Miszczuk odszedł do Drukarza, ale czy aby na pewno?

Jeden z najzdolniejszych juniorów z drużyny U-18 trenowanej przez Mateusza DudkaPiotr Miszczuk znalazł nowy klub. Napastnik w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Drukarza Warszawa, występującego w pierwszej grupie IV ligi mazowieckiej.

Piotr Miszczuk

Miszczuk latem był testowany w Pogoni Grodzisk Mazowieckie oraz rezerwach drugoligowych klubów: Widzewa Łódź i Chojniczanki Chojnice. Mimo kilku prób zakontraktowania go do rezerw „Czarnych Koszul” wybrał inną drogę…

Przy okazji tego ruchu transferowego uzyskaliśmy ciekawą informację, że transfer do Drukarza ma być przejściowy, a napastnik trafi docelowo do jednego z klubów II ligi. Case jest o tyle ciekawy, bo wpływa na ekwiwalent, który może otrzymać szkoląca go akademia MKS-u Polonia Warszawa.

Warto tu przytoczyć przepis art. 1 pkt 7 uchwały nr V/88 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu PZPN w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników [link]:

Jeśli w tym okresie, po zmianie przynależności do klubu pozyskującego, zawodnik ponownie (1 raz lub więcej) zmieni przynależność klubową, w wyniku której zostanie potwierdzony do klubu zakwalifikowanego do wyższej kategorii klasy rozgrywkowej, to nowy klub pozyskujący będzie zobowiązany do wypłaty na rzecz pierwotnego klubu odstępującego, ekwiwalentu za wyszkolenie w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy wartością ekwiwalentu, którą zapłaciłby w przypadku pozyskania zawodnika bezpośrednio z pierwotnego klubu pozyskującego, a wysokością przysługującą pierwotnemu klubowi odstępującemu od poprzedniego klubu pozyskującego.

To dość dobra zapora dla cwanych menadżerów, którzy starają się jak najlepszym sposobem wytransferować swoich podopiecznych kosztem klubów, które wychowały zawodnika.

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

Dodaj komentarz