Nitot zachęca fanów do pomocy przy pozyskaniu sponsorów

Chwilę po publikacji galerii zdjęć z ostatniego meczu Polonia – Wissa Szczuczyn, prezes Grégoire Nitot w jednym z komentarzy zachęcił kibiców do pomocy przy poszukiwaniu sponsorów dla „Czarnych Koszul”. Właściciel Polonii zdradził też co podobało mu się w obchodach 110-lecia klubu.

Grégoire Nitot

Jak możemy pomóc prezesowi w prowadzeniu klubu? Po prostu pomagając sfinansować: 1. Pomóż klubowi znaleźć innych sponsorów niż tylko Sii 2. Pomóż klubowi sprzedać więcej biletów i przyciągnąć więcej kibiców na mecze. To pierwsza propozycja prezesa w kwestii pomocy w znalezieniu nowego sponsora.

Jak możemy pomóc nasze klubowi wrócić do Ekstraklasy? Po prostu pomagając sfinansować:

1. Pomóż klubowi znaleźć innych sponsorów niż tylko Sii
2. Pomóż klubowi sprzedać więcej biletów i przyciągnąć więcej kibiców na mecze.

Nie sądzę, że wszystkie wasze piątkowe działania pomogły klubowi:
1. Pozytywne:
1. Pieczęć. Dziękujemy Poczcie Polskiej + fanom, którzy wpadli na ten pomysł. Ta inicjatywa jest fajna. Ale to nie pomaga bezpośrednio klubowi. Nie przyciąga do klubu nowych sponsorów i widzów (było by miło, gdyby Poczta Polska została sponsorem klubu)
2. Piosenka, fajna. Świetnie, że fani tworzą nowe piosenki.
3. Przede wszystkim pomożecie klubowi fantastyczną atmosferą i śpiewem na stadionie podczas meczu. Te piosenki sprawiają przyjemność wszystkim widzom. To motywuje widzów do powrotu do stadion. (Z drugiej strony trzeba uważać na pieśni antylegijne. Możemy o tym jeszcze raz porozmawiać). Dobra robota za tę atmosferę. To BARDZO pomaga klubowi!

2. Brak korzyści dla klubu:
1. Reklama w metrze, tramwaju czy autobusie. To nie pomaga klubowi: pokazujemy na przykład inne logo. Nie ma jasnego przesłania. Moim zdaniem te reklamy są niepotrzebne. Jedyną dobrą reklamą w metrze powinna być promocja naszych meczów na K6 i motywowanie ludzi do zakupu biletu i przyjścia na stadion.
2. Kurier Warszawski. Nie widziałem tego? Nie wiem czy przynosi klubowi jakieś korzyści, nowy sponsor lub widz?
3. Iluminacja mostu czy Pałacu Kultury? Bądźmy ze sobą szczerzy: 99% ludzi, którzy to widzą, nie wie, że to Polonia, tylko polska flaga. Jak to pomaga klubowi? Czy przynosi nowych sponsorów? Nowi widzowie kupują bilety?
4. Zwiedzać grób Denhoffa-Czarnockiego? Indywidualna inicjatywa, ale to nic nie daje klubowi

3. Przeciwko klubowi:
1. Nie promowaliście nasze koncertu/tortu/święta na zakończenie meczu, aby wspólnie uczcić tę rocznicę. To szkoda że Ultras świętowali sam, a nie z nami, razem, z klubem
2. Konkurujecie z klubem sprzedając własne gadżety
3. Otrzymam ciagle ostrą krytykę: klub wszędzie robi gówno: marketing i komunikacja, bar itp. (słuchanie tych krytyki łamie moje morale. To całkowicie mnie demotywuje. A wiecie że beze mnie i Sii nie ma drużyny piłkarskiej w 3 lidze walczącej o mistrzostwo i awans do 2 ligi)
miłego dnia!

