Jedno zwycięstwo dzieli Polonię od finału

Po zwycięstwie piłkarskiej Polonii ze Zniczem Biała Piska, kibiców czekały emocje w 2. lidze koszykówki. KKS Polonia Warszawa zmierzyła się w hali przy ul. Obozowej z AZS AWF Katowice. Stawką jest finał rozgrywek i awans do I ligi koszykówki.

(fot. kkspoloniawarszawa.pl)

Pierwsza kwarta to dominacja Polonii, zaś w drugiej lekka przewaga „Czarnych Koszul”. Po przerwie goście wygrali trzecią kwartę, aż 10 punktami przewagi. Czwarta kwarta zapowiadała emocje. Jednak szanse na zwycięstwo Poloniści skutecznie wybili gościom z głowy w ostatnich 15 minutach meczu.

Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Katowicach, 7 maja.  Gramy do dwóch zwycięstw. Ewentualny trzeci mecz zaplanowano 11 maja  2022 (OSiR Wola Koło, Warszawa).

KKS Polonia Warszawa –  AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 100:76 (38:16, 25:17, 19:29, 18:14)

Polonijna pierwsza piątka na ten mecz: Marcin Dutkiewicz, Patryk Pełka, Marcin Wieluński, Adam Anusewicz, Adam Linowski.

W drugim półfinale Enea Basket Poznań wygrała z BS Polonia Bytom 91:76

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)