Zapowiedź meczu z ŁKS II Łódź

Już za kilka godzin Polonia Warszawa zmierzy się z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego. Czego możemy spodziewać się po tym meczu?

Marcin Pieńkowski

O meczu

Rezerwy ŁKS to jedna z najlepiej punktujących drużyn na wiosnę. W ostatnich dziesięciu kolejkach Łodzianie zdobyli 18 punktów, wygrywając 5 spotkań, remisując trzy i przegrywając tylko dwa. Nasi dzisiejsi rywale mają obecnie serię trzech zwycięstw z rzędu, w tym zwycięstwo 4:2 z Legionovią. Na uwagę zasługuje również fakt, że ŁKS w rundzie wiosennej ani razu nie wrócił z wyjazdu „na tarczy”.

Ostatnie 5 meczów ŁKS II Łódź (najwyżej ostatni mecz)

 • 3:2 vs Unia Skierniewice (D)
 • 0:2 vs Wissa Szczuczyn (W)
 • 4:2 vs Legionovia (D)
 • 0:0 vs GKS Wikielec (W)
 • 0:2 vs Pelikan Łowicz (D)

W jesiennym spotkaniu rozgrywanym w Łodzi lepsi okazali się Poloniści – po ciężkim spotkaniu wygrali 0:1 po golu Damiana Mosiejki. Było to jedyne bezpośrednie spotkanie obu zespołów w XXI wieku.

Forma

O porażce w Urszulinie chyba wszyscy już zapomnieli i Poloniści wrócili na zwycięskie tory. Podopieczni Rafała Smalca wygrali ostatnie cztery spotkania, tracąc w nich zaledwie jedną bramkę. W miniony weekend Polonia zaliczyła udany wyjazd do Łowicza, gdzie pokonała lokalnego Pelikana 2:0. Po raz kolejny świetną skutecznością błysnął Szymon Lewicki, który trafił do siatki ósmy raz w tej rundzie.

Zagrożeni:

 • Polonia: Eryk Mikołajewski (7 ŻK), Wojciech Fadecki (3 ŻK), Adam Pazio (3 ŻK), Damian Mosiejko (3 ŻK), Krzysztof Koton (3 ŻK)

Sędziuje:

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

18 thoughts on “Zapowiedź meczu z ŁKS II Łódź

 1. Nasz rywal w drodze do awansu gra dziś mecz o 18:00. Na wyjeździe. Z drużyną z samego dna tabeli. Jeśli nie wygrają, będzie niespodzianka. Kto wie, czy awans nie rozstrzygnie się już dziś

 2. Lepiej zeby nie … a jak Legionovia przegra a my wygramy to i tak roznica by byla tylko 2 na plus wiec besposredni mecz by zdecydowal jesli obie ekipy nie pogubily by punktow w nastepnym meczu..

  1. ŁKS gra bardzo agresywnie i dynamicznie, a Polonia robi błędów od cholery

  1. Wow!!! Która minuta? Czekam w samochodzie na poboczu na dobre wieści! 🙂

  1. Błonianka potrafi zaskakiwać. Mają dobrego trenera. Z nami im się nie udało, ale Legię II pokonali

Dodaj komentarz