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

49 thoughts on “Nitot zachęca fanów do pomocy przy pozyskaniu sponsorów

 1. Nie podoba mi się obrót całej sprawy. Przywykłem już, że Prezes Nitot jest trochę wrażliwy na krytykę i ma trochę odmienne zdanie oraz działania od reszty kibiców. Niestety widząc po odpowiedziach na ten komentarz gdzie wyzywa się prezesa od durni boję się, że znowu wybuchnie jakiś konflikt. W najgorszym przypadku Nitot po prostu odejdzie co będzie gwoździem w trumnie. Rozumiem, że można się nie zgadzać ze zdaniem prezesa bo ja sam w kilku materiach mam odmienne zdanie. Ale trzeba zachować jakąś kulturę względem osoby, która de facto utrzymuje nasz klub. Bo my jako kibice zawsze zostaniemy jednak niestety i takie są realia sami tego klubu nie pociągniemy.

  1. Trochę niefortunny komentarz. Szczególnie z ta reklama w metrze. Herb Polonii kojarzy się jednoznacznie, to ze to nie był oficjalny herb – niczego nie zmienia, każdy wiedział o jaki klub chodzi. Niesmaczna jest tez wypowiedz o odwiedzeniu grobu. To bardzo ładna inicjatywa i powinna być wręcz pod egida klubu.
   Z drugiej strony, rozumiem trochę frustracje prezesa, bo wkład w Polonię dużo a wszystkie laury za obchody 110 lecia zgarnęła Enigma. Jednak tutaj trzeba wlozyc więcej pracy samemu. Co widać po gadżetach, gdzie Enigma praktycznie na każdym meczu ma coś nowego.
   Szukanie sponsorów przez kibiców, to rozumiem, ze same emocje przemawiały.
   Niemniej, prezes to dobry człowiek i jednak pcha ten cały wózek głównie własnymi siłami za co należy się szacunek i wsparcie. Ja wierze w jego wizje i plan powrotu do ekstraklasy.

 2. Błagam, nie prosze tylko błagam Szanowne Grono: Opamiętajcie się.
  Sam mam to Prezesa stosunek ambiwalentny ale pomyślcie sami, na spokojnie i bez spiny.
  Kto za Francuza? Jaka firma, z jakiej branży zaryzykuje hejt i przeróżne akcje ze strony kanalarzy? Rachunek jest prosty, traci więcej potencjalnych klientów, niż ich zyskuje.
  Niestety, nie jesteśmy atrakcyjną panną na wydaniu, a posag(teren klubowy) tez mocno wątpliwym atutem jest.
  Dlatego jeszcze raz: Opamiętajcie się, zanim dojdzie do tragedii.

 3. Jeżeli wpis Pana Nitot jest emanacja frustracji to na pewno jej źródłem nie są kibice, a poziom gry jego drużyny, idąc dalej poziom ludzi którym płaci. Nie oczekuje uśmiechu od kogoś kto wydał pare czy parenascie. milionów i dostał wzamian przeciętność. Przecież to nie jest człowiek naiwny czy niewidomy., a na pewno jest inteligentny i potrafi zdiagnozować rzeczywistość. Jeżeli radością dla inwestora, który przepalił kilkanaście własnych milionów w klubie piłkarskim, ma być wygrana z Wissa Szczyczyn, po przegranych z Bronią, Mamrami, czy innym Świtem, to ja to rozumiem. Co innego gdyby zainwestował kilkaset tysięcy. Wtedy uznałbym, ze ma dosyć drogie hobby. Powiem więcej. Ja tez liczyłem, ze to nie ma prawa niewypalic. Taki budżet i organizacja w III lidze powinien robić różnice o kilkanaście punktów przed kolejnym w tabeli, powinien mieć 1 miejsce w Pro Junior System z taka akademia (ma ostatnie), gra powinna cieszyć kibiców i dawać uśmiech właścicielowi etc. Panie Prezesie ktoś przepala Panu budżet tylko tyle i aż tyle.

 4. Mim zdaniem wypowiedz Prezesa kontretna i na temat.
  W dzisiejszych czasach kasa sie liczy
  Sentyment i historia to waza zecz lecz bez kasy i braku zyczliwosci miasta nie bedzie klubu .
  Prezes konkretnie i bez owijania w papierek poruszyl temat chcecie pomoc klubowi alez prosze bardzo tylko samym honorem to daleko nie zajdziemy … dozucie sie do toru albo znajdzie kogos kto sie dozuci zeby wszyscy byli syci.
  To co robi Enigma to jest super i ja jestem im za to wdzieczny tylko to jak zauwazyl prezes nie ma nic z budrzetem klubu….moze warto to przemyslec i zeczywiscie poszukac korzysci dla klubi w koncu kibice Poloni to sa ludzie wykrztalceni duzo kibicow jest na stanowiskach duzo bisnesmenow tylko konkretow brak.
  Czsem pare slow do ludzi na wysokich stanowiskach moze zalatwic sponsorow i pomoc klubowi tylko zeby to bylo od serca i konkretnie nie jak Emeryt 69 z kasa wirtualna po co to komu ja tez moge wygadywac bzdury bez konkretow…widze ze Prezes jest w temacie czyta nasze wypociny i konkretnie odpowiedzial i to jest uwazam dobre z jego strony.

