Smalec: Musimy dobrać najlepszych wykonawców do naszej koncepcji

Jest nam niezmiernie miło zaprosić na pierwszy wywiad z nowym trenerem „Czarnych Koszul” Rafałem Smalcem. Wyszło długo, ale czekaliście nie krótko, więc pewnie każdy znajdzie odpowiedzi na większość nurtujących go pytań.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Smalec: Musimy dobrać najlepszych wykonawców do naszej koncepcji

  1. „A swoja drogą wiadomo w jakim języku się komunikują?”
   W takim w którym „zresztą” pisze się łącznie 😛

 1. Wysłuchałem w całości.
  Na pewno jest to człowiek bardziej pozytywny i otwarty niż Wojtek Szymanek.
  Zabrakło mi pytania – czy zdaje sobie sprawę że parcie na awans będzie w tym sezonie na maksa (nie wyobrażam sobie innego celu). Jestem zadowolony, że trwają rozmowy z wieloma graczami i nic nie jest przesądzone.
  Bardzo mi się podobało, że Rafał Smalec patrzy na piłkarza przez jego indywidualne umiejętności a nie przez cv. Oby wynalazł jakąś „perełkę” z niższych lig.
  Lubi budować systematycznie – ale i powoli – czy mu starczy czasu teraz ?
  Dajmy mu kredyt zaufania, chociaż będzie o to trudno.
  Może dotrze do naszych zawodników i jeszcze zaczną grać lepiej. Co do tych systemów gry – pożyjemy, zobaczymy. Najlepsi piłkarze Unii plus dwa Porządne transfery, plus wyeliminowanie błędów w obronie, plus prawdziwy atak – mogą dać efekty.
  Wiem, że piszę – może, może.
  No i Rafał Smalec – patrzy na trenerów bardziej ofensywnych . A tego nam brakowało w poprzednim sezonie.

  1. Nie ma takiego celu jak awans w przyszłym sezonie. W ogóle nie ma żadnego konkretnego celu na przyszły sezon.

 2. widać, że to prawdziwy generał i zawodnicy za nim pójdą.
  Pod względem taktycznym zapowiada się przeciwieństwo Szymanka, wg mnie będziemy grać fajny dla oka, ofensywny futbol.
  Oby wytrzymał presję bo cierpliwość może się szybko skończyć, ale na pewno zasługuje na kredyt zaufania.

 3. Cieszę się, że będziemy mieć trenera z charyzmą. Zwróciłam uwagę na wątek dotyczący rekrutacji zawodników. Dla wielu potencjalnych kandydatów barierą jest poziom rozgrywkowy, na którym gramy. Dla tych z niższych lig – brak umiejętności i strach przed koniecznością rywalizacji z innymi graczami. Dla tych z 3 ligi przeszkodą jest obawa przed zmianą miejsca zamieszkania i nieumiejętność aklimatyzacji w nowym środowisku. Prowadzone są rozmowy z wieloma piłkarzami. Wniosek – najłatwiej jest pozyskać człowieka, który grał już w Polonii lub takiego co nie boi się zmian i wyzwań. Swoją drogą ciekawe kogo uda się „złowić” nowemu trenerowi. A widać, że jest bardzo inteligentny i odważny.

 4. Cezary Sauczek jest wolnym zawodnikiem. Po dwóch latach gry w Wigrach nie przedłużona została umowa z 22-letnim lewym napastnikiem (w 31 meczach zdobył 5 bramek i miał 3 asysty). Dostał bardzo dobre recenzje od trenera Strejlau za indywidualne umiejętności i zaangażowanie w meczach Wigier. Może zainteresuje się nim nasz sztab szkoleniowy.

Dodaj komentarz