Zimowe sparingi III-ligowców (cz. 1)

W oczekiwaniu na marcowy start rundy wiosennej rozgrywek na trzecioligowym froncie, warto przyjrzeć się pierwszym meczom kontrolnym, jakie po wznowieniu treningów rozegrali nasi ligowi rywale.

Damian Jaroń, Sebastian Kobiera

Szczególnie godnych uwagi sparingpartnerów miały ekipy Pogoni Grodzisk Mazowiecki i Kaczkanu Huraganu Morąg.

Grodziszczanie zmierzyli się dziś w Łodzi z pierwszoligowym Widzewem, ulegając czterokrotnym mistrzom Polski 1:3, mimo że po pierwszej połowie spotkania dość sensacyjnie prowadzili, po wyjątkowej urody bramce dobrze znanego z występów przy K6 Damiana Jaronia.

Z kolei aż osiem bramek padło w Ostródzie, gdzie w poprzednią sobotę inny pierwszoligowiec Stomil Olsztyn rozgromił drużynę Kaczkana Huragana Morąg 6:2.

O wiele bardziej udanie zimowe sparingi rozpoczęły się dla ekipy Legionovii Legionowo. Zawodnicy Michała Pirosa w dwóch rozegranych również w ubiegłą sobotę meczach, zwyciężyli w stosunku 4:0 Escolę Warszawę oraz 4:2 ekipę Świtu Staroźreby, który jak już informowaliśmy będzie rywalem Polonii w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W pozostałych meczach towarzyskich Sokół Aleksandrów Łódzki wygrał z czwartoligową Wartą Sieradz 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki rozbiła innego czwartoligowca Skalnik Sulejów 5:0, Błonianka Błonie przegrała 0:2 z drugoligowym Zniczem Pruszków, Broń Radom wygrała z zajmującą 15 miejsce w grupie IV trzeciej ligi Stalą Kraśnik 4:1, zaś Olimpia Zambrów uległa 2:3 Mamrom Giżycko, które aktualnie zajmują fotel lidera grupy warmińsko-mazurskiej czwartej ligi.

Przypominamy, że kolejny sparing Czarne Koszule rozegrają w najbliższą sobotę w Łodzi z Widzewem, który po dzisiejszym pokonaniu Pogoni Grodzisk Mazowiecki, tym razem sprawdzi aktualną formę podopiecznych Wojciecha Szymanka.

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

5 thoughts on “Zimowe sparingi III-ligowców (cz. 1)

1. Przypadkowo wpadłem na link do meczu i mogę napisać, że w I połowie Grodzisk był w miarę równorzędnym przeciwnikiem dla Widzewa. Grały pierwsze składy, a bramka Jaronia palce lizać. Inna rzecz, że nawet naszym obrońcom takie krycie i asekuracja jak tym z Widzewa przy tym golu się nie zdarza. Grodzisk często przechodził pod bramkę Widzewa i stwarzał sobie sytuacje.
    Po przerwie Widzew zdecydowanie zdominował Pogoń i tylko swej nonszalancji zawdzięcza tak niską wygraną.
    W Grodzisku ładnie wyciągał się w bramce Przyrowski ( jego zmiennik po przerwie chyba wszystko wpuścił co leciało w jego kierunku ), Jaroń często uwalniał się po skrzydle, a to jest sztuka z przeciwnikiem dwie klasy wyżej, ale potem to już bardziej człapał niż biegał. Z naszych byłych na obu bokach obrony zagrali Łoś i Rakowski i dawali radę. O dziwo Kobiera na defmindzie też nie pękał. Od początku grał też Urbański.
    Po przerwie wszedł Sidor i pod koniec Strzałkowski, także drugi raz wszedł Urbański – ale wtedy już Grodzisk tylko się bronił.
    Piszę to, bo nasz wynik z zeszłej soboty z Grodziskiem nabiera w kontekście meczu z Widzewem lepszego znaczenia. Wiem, to tylko sparingi. Zresztą zaraz my też zagramy z Widzewem i się korespondencyjnie porównamy.

2. Olo, czy przypadkiem nasz sparing z Widzewem też nie będzie w sieci ? Coś czytałem że niby trzeba zapłacić ale…
    Ja nasz sparing z Pogonią traktuję bardzo lajtowo, wydaje mi się że Pogoń grała (testowała) wielu graczy. Tym niemniej nie strzeliła nam bramki a Widzewowi tak.
    Jeżeli Widzew wyjdzie w miarę mocnym składem (na co liczę) wówczas możemy ocenić nasz potencjał i zobaczyć co chcemy osiągnąć w rundzie o awans. Ja bardzo liczę na ten sparing, pogoda ma być lepsza, boisko niezmrożone (pewnie sztuczna murawa ale cóż) . Widzew gra jutro kolejny sparing , mam nadzieję że będą grały ogony.
    Oby wszyscy z naszej strony się chcieli pokazać.
    Jakoś sparing z ŁKS mnie nie kręci, zresztą oni będą walczyli o awans do eklapy, mogą wpuścić ogony a i tak pokazą nam miejsce w szeregu.