  1. Przepraszam bardzo ale na chuj mnie kopiesz i to jeszcze kłamliwie? Przypomnieć? Mój przyjaciel zaproponował, żebyśmy dali po 50 tysięcy miesięcznie na pensje dla dwóch zawodników z pierwszej ligi. Warunek był jeden: O ich wyborze zadecyduje nowy trener, po wyjebaniu Szymanka. I co? Wojtek ze swoją propozycją został spuszczony na szczaw.
   Co do wirtualnej kasy to poniekąd masz rację: Nigdy nie widziałem wiecej niż pół miliona Euro w gotówce(i to nawet nie moja kasa była), reszta to tylko wirtualne cyferki.
   Poszukaj wypowiedzi w archiwum, a nie dajesz niczym najebany janiu – alkoholik.

  2. Kamyk przyjacielu… nie ruszaj gówna, bo śmierdzi… zostaw tego zakompleksionego bajkopisarza… niech śni dalej… juz wszyscy wiedzą, że to burak, prostak, cham, ściemniacz, tchórz i po prostu – ODPAD…

  3. Klub nie był zainteresowanym żadną formą współpracy,
   Od kibiców wymagane jest:
   -kupić bilet(tu działa wszystko)
   -kupić piwo(na większości spotkań brskuje)
   -kupić kiełbasę(graniczy z cudem albo nie ma , albo kolejka na 40min)
   -kupić gadżet( od 15 miesięcy, praktycznie nic nowego.

   Jak kibice mają wspomagać klub, jak ledwo co działa z W.w rzeczy?

  4. @janiu Ty nie jesteś w stanie mnie obrazić. Już nie. Stary dziad i alkoholik, zapewne lada miesiąc zdechniesz i będzie spokoj.
   Bawi mnie Twoja nienawiść i brednie które wypisujesz. Typowy Polak-katolik. Była już seta z rana? Menelu.

 5. Co do działan rocznicowych Enigmy nie zgadzam się z Prezesem, było naprawdę wyjątkowo _gratulacje. Natomiast co do sprowadzenia nowych sponsorów trzeba pomóc . Chcemy przecież Wielkiej Polonii . Dlatego zwracam się do Enigmy bo tylko wy jesteście mimo wielu różnych poglądów z dobrodziejem zorganizowaniu KLUBU 100 a nawet 110 . Udowodnijcie jeszcze raz że liczy się tylko Polonia.

  1. Klub 110 działa już na Polonii.
   Wspiera MKS POLONIA,

   Nie wiem czy Klub chciał wsparcie z tej strony?
   Może ktoś kto zna lepiej temat się wypowie

  2. To jest niejasne:
   1. Czy Nitot próbował szukać sponsorów, ale pomimo takiego zaplecza jakie ma w postaci struktur SII nie udało mu się i chce by kibice bez odpowiednich struktur szukali? Jemu się nie udało, a nam ma się udać?
   2. Problemem dla Nitota jest organizacja obchodów poza jego plecami w postaci znaczka pocztowego czy użycia historycznego herbu zamiast jego logo a zachęca nas byśmy poza jego plecami szukali sponsorów pokazując niewiarę w jego możliwości? Do szukania sponsorów potrzebna jest oficjalna oferta stworzona na papierze. Czy kibice mają oddolnie ją sobie stworzyć poza plecami właściciela? Ale wtedy byłby dym.
   3. Nitot dokonał emocjonalnego wpisu, pewnie po paru lampkach francuskiego wina, odpowiadając na wpis kibica, który skrytykował jego dział marketingowy i który w ostrych słowach domagał się zwolnienia pracowników działu marketingu. To nie jest oficjalne zaproszenie Nitota skierowane do kibiców. Gdzieś w komentarzach pod zdjęciami, w pyskówce z jednym z kibiców.
   Także darujmy sobie rozkminy o szukaniu sponsorów. GN był w emocjach gdy to pisał, tak jak wtedy gdy powiedział, że ma w dupie, że bilety są za drogie.

