Ruszyło zimowe okienko transferowe (cz. 1)

Początek nowego roku przyniósł pierwsze ciekawe ruchy transferowe w pierwszej grupie trzeciej ligi. Po Mariuszu Wierzbowskim Olimpię Zambrów na zasadzie wypożyczenia z drugoligowego KKS-u 1925 Kalisz zasilił Paweł Łydkowski.

Paweł Tarnowski i sędzia Wojciech Myć

Głośnego transferu jak na ten poziom rozgrywek dokonała Legionovia Legionowo, którą wzmocnił król strzelców 1 ligi z sezonu 2013/2014 w barwach Dolcanu Ząbki – Dariusz Zjawiński, mający również za sobą (z dużo mniejszym powodzeniem) pokaźne doświadczenie ekstraklasowe z występów m.in. w Legii Warszawa, Cracovii Kraków czy Arce Gdynia. Zjawiński w bieżącym sezonie reprezentował barwy 2 ligowego Znicza Pruszków z którym na początku bieżącego roku rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, podobnie zresztą jak jego klubowy kolega ekspolonista Paweł Tarnowski, który przebywa na testach w stołecznym Ursusie.

Do innego ekspolonisty Jowina Radzińskiego w ŁKS Łódź dołączył Maciej Radaszkiewicz, który jeszcze jesienią rywalizował z Polonią w pamiętnym wyjazdowym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Poważnego osłabienia przed rundą wiosenną doznał nasz główny (jak na razie) rywal w walce o awans Pogoń Grodzisk Mazowiecki, który na swoim facebookowym fan page’u poinformował, że z uwagi na sprawy osobiste z drużyną pożegnał się Patryk Szymański (8 bramek w rundzie jesiennej), przechodząc do swojego macierzystego klubu ŁKS Łomża.

Źródło: własne / 90minut.pl / Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

5 thoughts on “Ruszyło zimowe okienko transferowe (cz. 1)

    1. No, nie wiem czy szkoda. Pisaliśmy już o nim – czy ktoś da gwarancję, że będzie mu się jeszcze chciało chcieć ? Za chwilę skończy 33 lata, Póki co jest przesunięty do Widzewa II w okręgówce. Zachowajmy go w dobrej pamięci jako wychowanka Agrykoli, ukształtowanego przez Polonię, który poza nią w poważnej polskiej ligowej piłce nie zaistniał.

    2. Na pewno nie zrobił kariery na miarę oczekiwań. Obecnie może 1 liga w drużynie z aspiracjami na e-klase to dla niego za dużo ale przecież my gramy w 3 lidze. myślę że moglby nam jeszcze sporo dać, choćby przez te parę miesięcy walki o awans.
      W ogóle nie było tematu powrotu ?

    3. Może i jakieś rozmowy były, nie wiem – ale nie sądzę, aby Mące u nas kasa się zgadzała. Może ktoś zorientowany coś w tej sprawie rzeknie.

Dodaj komentarz