Świerczewski ma uratować przed spadkiem Znicz Pruszków

Sezon 2020/21 wchodzi w decydujący etap. Choć kwestia awansu z III ligi wydaje się już jasna, tak ciekawie może wyglądać kwestia spadków z II ligi. Do naszej grupy mogą spaść dwa zespoły.

Piotr Świerczewski

Obecnie na miejscach spadkowych znajduje się Olimpia Elbląg, która jest „czerwoną latarnią” ligi. Dość ciężko wygląda sytuacja Znicza Pruszków, który tylko dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich z rezerwami Lecha Poznań jest „nad kreską”.

Misja uratowania II ligi dla Pruszkowa była ostatnio w rękach wychowanka „Czarnych Koszul” Piotra Kobiereckiego. Wczoraj informację o zmianie na… Piotra Świerczewskiego:

Świerczewski podejmował się podobnej misji rok temu, gdy wraz z Marcinem Jałochą przejmował Sandecję Nowy Sącz. Misja mu się udała – „Sączersi” zostali w lidze, a obecnie są jej rewelacją. „Świr” trenował już kiedyś Znicz Pruszków dwa razy – w 2014 r. (tymczasowo) i w 2011 r., gdy był jego pierwszym miejscem pracy. W przeszłości pracował także ŁKS-ie, Motor Lublin czy KTS-ie Weszło.

Raczej bezpiecznie wygląda sytuacja Pogoni Siedlce, która na cztery kolejki przed końcem sezonu ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

A jak wygląda sytuacja w IV ligach?

Z grupy łódzkiej prawdopodobnie nikt nie zatrzyma rezerw ŁKS-u Łódź. Na Warmii i Mazurach najlepsze będą Mamry Giżycko. Emocjonująco może być na Podlasiu. Tam o awans nadal walczą zespoły: Tura Bielsk Podlaski, Wissy Szczuczyn i Promienia Mońki.

Kwestia beniaminka z Mazowsza rozstrzygnie się pomiędzy Ząbkovią Ząbki, Pilicą Białobrzegi oraz… kogoś z peletonu: Mławianka Mława, Wisła II Płock, Huragan Wołomin i Świt Staroźreby…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Świerczewski ma uratować przed spadkiem Znicz Pruszków

Dodaj komentarz