 6. Czy każdy milioner/prezes musi mieć tak przerośnięte ego… Tak, wiem, nie wolno nic złego napisać bo się obrazi. Daleko z takim porcelanowym właścicielem nie zajedziemy…

  „Nie demotywujcie mnie swoim oddolnym działaniem bo się obrażę… .”

  Czy on to naprawdę publicznie napisał???

  Oczywiście pytanie kto ma uprawnienia do robienia takich akcji (?) Jak zobaczyłem herb inny niż GN to wiedziałem, że będzie dym. On się po prostu wkurwił, że wg niego to jego klub a stowarzyszenie kibiców i ultrasi robią coś w imieniu klubu bez jego zgody.
  Tu jest pies pogrzebany, że chłop uważa, że to jego klub a kibice mają tylko dawać kasę. Taki jest przekaz: dawać kasę a resztę robię ja wg mojego uznania i to co robię jest najlepsze.

  Niestety nie kupił sobie Błękitnych Wronki tylko klub ze 110 letnią tradycją i z kibicami. Nie rozumiem wogóle jak zamiast korzystać z potencjału kibiców (chcą robić to niech robią…) to go szlag trafia, że ktoś mu się wtrąca w robotę samemu tego nie robiąc.

  Widać tu też inną wizję: modern football. Wszystko co jest robione ma produkować przychody tymczasem działania Enigmy i spółki miały na celu podtrzymanie pamięci o historii Polonii. Tego prezes nie rozumie. Żadna że stron się nie cofnie. Po takich słowach są już tylko emocje i jest duży konflikt. Na pewno takich spraw nie załatwia się publicznie jeżeli jest się właścicielem. Przecieram oczy, że napisał to publicznie.

  Ps. Niech GN nie gada o przyprowadzeniu sponsorów bo żeby sponsorzy dali kasę to trzeba się podzielić władzą a GN powiedział, że chce samemu podejmować decyzje więc to takie emocjonalne chlapnięcie językiem z jego strony.

  1. Co do ostatniego zdania 101% zgody.
   Ale generalnie nie warto go wkurwiać, nie mając żadnej alternatywy.
   Poczekajmy do konca sezonu. Wtedy dokładnie poznamy co to zagość. Zarówno jesli awansujemy na szczebel centralny jak i gdy(odpukać) zostaniemy na kolejny rok w bagnie.

  2. Przepraszam bardzo, klub to nie tylko piłka nożna
   To również inne sekcje.

   Problem jest w tym że na 99%akcji nie wpadły osoby z klubu, tylko MY.

   Klub zaś zrobil koncert i tort który okazał się nie wypałem, problem w tym był taki że MY zaproponowaliśmy dziedziniec do tortu, a nie schowane miejsce na hali.
   Bar menadżer wiedział, lepiej.

 7. I jak w SII ktoś nie pasuje to go można zwolnić a tu Ci cholerni kibice. Ciągle się właściciela nie słuchają. Mają kupować bilety, kiełbaski i piwo i śpiewać (ocenzurowane przez prezesa) piosenki.

  Resztę ogarniam ja – Bóg prezes.

  I teraz: Enigmo, musicie spuścić z tonu jak ten gość chce dopóki nas nie wciągnie do II lub I ligi. Potem niech klub komuś odsprzeda i niech wraca do swojego świata gdzie wszyscy kłaniają mu się w pas. Dla dobra Polonii schowajcie swoją dumę i zagryźcie zęby na 2-3 lata. Jego ego nie naprawicie. To on na razie rozdaje karty.

 8. Zobaczcie w czym bierzemy udział: na Ł3 kibice robią karykatury właściciela, palą kukły, lżą na niego a u nas właścicielowi spada morale bo kibice bez jego zgody zrobili znaczek pocztowy porobili światełka na mieście.

