SSPW „Czarne Koszule” zapowiada polonijne lekcje historii dla juniorów

Jesienią tego roku Polonia Warszawa obchodzić będzie 110 rocznicę powstania.  W tym jubileuszowym roku warto pomyśleć o historii naszego klubu. Stowarzyszenie Społeczności Polonii Warszawa „Czarne Koszule” postanowiło poprosić dr Roberta Gawkowskiego o przygotowanie dla naszych młodych piłkarzy pięknej lekcji historii.

Robert Gawkowski

Podczas 45 minutowego wykładu z prezentacją najciekawszych zdjęć, a nawet z pokazem krótkiego, czarno-białego, archiwalnego filmu sprzed 75 lat – młodzież dowie się o najwspanialszych meczach Polonii, o barwach klubu, o dziejach stadionu przy ul. Konwiktorskiej 6, o futbolowych gwiazdach grających w czarnej koszulce, a nawet o kibicach.

Można się będzie przekonać, jak bardzo nasz klub sportowy jest wpisany w historię Warszawy. Będzie ciekawie. Aż 10 grup młodych piłkarzy w wieku 13-19 lat wysłucha tych super ciekawych lekcji. Niech się uczą!

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz