Podsumowanie weekendu w CLJ (25.09-26.09)

Nie był to udany weekend dla MKS-u. Choć wszystkie trzy zespoły, występujące w CLJ, grały na własnym boisku, żadnemu z nich nie udało się wygrać. Co więcej, pierwszą domową porażkę poniosła drużyna u-18.

Bartosz Biedrzycki

CLJ u-18: Polonia Warszawa – Raków Częstochowa 2:3 (1:1)

Po pierwszej wyjazdowej wygranej przyszedł niestety od razu czas na pierwszą domową porażkę. Wszystko zaczęło się dobrze, w charakterystyczny sposób dla drużyny Adama Chmielewskiego, poloniści od początku przejęli inicjatywę i od 6 minuty prowadzili. Kilkanaście minut później mogło być 2:0, ale błędu bramkarza nie wykorzystał nasz napastnik, który mając przed sobą właściwie pustą bramkę, trafił tylko w poprzeczkę. W 40 minucie rywale wyrównali po rzucie rożnym. Druga połowa rozpoczęła się od fatalnej straty jednego z naszych graczy, co wykorzystał Raków i od 46 minuty było 2:1. Polonia rzuciła się do ataków, ale nasi gracze seryjnie marnowali kapitalne okazje na wyrównanie, nie udało się drugi raz na trafić na praktycznie pustą bramkę. Niewykorzystane okazje zemściły się, Raków w 62 minucie po kontrze podwyższył prowadzenie. „Czarne Koszule” nie poddały się i w 69 minucie złapały kontakt po ładnej akcji lewą stronę. Poloniści do końca meczu próbowali wyrównać, ale celowniki były zbyt rozregulowane, aby ta sztuka mogła się udać. Poloniści mają czego żałować, bo generalnie grali bardzo dobrze i gdyby wgrali, traciliby tylko 1 pkt. do lidera, a tak spadli na 7 miejsce.

W niedzielę Polonia zagra na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze, o 12:00. Tym razem trzeba wygrać. Rywal po 7 meczach ma tylko 4 punkty i zajmuje przedostatnie miejsce. Jeśli „Czarne Koszule” nie chcą martwić się o utrzymanie, takich rywali należy pokonywać.

***

CLJ u-17: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 4:4 (2:1)

Niestety drugi remis z rzędu drużyny u-17. Tak, jak w spotkaniu zespołu u-18, tak i tutaj nie brakowało emocji. Polonia prowadziła od 17 minuty, ale do przerwy było już 2:1 dla gości. Druga część zaczęła się fatalnie, po 50 minutach było 4:1 dla łodzian. Na szczęście po bramce w doliczonym czasie „Czarne Koszule” zdołały uratować punkt.  Wygrana dawałaby Polonii drugie miejsce, a tak Polonia znajduje się na 4 miejscu. Przewaga nad strefą spadkową jest jednak całkiem bezpieczna – wynosi 6 pkt.

W najbliższej kolejce o jakiekolwiek punkty będzie niezwykle ciężko. W sobotę o 11:00 „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Legią. Rywale wygrali do tej pory wszystkie mecze.

***

CLJ u-15: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 2:2 (1:2)

Trudno rozpocząć gorzej mecz niż tak, jak zrobiła to Polonia. Już po 4 minutach było 2:0 dla gości. Potem losy spotkania zaczęły odwracać się na korzyść Polonii. W 22 minucie poloniści strzeli gola kontaktowego, a od 31 minuty rywale grali w dziesiątkę. W drugiej połowie „Czarne Koszule” zdołały odrobić straty, ale na strzelenie 3 bramki zabrakło już czasu.

W sobotę o 18:00 poloniści zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Przywieźć jakiekolwiek punkty nie będzie łatwo. Rywal to lider z bilansem 5 wygranych i 1 remis.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl/90minut.pl

1 thought on “Podsumowanie weekendu w CLJ (25.09-26.09)