  Natomiast jak pisałem on rozdaje karty i Enigma musi schować swój honor (wiedząc z jaką porcelanką ma do czynienia). Na szczęście następna większa rocznica za 10 lat. Myślę, że na pewno bez Nitota (nie wytrzyma i odsprzeda Polonię).

 9. Emeryt po co te wyzwiska opamietaj sie jak ktos napisze nie po twojej mysli to odrazu bazar rozycki leci z twoich ust nie ty jeden to potrafisz ..
  Chodzilo mi o to ze facet nie jest w ciemno bity i wszystko wie co my tu piszemy wiec nam dopierdolil i mial racje bo gadania duzo a konkretow nie ma i on o tym wie wiec pozostalo nam siedziec cicho poki Polonia z podworkowej ligi sie nie wydostanie i nie porownojmy legi do nas ,oni sa w innej bajce i w innym banku …ich kazdy kupi a nas….i Nitot jest na tyle inteligetny ze o tym wie czy to nam sie podoba czy nie….zreszta to kazdy wie…a ty jak masz i twoj kolega naprawde tyle kasy to sie po prostu z gosciem umowcie i wtedy bedziesz wiedzial czy gosc jest ukladowy czy to typowy Napoleon.
  Dla mnie to on po prostu dba o interesy swojego zakladu pracy…i my poki Polonia nie wstanie z kolan lepiej zebysmy taki stan zaakceptowali bo jusz upadlosc prawie przezylismy ze nikt nie mial placone w klubie po 6/8 miesiecy a dyrdymaly typu obrazalski itp itd co nam dadza a no to ze glebiej do kieszeni facet nie siegnie bo taki bedzie mial kaprys i tyle…jak tos ma powazna firme lub ludzi z kasa to niech umawia strony i wtedy sie wszyscy dowiemy czy gosc jest zaborca czy dobrodziejem tylko zle rozumianym bo ma inna metalnosc.

  1. @kamyk

   Ale kilka miesięcy temu GN odpowiedział dziennikarzowi, że on ma mieć pakiet większościowy, on ma mieć decyzyjność, to jego klub. Co ma sponsor dostać w zamian?

   Ps. Przyjechała do mnie dzisiaj rodzina z Włocławka i mówią: „ooo Twoja Polonia ma rocznicę”, pytam ich skąd to wiedzą, a oni, że w TV było.

   Kurde zasięg ogólnopolski z tego wyszedł.

 10. Nigdy to się dobrze nie kończyło jak kibice chcieli rządzić klubem. Zawisza Bydgoszcz, klub z nie mniejszymi tradycjami i tuła się po niższych ligach … kibice znad kanałku nie są dla mnie żadnym wzorem więc w dupie mam czy palą kukły. Kibice Zawiszy też byli kozakami bo wystawiali nawet trumny na murawę … i co z tego ? Oceny sytuacji nikt nam nie broni ale krytyka w granicach cywilizowanych norm i swobody wypowiedzi,tzn. BEZ OBELG. Jeżeli ktoś nie wykłada kasy to niech kupi bilet i kiełbasę i zamknie ryj

 11. Frig
  Wiekszosciowe udzialy niech ma ale to nieswiadczy ze chce wszystko sam ciagnac ….moze posiedzial w Polskiej kopanej i zrozumial ze ciezko samemu ten woz ciagnac tym bardziej ze ani pozadnego stadionu tu nie ma miasto leci z nami od 20 lat i z nim tez jak narazie bez konkretow… ani bazy treningowej zeby kase na dzieciach a raczej ich rodzicow robic itd itp to sa tylko domysly …jak ktos znadzie firme lub zamoznych ludzi to wtedy sie dowiemy czy facet jest otwarty na wspolprace a poki co to kupe kasy wsadzil i co ma sie kibicow sluchac co ma robic….dobrze by bylo zeby sie otoczyl dobrymi ludzmi ktorzy by wylawiali konkrety z naszych dyskusji i mu napomykali co sadzimy ale jak beda nazekania ,fochy to raczej nicht by tego nie tolerowal szczegolnie w tak niskiej lidze gdzie nie ma zadnych szans na wieksze zwroty z reklam lub sponsorow…
  Dlatego zaproponowal jestescie tacy madrzy chcecie doradzac to dobra tylko znajdzie jakies zrodlo ktore dostarczy kase do klubu wtedy bedziemy rozmawiac bo poki co to zeby nie ja to jusz by was nie bylo wiec szanujcie co macie bo moze byc wielka kupa jak mnie wkurwicie …ja to tak odpieram i nic w tym zlego nie widze.

