Nowy asystent Szymanka. Testowani z MKS-u

Na dzisiejszym treningu pierwszego zespołu pojawił się nowy asystent trenera Wojciecha Szymanka. Będzie nim Maksymilian Hołownia, który ostatnio był asystentem trenera Błonianki Błonie, Radosława Bartoszewicza. W przeszłości Hołownia pracował w akademii MKS-u Polonia Warszawa (asystent Mateusza Dudka).

Dawid Keller, Krzysztof Koton, Piotr Sonnenberg

Sztab szkoleniowy przyjrzy się młodzieży akademii. Na treningu pojawili się podopieczni wspomnianego wyżej trenera Dudka, tj.

 • Bartosz Ziółko – bramkarz (2003),
 • Kacper Koterwas – boczny obrońca (2002),
 • Dawid Keller – ofensywny pomocnik (2003),
 • Krzysztof Koton – ofensywny pomocnik (2003),
 • Wojciech Chojczak – stoper (2004).

Planowano także sprawdzanie Eryka Mikołajewski, który jednak z przyczyn pozasportowych nie będzie mógł brać udziału w treningach pierwszej Polonii.

Wszystkich zawodników wyselekcjonował dyrektor sportowy Polonii, Piotr Kosiorowski.

Z naszych źródeł wynika, że w kręgu zainteresowania pozostają także: skrzydłowi Franciszek Antkiewicz (2004), Olaf Bartkiewicz (2003), Piotr Miszczuk (2003) i stoper Jakub Szyszkowski (2003).

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Nowy asystent Szymanka. Testowani z MKS-u

 1. Jak myślicie młodzi z MKS mają szansę się przebić do 1szej drużyny ? Wiem, że niektórzy zapaleńcy oglądają mecze MKS i wiedzą więcej. Oby chociaż 2 się przebiło, potrzeba świeżej krwi nie wspominając o rywalizacji w składzie na daną pozycję.
  W sparingu z Pogonią GM ma zagrać wielu młodych, zatem wynik będzie nieistotny ale już gra każdego z nich tak.

  1. Oczywiście ze mają, młody zawodnik na pewno ma werwę, chęci, motywację i ambicje aby coś osiągnąć, jeśli tylko pokaże odpowiednie umiejętności to trener na pewno to doceni.
   A propos trenera… Mam nadzieję, ze nastąpi jakieś przełamanie i naoliwi on odpowiednio wszystkie tryby w druzynie… Trzeba go na pewno wspierac przez te kilka meczy do końca pierwszej rundy i zobaczymy co bedize. Potem mam nadzieję, że Nitot podejmie najlepszą decyzję dla klubu.

Dodaj komentarz