dwie kolejki. W tabeli prowadzi Legionovia, która ma dwa punkty przewagi nad „Czarnymi Koszulami”. Obie ekipy poza bezpośrednim meczem mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. W wypadku Polonii będzie to wyjazd do ostatniej w tabeli Wissy Szczuczyn. Klub z Legionowa zagra u siebie z Błonianką Błonie. Wynik sobotniego meczu będzie miał więc duży wpływ na presję w ostatniej kolejce…

Obie drużyny są pod ogromną presją. Legionovia martwi się o decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej, w związku ze sprawą długu ekwiwalentowego za Sebastiana Gołębia [o sprawie pisaliśmy tutaj], natomiast Polonia oczekiwaniami fanów z uwagi na przedłużający się pobyt w III lidze.

O stanie kadrowym Legionovii pisaliśmy kilka dni temu [link]. U nas sprawa wygląda dość obiecująco. Z zespołem trenuje nieobecny ostatnio Piotr Marciniec. Szczegółową listę nieobecnych zamieszczamy poniżej. To zdecydowanie optymistycznie może nastawiać przed sobotą.

5 ostatnich meczów Legionovii w lidze (najniżej ostatni mecz):

 • 3:1 Pelikan Łowicz (D);
 • 2:4 ŁKS II Łódź (W)
 • 2:1 GKS Wikielec (D)
 • 3:0 Wissa Szczuczyn (W)
 • 1:1 Unia Skierniewice (D)

Warto też wspomnieć o statystyce wyjazdowej Legionovii poza wspomnianymi meczami z Wissą (3:0) i rezerwami ŁKS-u (2:4) w ostatnim czasie lider remisował bezbramkowo z Bronią Radom i wygrywał z Pilicą Białobrzegi (2:1).

Dla tych, którym statystyk jest za mało, poniżej publikujemy ostatnie mecze domowe z Legionovią:

 • 2016/17 (II liga) Polonia – Legionovia 2:2;
 • 2018/19 (III liga) Polonia – Legionovia 0:2;
 • 2020/21 (III liga) Polonia – Legionovia 0:1;
 • 2020/21 (III liga) Polonia – Legionovia 5:1.

Jak więc widać, warto ponownie wygrać i przypieczętować powrót do II ligi po 6 latach przerwy…

Sędziuje: Sebastian Krasny z Krakowa.

 • do tej pory nie prowadził meczu Polonii
 • sędziował dwa mecze mecze Legionovii w II lidze w sezonie 2017/18:
  • Rozwój Katowice – Legionovia 0:2 (3 ŻK + 3 ŻK) (1 + 0 – rzuty karne);
  • Legionovia – Gwardia Koszalin 4:1 (2 ŻK + 5 ŻK)

Z informacji jakie posiedliśmy wynika, że spotkanie nie będzie prowadzone z systemem VAR.

Nie zagrają

 • Górski – kontuzja
 • Chojczak – kontuzja
 • Radziński – kontuzja

Zagrożeni:

 • Jarosz – 3 ŻK,
 • Mosiejko – 3 ŻK,

Spotkanie będzie transmitowane na Polonia TV [link].

***

Pozostałe mecze:

Rezerwy Polonii. Przed piłkarzami Macieja Wesołowskiego spotkanie z KS-em Wesoła (13 zespół „okręgówki”). Początek spotkania w niedzielę o 17:00 przy ul. Okopowej. Klub z Wesołej w ostatniej kolejce przegrał u siebie z Wichrem Kobyłka (2:5). Polonia II zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli „okręgówki”. W razie utrzymania tej pozycji rezerwiści awansują. Na razie mają punkt przewagi nad KS-em Łomianki i Józefovią Józefów.

***

Seniorzy MKS-u. MKS-iacy mocno skomplikowali sobie szanse na awans porażką z Okęciem (1:3) i remisem z KS-em Teresin (2:2). W weekend wybiorą się w delegację na mecz z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Rywal przegrał ostatnio z rezerwami Pogoni Grodzisk Mazowiecki (1:3) i zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli. Mecz zaplanowano na niedzielę na godzinę 17:00. Jeśli piłkarze Kuby Stęszewskiego marzą o barażach muszą wygrywać i liczyć na potknięcia Teresina i Laury Chylice.

***

Seniorki MKS-u. „Syrenki” awansowały do III ligi. Na zakończenie rozgrywek naszym paniom pozostał mecz z FUKS-em Pułtusk, który w tabeli zajmuje 3 miejsce. Początek spotkania w niedzielę o 13:30 przy ul. Okopowej.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “Zapowiedź meczu: Polonia – Legionovia Legionowo

  1. Jakaś garstka się tam znajdzie, a szczególnie taki jeden dość aktywny w social mediach, który się bardzo nastawił na te mecz 😀

 1. Nie ma żadnych szans. Oni nie mają kibiców, na meczach domowych po 100, maksymalnie 200 osób. Na wyjazdy nikt nie jeździ, no chyba że będą poukrywani gdzieś na Głównej, ale nie o takich „kibiców” Wam chyba chodzi.