 12. O proszę pod postami o akcjach 1-2 komentarze, a teraz nagle wszyscy się ożywili.

  Boli niektórych ULTRAS ENIGMA, oj boli.

  Możecie pisać co chcecie, ale były to jedne z lepszych obchodów w Polsce,
  O Polonii przypomnieli sobie nie tylko Warszawiacy, ale Ludzie w całej Polsce.
  Szkoda że nikt nie wspomina o relacji w Polsat News, ale po co?

  Lepiej napisać że napis na Narodowym czy metro nic nie daje do klubu?
  Może to lepiej bo jakby przyszło 2000 ludzi to piwa i kiełbasy nie było już na początku meczu 🙂

  Ps.
  Dziękujemy wszystkim za zaufanie i włączenie się w obchody 110 urodzin naszej Polonii.

  My dalej robimy swoje, nie zamierzamy się Z nikim kłócić, ani przekonywać do swoich racji.

  Ku chwale Polonii,
  Ultras Enigma 04

  1. Róbcie swoje, nie ma sensu wchodzić w dyskusje na temat szczegółów. Najważniejsze, że urodziny wyszły genialnie i o klubie zrobiło się znowu trochę głośno.

  2. @Enigma Tak samo wiesz jak ja, on chce wszystko na jedną stronę.
   Dawaj kasę i zamknij mordę, o nic nie pytaj i nic w zamian.
   To jest IMHO syndrom mesjasza i oblężonej twierdzy.
   Patrzę na wielu ludzi jacy tu się przewinęli i do Wielgusa to mu brakuje sporo klasy i charakteru, a do Wojciechowskiego sporo pieniędzy.
   Gorzej jak zabraknie Enigmy niż takiego „Napoleona”

  1. W 2013 roku gdy nas niesłusznie wywalili, ale to było trochę w negatywnym świetle. Tu było 100% na pozytywie. Żadnych smutów.

 13. Super, na Polonii nie może byc DOBRZE , bo zaraz kogoś boli ?
  Pan Nitot niech nie porównuje Polonii do swojej firmy SII w której przyjmuje i zwalania pracownika jak mu się żywnie podoba.
  O co jest kruszyć kopie ? No ile kosztowały obchody – ile wydała Enigma robiąc zrzutke – 12 000 zł !!!! To są 2 miesięczne pensje piłkarzy ……
  Ilu przyszło kibiców, 2000 ? Ile każdy mógł kupić kiełbasy i piwa ? No ja byłem przed 18ta i już brakło piwa a potem i po kiełbasę się stało cholernie długo ….
  Ile poszło piwa po 8 zł – 3000 l ? to jest 48 000 zł kasy , kiełbasy po 12 zł – 1000 sztuk ? 12 000 zł . Nie liczę innych rodzajów jadał i napojów .
  W CK też wszyscy stali o suchym pysku ?
  To do jasnej anielki Klub nic nie zarobił ?
  Pamiątki klubowe – co wymyślił klub ?
  Kłótnia o herb ? Nawet moj syn legionista powiedział że od 8 lat o Polonii nie było tak głośno jak 19.11.2021.
  Tort – też mi reklama ….
  Pan Nitot marzy aby każdy kibic na meczu zostawiał minimum 100 zł ( a i więcej kasy) a jeszcze spiewał co mu sie nakaże i przyprowadzał sponsora co da 100 000 zł na rok.
  Wtedy będzie ok.
  NIE JESTEM PRZECIW PANU NITOT ! Ale jeszcze długa droga do zrobienia z Polonii PSG (zresztą to też zły przykład bo Pan Nitot też by lepiej zarządzał tam).
  Enigma ma się zamknąć i nic nie robić – to kto przyjdzie ? Kilkuset dziadków i parę dzieciaków. No oni to na pewno dadzą zarobić ….
  Klub to ludzie Panie Nitot ! Nawet ja są wśród nich nieco bardziej ekstremalni ( a ponoć Pan też coś o tym wie) .
  Po co PUBLICZNIE siać ferment Panie Nitot?
  Proponuję szukać oszczędności w pensjach piłkarzy i innych działaczy. Bo wynik sportowy jest na razie przeciętny w stosunku do wydanej kasy co już tu napisano.
  Chce Pan nowych kibiców ? MUSZA BYĆ WYNIKI i ATMOSFERA na trybunach i nie tylko.
  Coś się musi dziać !
  Naprawdę szkoda bębnienia w klawiaturę
  JA dziękuję ENIGMO za obchody, nawet za te race , za piekne flagi, za szczęśliwe twarze.
  Tego się NIE KUPI Panie Nitot.

