Rywale sprawili prezent na urodziny – podsumowanie 19 kolejki

Ostatnia kolejka rundy jesiennej III ligi już za nami. Jak zagrali nasi rywale w walce o awans do eWinner 2 liga?

Grzegorz Wojdyga, Marcin Kluska

Polonia Warszawa swój mecz z Wissą Szczuczyn wygrała 2:0 i powiększyła swój dorobek punktowy do 35 punktów. Tyle samo ma Unia Skierniewice, której zawodnicy wyjechali do domów już tydzień temu.

Legionovia 2:2 Błonianka Błonie

Legionovia grała w Błoniu z Błonianką, która mimo gry w dziesięciu po czerwonej kartce dla Janka Golińskiego była w stanie zremisować 2:2 z liderem. Oznacza to,  że przed przerwą zimową Polonia traci do Legionovii zaledwie trzy punkty.

Świt 0:0 ŁKS II Łódź

Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który przed tą kolejką miał jeden punkt przewagi nad „Dumą Stolicy” grał w Nowym Dworze z rezerwami ŁKS-u. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a najciekawszym wydarzeniem była awaria systemu oświetlania, która wydarzyła się pod koniec spotkania.

Tabela

Wyniki ostatniej jesiennej kolejki ułożyły się idealnie dla podopiecznych Rafała Smalca. Poloniści wyprzedzili Świt i Unię, a do tego zmniejszyli stratę do lidera do trzech punktów.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

7 thoughts on “Rywale sprawili prezent na urodziny – podsumowanie 19 kolejki

1. Oczekiwania były dużo większe.
    Powszechna polonijna narracja twierdziła, że Szymanek jest do niczego. Ale tylko się go pozbyć i od razu wszytko zagra jak w szwajcarskim zegarku. A jeśli jeszcze dojdą wzmocnienia to połkniemy tę ligę jak bocian żabę.
    Rzeczywistość zweryfikowała te „prawdziwości”. Wzmocnienia + nowy trener + nowy, nowoczesny styl gry + profesjonalne metody treningowe + odwrotna do Szymankowej kibicowska życzliwość – wszystko to starczyło tylko do trzeciego miejsca i trzech punktów straty do lidera.
    W sumie po tym co się działo w połowie rundy – nie jest najgorzej. Lepiej jednak po połowie sezonu byłoby mieć kilka punktów przewagi i zdołowanych naszym odjazdem rywali za plecami niźli ich wciąż gonić.
    Myślę, że prezes Nitot nie wypuści z rąk szans awansu i wysupła trochę grosza na wzmocnienia – szczególnie z przodu i wśród młodzieżowców.
    Awans powinien być naszym udziałem !

1. „Wystarczyło to tylko do trzeciego miejsca”. Otóż po rundzie jesiennej zajmujemy drugą pozycję.

2. Proszę koleżankę, aby nie naciągać rzeczywistości. Przegraliśmy z Unią, więc mamy trzecie miejsce.
      Zresztą co to zmienia ? Celem jest awans, a nie gonienie lidera.

3. Zgodnie z regulaminem, jeśli nie zostały rozegrane 2 spotkania, bierze się pod uwagę bilans bramkowy. Jesteśmy zatem na 2 miejscu, a na końcu będziemy na 1 miejscu ;).

4. Ciekawostka: Rok temu po 18 kolejkach Polonia miała 34 punkty czyli podobnie. Wymiana Szymanka na Smalca plus „wzmocnienia” dała 1 punkt ekstra.

2. to prawda strata po jesieni była chyba z 8 pkt, ale zawaliliśmy temat przede wszystkim wiosną. Poza tym fatalnie punktowaliśmy z czołówką, co niestety powtarza się w tym sezonie, vide mecze z Unią, Świtem i Legią. Przynajmniej zremisowaliśmy z Legionovią i wygraliśmy z Lechią.