Polonia rozmawia z Dzięgielewskim?

Polonia powoli zbroi się do nowego sezonu. Po informacji dotyczącej transferu Marcina Kluski możemy poinformować o ciekawym tropie pochodzącym z łódzkiego.

Z tego co dowiedzieliśmy się chodzi o Dawida Dzięgielewskiego. Pomocnik Unii Skierniewice zaliczył bardzo dobry sezon, w 30 spotkaniach zdobył 12 goli i był najskuteczniejszym piłkarzem swojego zespołu.

Pomocnik w przeszłości występował w Górniku Łęczna, Motorze Lublin, GKS-ie Bełchatów i Legii…

Wzmocnienie skrzydeł jest konieczne, gdyż po zakończeniu sezonu z Polonią pożegna się aż trzech bocznych pomocników: Tomasz Andrzejewski, Kamil Słoma i Daniel Smuga.

W kontekście Polonii wspominało się także o transferze Pawła Czarneckiego. Gdyby obaj przeszli K6 Unia straciłaby dwóch najskuteczniejszych graczy… Dodatkowo Skierniewice może pożegnać bramkarz Michał Brudnicki.

W tym sezonie barwy „Czarnych Koszul” reprezentował były pomocnik Unii Rafał Parobczyk. Jak sądzicie trener Rafał Smalec sprowadzi do Polonii całą trójkę?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

11 thoughts on “Polonia rozmawia z Dzięgielewskim?

 1. Byłbym ostrożny z tymi wzmocnieniami z Unii. W rundzie mistrzowskiej punktowała słabiej od nas.
  Oczywiście mogę się mylić .
  Chciałbym abyśmy znaleźli w miarę młodego zawodnika, który chce awansować wyżej i będzie umierał za siebie (niekoniecznie Polonię).

 2. Również byłbym ostrożny z tym unijnym zaciągiem. Nie każdy zawodnik odnajdzie się w nowym otoczeniu, środowisku. Zwłaszcza tak specyficznym jak nasze. Ale myślę że Smalec wie co robi.

  Bramkarze obaj polonijne korzenie – ale czy tędy droga? Przydałby się jeden z mocnym doświadczeniem żeby Sławek miał od kogo się uczyć i kogo podpatrywać.

  No i czekam na hit transferowy, który Janiu zapowiada jako wielki powrót. Klucha jest super wzmocnieniem ale nie tak medialnym jak byłby choćby powrót Krystiano Pieczarro 🙂

 3. Myślę, że to jak punktuje drużyna nie ma znaczenia przy ocenie wartości poszczególnych graczy. Najlepszym przykładem jest Robert Lewandowski i gra naszej narodowej kadry (4 miejsce w klasyfikacji drużynowej i najlepszy napastnik świata). Chcę podkreślić, że Dzięgielewski zdobył 12 bramek. Który z obecnych zawodników Polonii może mu dorównać? . Wiem, że koledzy tu piszący znają się na piłce nożnej. A Czarnecki obrońca z 7 golami na liczniku. To są moim zdaniem najlepsi w Unii. Mamy trenera z tego klubu, on z nimi pracował, więc wiedzą czego wymaga i jak mają grać. Nie martwiłabym się o ich aklimatyzację. Nie zmieniają kraju ani języka porozumiewania się. A Skierniewice leżą tylko 45 km od stolicy. Przecież chodzi nam o awans. Więc bierzmy graczy co umieją w tej lidze zdobywać gole.

 4. Moim zdaniem rok został stracony nie z uwagi na brak awansu ale na to, że nie zostały zbudowane podwaliny zespołu. Kręgosłup nie istnieje totalnie i stąd te nowe kolejne zaciągi. Gdyby 🙂 drużyna była prowadzona tak jak w kilku ostatnich meczach to było by widać słabsze punkty które należy wzmocnić. A tak to postrzelano sobie ślepakami ot tak – na kogo wypadnie na tego bęc. I to nie w każdym przypadku trafnie a w niektórych wręcz kompromitująco. Czy taki Kamil Słoma miał szanse się pokazać? Grając w rezerwach chyba. A może to i lepiej po pewnie bardziej sie rozwinął. Nowi zawodnicy przyjdą i sie sprawdzą lub nie. To że strzelali po ileś tam bramek w Unii to nie znaczy że tak samo będzie i u nas. Tak jak jest zresztą z Lewym. U niemca wali aż milo a w kadrze posucha.. Piłkarze to też ludzie a nie maszyny czy postacie z fifa 2000. Mają słabsze lub lepsze dni, odnajdują sie lub nie w takiej czy innej drużynie. Plus że będą grali u „swojego” trenera ale minus że trener może promować swoich. Więc aby plusy nie przesłoniły minusów

 5. A moim zdaniem najważniejsze jest aby wszyscy ludzie sprawujący funkcje w klubie , piłkarze i kibice wreszcie udźwignęli tę presję.
  Nie wiem jak to zrobić ale wszyscy mamy dość tej 3 ligi.
  Jakby co, to Cwks 2 wzięła trenera, który zrobił awans z 2 do 1 ligi ze Skrą Częstochowa . Obawiam się, że to będzie najtrudniejszy rywal.

 6. Faktycznie z 3 ligi jest bardzo trudno awansować. Wyżej przechodzą tylko zwycięzcy, nie ma żadnych baraży o dodatkowe miejsce. PZPN miał od przyszłego sezonu wziąć pod swoje skrzydła rozgrywki na tym poziomie. Może będą jakieś zmiany.

Dodaj komentarz