  1. @Newbojkot
   Hahaha, w punkt. Dokładnie tego chciał. Ja dawno temu pisałem, że to bardzo infantylny człowiek, który potrzebuje niesamowitej atencji i czołobitności. Kto normalny wykorzystuje swoją władzę jako pracodawca i narzuca czytanie swoich przemyśleń na blogu. Zero refleksji, że nawet jeżeli ludzie to czytają to dlatego, że on ma nad nimi władzę. On by chciał jak w XIX wieku: Pan dziedzic zbudował nam czworaki i OCHRONKĘ, dał kartofli i samogon, a my mu krzykniemy: wiwat Pan dobrodziej!

   JAK TACY LUDZIE OSIĄGAJĄ SUKCES W BIZNESIE?

  1. Obyś nie miał racji .
   Czepianie sie np. że ludzie za swoje pieniądze pojechali na grób Założyciela Polonii aby Go upamiętnić.
   Pan Nitot zapomina , że jest na Polonii od 2 lat a Polonia ma 110 lat. Może się okazać że za 2 lata Go nie będzie i ciekawe jak wówczas będzie wspominany.
   A życie tworzy bardzo przewrotne scenariusze – ktorych co jak co ale na Polonii przerabialiśmy i przerabiamy co niemiara.

 14. Enigmo,
  1. Na groby macie chodzić – tu racja.
  2. Polonia to nie tylko piłka nożna – w takim razie z herbem racja.
  3. Środowisko kibiców Polonii, (nie licząc pewnie kilku ekstremów, którzy znajdą się wszędzie) oceniają te obchody i Waszą pracę z tym związaną bardzo dobrze. Tym bardziej nie zaogniajcie konfliktu w publicznej dyskusji. On się zbłaźnił dokonując wpisu na fb (zaczynam podejrzewać, że siada wieczorami do klawiatury po %) i jak każdemu dyktatorowi trzeba pozwolić wyjść z twarzą. Wy macie rację. On ma władzę. Olejcie wpis i nie piszcie do niego publicznie żadnych sprostowań, podsumowań jak to dał d… . Widzicie chyba, że to dziecinny gość, niedowartościowany. Z takim trzeba działać inaczej. Nie ma co mu wytykać błędów publicznie bo efekt będzie odwrotny. I tak po tym wpisie został publicznie nazwany durniem przez kilku kibiców. Nie kopmy leżącego ( który ma nad nami władzę).

  1. To bardzo słuszna uwaga. Polemik jest na temat dość, zatem jak przejdziecie do porządku dziennego i zajmiecie się dalszą współpracą, to będzie miał w głębi ducha dług wdzięczności. A rocznica wyszła rewelacyjnie!

 15. Czytam jeszcze raz te posty i myślę : nerwy na wodzy i robić swoje (oczywiście w granicach rozsądku i prawa). Kibice nie są od zdobywania milionów od sponsorów (to się zdarza bardzo rzadko, poza tym ilu jest wsród nas takich co mogą zdobyć sponsora na 2000 kibiców) ale od robienia marketingu w swoim środowisku prywatnym i zawodowym. No i wyniki sportowe ! Bez nich jesteśmy skazani na zaścianek. II lige pokazują w TVP Sport a mysle ze Polonia Warszawa miałaby szanse w pierwszym swoim sezonie na częste transmisje (beniaminek, Warszawa, marka itp). Łatwiej wówczas o sponsora. Zresztą sponsor na prawach Pana Nitot – nie wiem czy byłby zainteresowany.

