Samel: Chcemy dać Polonii bazę do osiągania sukcesów!

Na antenie „Radia dla Ciebie” gościem był Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy. Tematem rozmowy była modernizacja obiektów Polonii.

W toku rozmowy wyjaśniono dlaczego proces budowy trwa tak długo. Związane to było z planem zagospodarowanie i miejscem, w którym znajduje się stadion „Czarnych Koszul”. Następny etap inwestycji planowany jest na ostatni kwartał 2021 r.

Całość można posłuchać tutaj [link]:

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

11 thoughts on “Samel: Chcemy dać Polonii bazę do osiągania sukcesów!

 1. Kolejne – przepraszam za wyrażenie, ale nie mogę się powstrzymać – pierdolenie o niczym.

  Zmarnowali pół miliona na lipny konkurs – i nie dostali za to żadnych paragrafów !! – i jeszcze śmią pieprzyć o następnych etapach inwestycji. JAKBY JAKIEŚ JUŻ BYŁY !!

  Kolejny gadacz o niczym – spójrz panie Samel na butwiejące budy na naszym terenie, spójrz panie Samel na wstrętne parkingi po obu stronach frontowego wejścia, spójrz na szpetne szmaty wiszące na ogrodzeniu, wejdź panie Samel do sławetnej Tojki i spróbuj się od…ać.

  Kij z nimi !

 2. Ciekawe czy za mojego życia doczekam tego stadion Polonii.
  Może wysadźmy obecny w powietrze a wówczas coś się zadzieje….. stop ….. to jest fakt na który wszyscy czekają, aż się zawali obecny . Ale chyba jeszcze postoi.

 3. Miałem podobne skojarzenie po tym newsie. Jak w ciągu roku nie będzie twardych konkretów to w bezpieczny dla ludzi sposób baraki przed Główną… . Oczywiście tak nie można, ale wkurw człowieka strzela. Te nadzieje wokół Polonii i czekanie nie wiadomo na co to jakaś choroba psychiczna, a w najlżejszym ujęciu mocna niedojrzałość emocjonalna. Ileż można. To coś jak magiczne myślenie.

 4. Albo się chłop walnął z datą, albo wyszło niezłe kłamstwo i szwindel. Tenże Janusz Samel powiedział, że już pod koniec 2019 miasto zleciło analizę opłacalności budowy stadionu. To było wtedy gdy miasto dało ultimatum klubowi, że jak nie przedstawią planu naprawczego klubu to miasto zrywa rozmowy. Czujecie?

  Kalendarium:
  Maj 2019 – wyniki konkursu na koncepcję K6
  9.10.2019 – miasto podaje wstępną datę rozpoczęcia budowy
  24.10.2019 – miasto wstrzymuje prace nad budową
  07.12.2019 – miasto skreśla stadion z budżetu miasta i…
  grudzień 2019 – miasto zleca analizę opłacalności budowy obiektów na K6 i wychodzi im PPP z obniżką wkładu własnego z 75% do 25%

  Czyli 7 miesięcy po ogłoszenia wyników konkursu (i opłaceniu nagród) zlecili analizę opłacalności. Tak jakby to ultimatum wobec spółki było tylko wymówką.

  Ps. Mógł się też ten Janusz walnąć bo w tej audycji były inne nieścisłości (nie jesteśmy na K6 od 110 lat… itd.) Mi się wcześniej obiło o uszy, że PPP wyszło pod koniec 2020. No, ale od teraz opieram się na informacji z tej audycji.

 5. W październiku ogłosili początek budowy w 2021, dokładny komunikat:

  „Według harmonogramu prace budowlane mogłyby ruszyć około 2021 roku”

  a w grudniu zaczęli badać opłacalność! Dwa miesiące po informacji kiedy zaczną. To na podstawie czego oni podali przybliżoną datę rozpoczęcia budowy nie analizując wcześniej opłacalności???

  Kur… ja pierd. Bardzo przekonujący i merytoryczny dyrektor.

 6. W naszym przypadku to jusz nicht nieuwierzy miastu az do momentu wbicia pierwszej lopaty…ten stadion jusz z 15 lat powstaje koncepcje byly przerozne …prywatne itp itd i zawsze jak nie konserwator to plan itp itd i nic …legi zrobili moment ,hutnika tez teraz pewnie zrobia skre a my …chyba stalin na gorze niepozwala….

 7. Są zazwyczaj dwa podejścia: wszystko albo nic. My szliśmy dotychczas we wszystko czyli cały stadion albo nic. Może gdyby tak uprzeć się na jedną nowoczesną trybunę to może coś byśmy mieli. Z resztą cokolwiek powstało na K6 dotychczas to były osobne elementy. Świeczki, podgrzewana murawa, zadaszenie itd. Nawet ta trybuna Główna historycznie powstała osobno bez reszty stadionu. Także jest va banque i oby nie było, że przelicytowaliśmy. Taka Warta Poznań robi etapami. Cieszą się z każdych 10 milionów dofinansowania. Za chwilę mogą mieć więcej niż my. My celujemy w 400 mln a nie w kilkanaście/kilkadziesiąt. No, ale gwarancji z tym uczciwym podejściem miasta nie ma, że byłaby inwestycja nawet za te kilkadziesiąt milionów na jeden element stadionu.

 8. Frig
  To jaks klatwa jest ….
  Byly projekty niedrogie i tez niewypalily tu ktos kto ma wladze blokoje z niewiadomych przyczyn powstanie jakiegokolwiek obiektu…
  Innego wytlumaczenia nie umiem znalesc …bo jak to wytlumaczyc..
  Ze w takim miejscu stolicy stoi takie gowno przepraszam w 2021 roku ogrodzony kibelkami i splesnialymi barakami posmiewisko Polski i Europy i az dziw bieze ze zadna stacja telewizyjna tego jesze nie naglosnila chodzby zeby niec pozywke …..umiesz to wytulamczyc…..konia z rzedem temu kto to wytlumaczy…

Dodaj komentarz