Kaluba odpowiedział na zarzut Jakubiaka

Były prezes „Czarnych Koszul” Piotr Kaluba za pośrednictwem twittera ustosunkował się do zarzutów Marka Jakubiaka, dotyczących próby pomocy właściciela browaru Ciechan w Polonię.

Andrzej Rozenek, Marek Jakubiak, Paulina Czarnota-Bojarska, Peter Kaluba, Sebastian Przyrowski

W oświadczeniu czytamy, że Zaprzeczam informacjom, jakobym:

 • otrzymał telefon od „jednego z ludzi, który odpowiada za sport w Warszawie”, z informacją w temacie Polonii „musi się Pan zastanowić: albo dotacja od Miasta albo od Jakubiaka, bo my z tym człowiekiem pracować nie będziemy”,
 • prosił Pana Marka Jakubiaka, „żeby się po prostu z tego [wsparcia klubu] wycofać”.

Żadna z tych informacji nie jest zgodna z faktami. Klub nigdy nie otrzymał, oprócz medialnych deklaracji, żadnej konkretnej oferty współpracy od Pana Marka Jakubiaka.

Panowie Marek Jakubiak i Andrzej Rozenek, poprzez kontakty sympatyków Polonii Warszawa, zostali zaproszeni pod koniec 2018 roku na mecz w ramach poszukiwania wsparcia dla Klubu. Obaj podczas debaty prezydenckiej W Warszawie jako jedyni wprost wspomnieli o Polonii. Zaproszenie zostało skierowane intencjonalnie do dwóch odległych od siebie stron politycznych, aby pokazać bezstronność i nie łączyć Klubu z żadną opcją polityczną.

Podczas meczu zaprosiłem obu Panów do wspierania Klubu. Pan Marek Jakubiak mówił o chęci pomocy Polonii publicznie, jednak nie przełożyło się to na żadne realne działania na rzecz Klubu. Pan Andrzej Rozenek nie wypowiadał się publicznie o chęci pomocy Polonii, natomiast realnie pomógł Klubowi w uzyskaniu wsparcia od jednego ze sponsorów.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Kaluba odpowiedział na zarzut Jakubiaka

 1. Dziekuje za ujawnienie prawdy …klamstwo ma krotkie nogi i powinno byc ujawnione jak to sie stalo teraz.
  Jusz zadnego ciechana w zyciu niewipije malo tego powiem kumplom o tym zajciu i moze oni tez podejma taka decyzje.Takze nienabije licznika temu panu nigdy wiecej.

 2. Oburzające być tak zakłamanym człowiekiem. jakim okazał się p. Marek Jakubiak. Takim ludziom nie wolno ufać i nie wolno na nich głosować. Nie jest to partner do żadnych przedsięwzięć. Miał rację Emeryt co do oceny tego pana.

 3. Naprawdę w 100 % wierzycie temu Kalubie ? moim zdaniem takie myślenie to poważny błąd. Na marginesie dodam że pan M. Jakubiak (o tym drugim typie z obrzydzenia, nie wspomnę) jest mi tak obojętny, jak zeszłoroczny śnieg.

 4. @aspolonia21 Dzięki. Ja zawsze wiem co piszę. Każde moje słowo to fakty, nie zmyślam z zasady.
  Co do jakubiaka, to nie znam Cie ale wolałbym z Tobą zgubić, niż z nim znaleźć. Mniejszy kłopot, zaręczam.

 5. Próby stworzenia salonu politycznego szerokiego wokół Polonii prezesowi nie wyszły, ale był to projekt dość ciekawy. Jakubiak chciał kilka razy zostać sponsorem klubu, ale nie poszło.

  Co do tej sprawy uczciwość nakazuje dać exprezesowi głos, ale ocena wiarygodności jest sprawą otwartą. Na razie Panowie powiedzieli swoje wersje i jak dla mnie na tym się skończy.

  Sezon ogórkowy w tym roku jest troszkę barwniejszy przez to 😉

Dodaj komentarz