Steinbors i Alomerović chwalą Abramowicza

Obsada bramki, to pozycja, na której w tym sezonie na K6 obserwujemy niewątpliwie największą ilość rotacji, gdzie jeszcze przedwczoraj informowaliśmy Was o zainteresowaniu Polonii usługami bramkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała Krystiana Wieczorka oraz oficjalnej informacji o pożegnaniu Jana Balawejdera, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

W pierwszych trzech kolejkach zmiennikiem Michała Brudnickiego, był z kolei Sławomir Abramowicz, który ostatecznie pod koniec sierpnia związał się trzyletnią umową z Jagiellonią Białystok, gdzie mimo, że nie zdołał jeszcze zadebiutować w Ekstraklasie, zbiera pozytywne recenzje.

Abramowicz

W jednym z ostatnich artykułów na oficjalnym portalu „Jagi”, możemy przeczytać jak byłego golkipera „Czarnych Koszul” recenzują jego doświadczeni konkurenci o miejsce w składzie Pavels Steinbors i Zlatan Alomerović, a także trener bramkarzy „Dumy Podlasia” Andrzej Olszewski.

O naszym niedawnym zawodniku szczególnie przychylnie wypowiada się Steinbors: „Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć Sławka podczas meczów, ale w treningu prezentuje się świetnie. Robi wszystko jak należy. To świetny materiał do wykorzystania. Jest bardzo szybki w podejmowaniu decyzji i ruchach. Szybkie nogi, doskonała reakcja – to się rzuca w oczy od razu”.

Bardziej oszczędny w słowach jest za to Alomerović: „W tym momencie nie mogę jeszcze powiedzieć za dużo o Sławku, ale na pewno to otwarty i chłonny wiedzy chłopak, który szybko przyswaja wskazówki trenera”.

Jednak najobszerniejszej i z pewnością najbardziej fachowej oceny aktualnej dyspozycji Abramowicza, podjął się wspominany trener Olszewski: „Nieźle też operuje lewą nogą, jest naprawdę solidna. Ponadto ma niezły chwyt, stara się przewidywać i nie czeka na rozwój sytuacji, co dziś w grze bramkarza jest bardzo ważne. Stara się na bieżąco analizować to, co się dzieje, aby wykorzystać przestrzenie. Szybko i w odpowiednim momencie wznowić grę. On to potrafi i wie jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach. Ma dobry refleks i przewidywanie, w tych aspektach jest na wysokim poziomie. Jeżeli będzie nad tym pracował i rozwijał umiejętności, możemy mieć z niego pociechę”. Oprócz wyżej wymienionych zalet, Pan trener wskazał także elementy nad którymi jego podopieczny powinien popracować: „Do poprawy jest z kolei gra prawą nogą. On jest jednak w takim wieku, że na dzień dzisiejszy każdy element można poprawić. Niektóre umiejętności są na wyższym poziomie, inne na trochę niższym. Dzisiejsza specyfikacja gry bramkarskiej nakłada na golkiperów znacznie więcej obowiązków i trudności, niż kiedyś, choćby dziesięć lat temu. Bramkarz dziś nie jest tylko od łapania i wznawiania gry „z piątki”. Teraz uczestniczy w rozegraniu akcji, zmienia ciężar gry, musi wiedzieć kiedy przyspieszyć, a kiedy uspokoić grę.”

Pozostaje nam zatem życzyć, żeby w przerwie zimowej Sławkowi udało się wypracować formę, która mimo niemałej konkurencji, jeszcze w bieżących rozgrywkach pozwoli mu z powodzeniem zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie!

Źródło: jagiellonia.pl

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

Dodaj komentarz