 16. Nie zgadzam się z większością ocen Prezesa ale każdy ma prawo to własnego zdania . Nie mniej obecny Prezes jak na razie ciągnie ten wózek głównie własnymi siłami i prócz kilku kontrowersyjnych wypowiedzi nie można mieć do niego zastrzeżeń 🙂

 17. Niech każdy robi swoja. ENIGMA super robota w piątek, było mega i każdy kto był tego dnia widział to Wasze zaangażowanie. Jest moc, kibice też wtedy nie będą żałować $$ Akcje na mieście też na duuży plus, nie wiem o co chodzi Prezesowi, że sami na to nie wpadli ? logo nie to co trzeba ? bez przesady, każdy w tym mieście wie co to jest Polonia i w dużej mierze dzięki Wam dowiedział się o tak pięknej rocznicy.
  Prezes daje prywatną kasę na klub i piłkarzy oraz nadzieję na lepsze jutro i chwała mu za to. O brakach wokół klubu na teraz szkoda pisać, trzeba uciekać z tej regionalnej ligi i budować silny klub.

  btw. ktoś ma link do materiału na Polsat News ?

  1. To ja dorzucę kolejne pytanie w konkursie. Trudniejsze. Podaj nazwę zespołu z którym Polonia Warszawa zdobyła punkty na własnym stadionie. Trudniejsze?

 18. Enigma super robota, pełne poparcie. Greg przesadził w swojej ocenie, z grobem to już totalna przesada. Widać, ze przemawia przez niego lęk i obawa o przyszłość finansową klubu. Napisał ten post jakby martwił się o każdą złotówkę która ucieka, może jest pod presją wzmocnień i budżet mu się nie domyka. Może obawia się, że projekt nie zmierza do zbilansowania się na zero, a koszty rosną. W skrócie Greg wygląda na zestresowanego sytuacją. Cala sytuacja wyglada jakby nie było dialogu między klubem a kibicami…

 19. Na oficjalnym fb klubu pojawił się koncyliacyjny wpis, tak samo Greg wrzucił posta, w którym docenił działania ze strony kibiców.
  I wiecie co?
  Trzeba doceniać takie gesty.
  I odwzajemniać.

  Idą święta, trzeba się spotkać, pojednać, podzielić jajkiem i nie obrażać się za byle gówno.
  Każda ze stron ma swoje zasługi, swój dorobek i swoje racje. Jedziemy na jednym wózku i nie ma się co konfliktować, bo to doprowadzi do katastrofy.
  I na prawdę wkurzają mnie co poniektórzy co są nadwrażliwi na swoim punkcie.
  Do Kaluby tobyło „ssij kutasa”, kibice przecież mają prawo do ekspresji, wyrażania emocji, to nie teatr, a prezes musi być gruboskórny a rękoczyny z jego strony to był skandal.
  A sami takie delikatniusie, bo pse pani Greg półtora roku temu powiedział, że ma kibiców w dupie, aj waj! I ch.. że on wtedy mówił w jakimś kontekście, że nie mówił o wszystkich kibicach tylko o pewnym typie mentalności, co to klubu złamanym groszem nie wspomoże a pierwszy jest do krytykowania. Ch.. z tym, teraz już po wsze czasy będzie, że Greg ma kibiców w dupie.

  Jakby to ode mnie zależało to bym odciął Gregowi możliwość komentowania na facebooku, bo to nikomu nie służy, z tego robi się magiel, on przesadza, a potem się naczyta na swój temat i się niepotrzebnie wkurza.
  Z drugiej strony ci co własnego prezesa, co to kilka baniek włożył w nasz klub wyzywają od durni też bym zbanował, niech robią dywersję gdzie indziej.

  1. Drogi kolego pomyliły się Tobie święta. Jajkiem dzielimy się na Wielkanoc, a teraz będą Święta Bożego Narodzenia, kiedy to dzielimy się opłatkiem.

  2. Dzięki za info.
   Jak dla mnie mogą się podzielić nawet jajkiem renifera jeśli to pomoże.

  3. Ty chamie lewacki, kto niby ma się dzielić jajkami renifera w Święta Bożego Narodzenia ? Nie obrażaj nas bydlaku i ruska onuco, przynajmniej na tym forum

  4. kim wy jesteście z zawodu?
   urzędnikami ZUSu?
   że nie macie poczucia humoru..

Dodaj komentarz