Trener Smalec po pierwszym treningu przy K6

Wczoraj odbył się pierwszy trening polonistów pod wodzą Rafała Smalca. Na oficjalnym kanale Polonii na Youtube pojawił się wywiad z nowym trenerem, który specjalnie dla Was streścimy.

Już na samym wstępie Smalec powiedział, że jest bardzo zadowolony z sposobu w jaki został przywitany przez zespół. Były szkoleniowiec Unii Skierniewice nie ukrywał, że dopiero zapoznaje się z zawodnikami i chce nawiązać z nimi jak najlepszy kontakt.

Smalec zapytany o sztab szkoleniowy, który po odejściu Wojciecha Szymanka zmienił się o 180 stopni, powiedział, że jest bardzo spokojny bo jego współpracownicy to świetni fachowcy. Nowy trener „Dumy Stolicy” pogratulował także Maciejowi Wesołowskiemu, Michałowi Naulewiczowi i Maksymilianowi Hołowni, którzy prowadzili zespół w ostatnich tygodniach sezonu.

W poniedziałek rozpoczną się testy wydolnościowe przed okresem przygotowawczym. W sobotę natomiast poloniści zmierzą się z Avią Świdnik w ośrodku „Sielanka” pod Warką. Kolejnymi sparingpartnerami polonistów będą: GKS Bełchatów, Wisłę Puławy i Jagiellonię II Białystok.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

6 thoughts on “Trener Smalec po pierwszym treningu przy K6

 1. Na pewno jest to zupełnie inny styl prowadzenia zespołu, inny typ trenera. Bardzo fajnie się tego słucha, dobrze ogląda.
  Tylko żeby były wyniki.
  Relacje z zawodnikami – trudno mi sie wypowiadać. Mamy sytuację – zawodnik gra dobrze a nagle zawala 2 bramy. No i co – trener pogłaszcze po głowie i powie nic się nie stało ? Nie wyobrażam sobie tego. Ale sa może nowe metody szkolenia …..

  1. Wiesz co, są pewni ludzie, którzy potrafią pogodzić luźną atmosferę, mówienie po ksywkach z trenerem, wspólne żartowanie itp z dyscypliną, poważną pracą i osiąganiem celów.
   Stokowiec taki był, Wdowczyk 20 lat temu chyba też.
   Ci goście mieli w sobie coś takiego, że piłkarzom autentycznie chciało się dać z siebie 120% w czasie meczu
   i żaden z nich na pewno nie głaskał po główce jak ktoś zawalił dwie bramy
   Obyśmy trafili na takiego trenera
   …i na taką grupę piłkarzy – bo to się musi wzajemnie uzupełniać.
   Osobiście jestem pełen nadziei i dobrej myśli. Dawno się tak nie jarałem przed sezonem 😀

 2. Mnie też bardzo się spodobał nowy trener. Konkretny i profesjonalny. Oby udało mu się jak najszybciej skompletować skład drużyny, bo za miesiąc zaczyna się tak wyczekiwane nowe rozdanie. Trzymam kciuki za powodzenie pana Smalca w jego misji sportowej odbudowy klubu. Jak jest przekonany do obrońcy Rafała Kiczuka, to niech go bierze. Defensywa potrzebuje wzmocnień.

Dodaj komentarz