 2. Najpierw daliśmy ciała z Legią – uratował nas ŁKS.
  Drugi raz daliśmy ciała w Wikielcu – uratowała nam skórę Unia.

  Do trzech razy sztuka, czy co ma wisieć nie utonie ?

  Które powiedzenie się sprawdzi ? 🙂

 3. Od tragedii po przegranej w Wikielcu uratowali nas w ostatniej chwili dzielni chłopcy z Unii, oczywiście tej ze Skierniewic. Walczyć nie musieli, gdyż trzecioligowy byt zapewnili sobie wcześniej, więc uczynili to zapewne z sympatii do swojego byłego trenera Rafała Smalca.
  W tej sytuacji, przed ostatnimi meczami Polonii z Legionovią oraz Wissy z Polonią i Legionovii z Błonianką, szanse Polonii na awans do II ligi lekko zmalały i kształtują się następująco: Polonia – 33,33%, natomiast Legionovia – 66,67%. W swoich wyliczeniach przyjąłem, że w każdym z meczów zainteresowanych drużyn zwycięstwo gospodarzy, zwycięstwo gości oraz remis są jednakowo prawdopodobne. Uwzględniłem także większą, bo już dwupunktową przewagę rywali nad nami w tabeli oraz przyjąłem, że w przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu nadal utrzymamy lepszą różnicę bramek od naszego rywala. Wyniki końcowe zaokrągliłem do drugiego miejsca po przecinku. Chcę jasno podkreślić, że wszystkie dane jakie tu przedstawiam nie są prognozami, ani moimi typami, tylko wskaźnikami procentowymi rozstrzygnięć meczów korzystnych dla drużyn w odniesieniu do całego zbioru możliwych zdarzeń (rozstrzygnięć). Tych różnych kombinacji wyników jest obecnie 27, kombinacji korzystnych dla Polonii 9 (więcej lub tyle samo punktów co Legionovia na koniec sezonu), natomiast dla Legionovii 18 (większa liczba punktów niż Polonia na koniec sezonu).
  Na razie wielkiej tragedii nie ma, ale na tym etapie rozgrywek z przykrością przyznaję, że to Legionovia ma dwa razy większe szanse na awans niż my.
  A co po naszym meczu z Legionovią? Tu wyliczenia są proste:
  – w przypadku zwycięstwa Polonii: Polonia – 77,78%; Legionovia – 22,22%,
  – w przypadku remisu: Polonia – 22,22%; Legionovia – 77,78%,
  – w przypadku zwycięstwa Legionovii: Polonia – 0% (bez szans); Legionovia – 100%,
  Na koniec powtórzę, że podane tu wskaźniki procentowe nie są moimi prognozami ani typami. Są wynikiem obiektywnych działań matematycznych. Jeśli chodziłoby o typy, to mam tylko jeden: 100% Polonia. Przecież wystarczy tylko wygrać dwa ostatnie mecze. Czyż nie?

 4. Tłumacząc ‘na nasze’ mój poprzedni wpis można stwierdzić, że Polonia awansuje do II ligi jeżeli:
  a) Wygra z Legionovią i z Wissą,
  a jeśli ten warunek nie będzie spełniony to:
  b) Wygra z Legionovią, a następnie niezależnie od wyniku meczu Polonii z Wissą, Legionovia nie wygra Błonianką,
  albo
  c) Zremisuje z Legionovią, Wygra z Wissą, a Legionovia nie wygra Błonianką.
  Mam jednak nadzieję, że już ten pierwszy warunek a) zostanie spełniony.

 5. POST MOBLIZACYJNY !

  OSOBIŚCIE MYŚLĘ, ŻE LEGIONOVIA NIE NADAJE SIĘ NA II LIGĘ.
  I ŻE NIE CHCĄ AWANSOWAĆ ( przynajmniej nie w tym sezonie ) TWIERDZĘ, ŻE NIE MAJĄ ODPOWIEDNIEGO ZAPLECZA SPORTOWEGO, FINANSOWEGO JAK I NIE MAJĄ STADIONU ANI NAWET JEGO NAMIASTKI… O kibicach już nie wspomnę…

  BEZ WZGLĘDU NA TO czy zgadzacie się ze mną, czy też nie….
  OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO / KAŻDEJ KTÓREMU LOS POLONII NIE JEST OBOJĘTNY, JEST OBECNOŚĆ NA JUTRZEJSZYM MECZU !!!
  NA pierwszym meczu Polonii pojawiłem się w 1996 roku był to mecz Widzewem ) Jutro będę miał przyjemność przyprowadzić na stadion swego syna….
  Los rzucił mnie daleko poza Warszawę, dlatego na ten mecz mamy ponad 200 km.
  Myślę, że takich jak ja będzie wielu ! Niech każdy kto kocha Czarne Koszule ruszy jutro dupsko i pojawi się na K6 !

  NAJWAŻNIEJSZY MECZ SEZONU ( A MOŻE I KILKU OSTATNICH LAT ) JUTRO o 19:11 !

  Chcę tam widzieć Was wszystkich !!!

Dodaj komentarz