Dwie polonijne drużyny w kolejnej rundzie Pucharu

W środę na Saharze rozegrane zostały trzy spotkania polonijnych drużyn, występujących w warszawskiej fazie Pucharu Polski. Do VI rundy awansował zespół Polonii II Warszawa i drużyna u-17 MKS-u Polonia Warszawa. Odpadli natomiast  seniorzy MKS-u.

Nikita Vasin

15.09.2021, Warszawa
MKS Polonia Warszawa (u-17) – Białe Orły Warszawa 4:1

Młodzi poloniści z kolejnym awansem. Nasz zespół nie dał szans 4 drużynie warszawskiej A-klasy. Gdyby celowniki graczy Polonii były lepiej ustawione, zwycięstwo mogłoby być wyższe.

***

15.09.2021, Warszawa
Polonia II Warszawa  – Laura Chylice 5:1 (2:1)
bramki:
Bartłomiej Grzybowski 28, Olaf Bartkiewicz 37, Jakub Olesiński 68, Filip Kapela 73, Igor Wysocki 78

Polonia II: Jan Balawejder – Jakub Szyszkowski (70. Kacper Żakowski), Filip Kapela (77. Bartosz Kosmalski), Jakub Olesiński – Wojciech Korcz (46. Maciej Czabaj), Dawid Keller, Patryk Baran Ż (66. Kacper Koterwas), Bartłomiej Grzybowski, Wojciech Chojczak – Kacper Wasilewski (75. Jakub Szydłowski), Olaf Bartkiewicz (57. Igor Wysocki)

Przyjemnie patrzyło się na grę drugiego zespołu. Zespół złożony z młodzieżowców, aspirujących do występowania w pierwszej drużynie, był zdecydowanie lepszy od Laury Chylice, która zajmuje 2 miejsce w 2 grupie ligi okręgowej. Mecz co prawda rozpoczął się od starty bramki przez nasz zespół w pierwszej minucie, ale to nie zraziło zespołu rezerw. „Czarne Koszule” zdecydowanie przewyższały kulturą gry rywala i w pełni zasłużenie wygrały.

***

15.09.2021, Warszawa
MKS Polonia Warszawa  – Mazur II Karczew 1:1 (0:0); 5:6 (karne)
bramki: Adrian Rowicki 53

MKS Polonia: Filip Gnas (46. Marcel Mailnowski) – Michał Jarek, Venyamin Puzan, Adrian Rowicki (60. Marek Ziętara), Mateusz Piwko, Jan Mater (60. Rafał Rogoziński), Łukasz Florczuk (46. Emre Celik), Konrad Izdebski (46. Jakub Sawczuk), Dawid Łącki (46. Szymon Pawłowski), Adam Gołębiowski (46. Mateusz Krypa), Adam Wosiek

Rozczarował ostatni mecz tego dnia. Poloniści w zmienionym składzie w stosunku do ligi, nie mogli złapać swojego rytmu. W drugiej połowie udało się wreszcie wyjść na prowadzenie, po pięknym uderzeniu Adriana Rowickiego z rzutu wolnego. Potem jednak nasz zespół zaczął grać bardzo niefrasobliwie. „Czarne Koszule” regularnie psuły akcje ofensywne, a do tego pojawiało się coraz więcej fauli na własnej połowie. W końcu to zemściło się. W 89 minucie jeden z naszych obrońców wybił dośrodkowaną piłkę z rzutu wolnego, ale do futbolówki dopadł rywal i ponownie skierował piłkę w pole karne Polonii. Zrobił to na tyle szczęśliwie, że po rykoszecie padł gol wyrównujący. Nasz zespół nie zdążył już odpowiedzieć i zgodnie z regulaminem mieliśmy karne. W nich też Polonia prowadziła po zmarnowanej jedenastce przez rywala w pierwszej serii. Potem jednak dwukrotnie mylili się nasi zawodnicy i ostatecznie jedna z drużyn MKS-u odpadła.

Author: muchomor

Dodaj komentarz