Arak wypożyczony na pół roku ze Skry Częstochowa

Skra Częstochowa poinformowała, że Filip Arak zostanie na pół roku wypożyczony do „Czarnych Koszul”. Wychowanek Legii wystąpił w ostatnim sparingu Polonii z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (0:1).

Filip Arak

Arak jesienią nie zagrał w żadnym ligowym meczu I-ligowej Skry. W poprzednim sezonie 18-latek reprezentował barwy Błonianki Błonie (29 meczów i 4 gole w III lidze).

4 thoughts on “Arak wypożyczony na pół roku ze Skry Częstochowa

1. Witamy w Polonii i życzymy sukcesów. W Błoniance w 3 lidze strzelił 4 bramki, a więc jest lepszy pod tym względem od naszego napastnika Paczuka. Jak na ten poziom rozgrywkowy będzie wzmocnieniem, o ile będzie grał.

1. Piszesz bzdury. Paczuk w poprzednim sezonie strzelił 9 bramek. Można dyskutować czy to dużo, czy mało, ale nie ma wątpliwości, że to więcej niż 4. W tej rundzie rzeczywiście Paczuk zdobył tylko 3 bramki, ale w sumie nie zagrał zbyt wielu minut. Ale Arak w tym okresie nie zagrał ani minuty, nie mówiąc już o bramkach. Nie wiem, czemu ma służyć dyskredytowanie umiejętności naszych napastników poprzez porównywanie ich osiągnięć z jednej rundy ze zdobyczami innych zawodników z całego, w dodatku innego sezonu.
      Muszę jednak przyznać, że 4 bramki w sezonie 17-letniego obrońcy robią wrażenie. Oby w defensywie był równie dobry – tu statystyki Błonianki nie były rewelacyjne.
      Na papierze wygląda to na bardzo dobry ruch: wzmocnienie konkurencji w defensywie, może być lepszy od Mikołajewskiego, albo nawet wygryźć ze składu Kiczuka/Jarosza. Przede wszystkim daje większe możliwości, jeżeli chodzi o młodzieżowców. W meczu ze Świtem po kontuzji Mikołajewskiego Smalec przez 5 minut nie wiedział co zrobić, aż straciliśmy bramkę.

2. Tez jestem ciekaw co Prezes z dyrektorem sportwym wymysla …
    1.Z tego co wiem rozmowy ze Strzalkoskim byly 2 tygodnie temu i niewypalilo….bardzo dziwne tym bardziej ze Ursus ma zaleglosci z wyplatami 3 miesieczne…jezeli nas na takich grajkow nie stac to dziwne ze nie testujemy….
    2. Do klubu byl proponowany Lewicki ponoc dyrektorowi nie pasowal bo za stary 33 lat poszedl do Belchatowa chlopak z Warszawy i jusz strzelil w sparingu….
    Wogle tej polityki nie rozumiem tu trzeba robic wszystko zeby sie z tej buraczanej ligi wydostac bo nicht z ambicjami na 4 pozion nie przyjdzie wiec kontraktowac na 6 miesiecy z opcja i nie ma znaczenia czy ma 16 lat czy 40 aby cos strzelal byl w formie aby zrobic awans wtedy horyzonty sie otworza….bez awansu tylko Nitot straci bo kibicow jest co raz mniej ….flustracja jest widoczna niestety na trybunach i sporo kibicow jusz nawet nie chce pisac na ten temat.