Ośmiu piłkarzy odejdzie latem z Polonii

Klub poinformował o zawodnikach, którzy w czerwcu skończą swoją przygodę z „Czarnymi Koszulami”. Na liście znalazło się ośmiu piłkarzy.

Daniel Smuga, sędzia Kamil Żmijewski, Rafał Parobczyk, Grzegorz Wojdyga

Poza Grzegorzem Wojdygą i bramkarzami Bartoszem Kowalczykiem i Dawidem Leleniem, o których informowaliśmy jakiś czas temu klub postanowił pożegnać się z Janem Golińskim, Kamilem Słomą, Tomaszem Andrzejewskim, Danielem Smugą i Rafałem Kujawą.

Andrzejewski występował przy K6 przez 2 lata. Po przyjściu z Escoli Varsovia zaliczył 30 spotkań ligowych, w których zdobył 3 gole.

Podobnym stażem mógł pochwalić się Goliński, który po przyjściu z rezerw Legii zaliczył w dwa lata 37 spotkań w barwach Polonii.

Kowalczyk występował w klubie o rok dłużej, tj. od 2018 r., kiedy to przechodził na K6 z Legionovii Legionowo. Zagrał w 22 spotkaniach ligowych.

Duże nadzieje pokładane z transferem Kujawy z ŁKS-em zakończyły się dość kiepsko. Piłkarz w 26 spotkaniach zdobył zaledwie 3 gole.

Leleń po transferze z Gryfa Wejherowo zagrał w 20 spotkaniach Polonii.

Słoma przychodząc z Garbarni Kraków miał odmienić pomoc „Czarnych Koszul”. Niestety roczna przygoda zapisała się zaledwie 13 spotkaniami.

Smuga mógł też narzekać na niefart. Mimo dość dobrego bilansu jak na pomocnika (23 mecze i 4 gole) nie znalazł uznania i często był pomijany, co kończyło się jak w przypadku Słomy zesłaniem do rezerw.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Ośmiu piłkarzy odejdzie latem z Polonii

  1. Dla mnie największe rozczarowanie to Rafał Kujawa. W 26 meczach tylko 3 bramki. Nie tego oczekiwaliśmy. Spodziewam się, że drugi raz nie dostaniemy podobnego napastnika. Na pozycji środkowego napastnika wymaga się bowiem strzelania goli.

Dodaj komentarz