Podsumowanie weekendu w CLJ (02-03.04)

W ten weekend mocno drużynom młodzieżowym we znaki dał się atak zimy. Z tego powodu odwołane zostało spotkanie zespołu u-17 i u-15. Rozegrano natomiast mecz CLJ u-18 – poloniści wygrali 6 raz z rzędu, jako pierwsi pokonali w Częstochowie Raków.

Bartosz Biedrzycki

CLJ U-18: Raków Częstochowa – Polonia Warszawa 1:3 (1:1)
bramki: Kacper Włoch 14, Bartosz Biedrzycki 51, Kacper Śmiglewski 85

W sobotę Polonia pojechała do Częstochowy na mecz z Rakowem. Choć rywal zajmował miejsce w środku tabeli, spotkanie zapowiadało się niezwykle ciężko. Na własnym boisku Raków rozegrał do tej kolejki 10 spotkań – 6 z nich wygrał, a 4 zremisował. Polonia jednak po raz kolejny pokazała, że nikt nie jest jej straszny. Do przerwy co prawda był remis, ale w drugiej połowie udało się przechylić szalę zwycięstwa. Kolejną bramkę zdobył Kacper Śmiglewski, dzięki czemu z 13 golami jest już tylko jedno trafienie od pozycji drugiego najlepszego strzelca rozgrywek. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że punktami podzieliła się Legia z Cracovią. Drugie przed tą kolejką Zagłębie gra dopiero jutro o 11:00, więc jeszcze nie wiadomo, czy przewaga nad 2 pozycją będzie wynosić 2, czy 3 punkty.

W następnej kolejce Polonia zagra u siebie z ostatnim Gwarkiem Zabrze. Jesienne spotkanie to prawdziwa trauma. Polonia wygrała na boisku 4:0, ale przez niefortunną zmianę w końcówce meczu, po której na boisku znalazło się za dużo zawodników z rocznika 2003, rywal wygrał walkowerem. Rewanżowe spotkanie rozpocznie się w sobotę o 14:30. Można je zatem potraktować jako idealną przystawkę przed spotkaniem pierwszej drużyny z Ursusem.