Polonia będzie współpracować z Bronią Radom

W czwartek Broń Radom podpisała trójstronną umowę o współpracy z MKS Polonia Warszawa oraz Polonią Warszawa S.A. o sprawie poinformowała oficjalna strona Broni. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Bartłomiej Dryl, Paweł Olczak, Robert Wicik, Marek Nowocin

Współpraca polegać będzie między innymi na planowaniu i wdrażaniu wspólnych staży oraz szkoleń trenerskich, a także innych wymian doświadczeń, aby wspólnie podnosić kwalifikacje trenerskie. W przyszłości organizowane będą wspólne wydarzenia, turnieje, ale również sparingi. Umowa zobowiązuje też do kształtowania pozytywnego wizerunku Polonii Warszawa oraz Broni Radom, zwłaszcza poprzez podejmowanie wzajemnych działań marketingowych promujących działalność sportową obu stron, a także koordynowania współpracy Stron w celu scalenia i zintegrowania społeczności sportowych działających przy RKS i Polonii Warszawa.

Na swoim stanowisku w Broni Radom pozostaje Dyrektor Sportowy, Maciej Wesołowski. Niedawno objął też funkcję trenera rezerw Polonii Warszawa. Będzie łączył też funkcję, ale w Radomiu będzie miał do pomocy Wojciecha Banaczka, który został nowym Trenerem koordynatorem w Akademii Piłkarskiej Broni Radom.

Trójstronną umowę w czwartek podpisali: Paweł Olczak, prezes MKS Polonia Warszawa, Bartłomiej Dryl, wiceprezes Polonia S.A oraz Robert Wicik, prezes Broni Radom i Marek Nowocin, wiceprezes naszego klubu – czytamy w komunikacie.

Źródło: Broń Radom

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

14 thoughts on “Polonia będzie współpracować z Bronią Radom

 1. Doskonała nowina! Potężne wzmocnienie tak sportowe jak i mentalne. Nie zapominajmy jednak, że to nie koniec dobrych wieści. Jest praktycznie przesądzone, że Polonia podpiszę umowę o partnerstwie z Tajfun Łubno Szlacheckie, co prawda to B klasa ale ambicje mają potężne! A moze wymiana zawodników z samym LKS Złomex Branice? Marzenia się spełniają!

  1. I
   Uważam, że inicjatywa obydwu klubów jest naprawdę dobra i może przynieść stronom niewymierne korzyści. A ty tracąc czas i pisząc powyższe banialuki, sam o sobie wystawiasz niezbyt pochlebne świadectwo. Powściągnij własne ego i przestań nas epatować swoimi złotymi myślami

 2. Bardzo dobre posunięcie i pod względem sportowym i marketingowym. Sportowo Radomska Broń zawsze była mocnym ośrodkiem w szkoleniu młodzieży i na pewno pod tym względem obie strony nie stracą. Marketingowo również. Bardzo dużo ludzi przyjeżdża z Radomia do Warszawy (choćby do pracy) i nie koniecznie wszyscy są kibicami przydupasów I WKS Warszawa. Broń Radom to również nasza stara kibicowska „zgoda” o czym starsze pokolenia i nie tylko – doskonale pamięta – „Broniarze” ostatni mecz swojej drużyny na Konwiktorskiej oglądali bez problemu wspólnie z nami na C2.

  Nie rozumiem więc błazenady, krytyki i naśmiewania się z decyzji – tym razem Zarządów i MKS i SA – przez Emeryta69. Żałosne wypociny po to tylko żeby szkodzić Polonii.

  1. Takie zgody to można sobie . Mieliśmy ŁKS, Arkę i Lecha. Lech fakt skurwił się i dostaliśmy od nich po mordzie. Ale Areczka to byli i sa kolesie. Przyjaźnie zostały do dzisiaj. Konkretne interesy robią chłopaki, stąd się i spotykamy „na szlaku”.

  2. Moim zdaniem kwalifikacje trenerskie można podnosić wyłącznie na kursach UEFA PRO w Białej Podlaskiej. Trener Artur Kupiec ma licencję UEFA A i tylko 1,5 roku stażu trenerskiego. Reprezentuje więc ten sam poziom umiejętności co nasz Szymanek. Kto tu kogo ma uczyć? Według mnie to jedynym celem tego wzajemnego szkolenia obu panów, ma być pokazanie niedowiarkom, że pan Szymanek będzie się uczył. Życzę samych piątek. Tylko jaka drogi Olku Grom będzie z tego korzyść dla naszej Polonii? Nie widzę tego. Może wyjaśnisz.

 3. Emerycie ,była jeszcze zgoda z Koroną Kielce. I przez nasz przyjazd do Kielc na mecz z Cracovią i zajęcie miejsca obok sektora gości została zerwana. A ja pamiętam jeszcze za małolata czas zgody z Avią Świdnik
  A co do arki to …j im w odbyt. Pamiętam gdy z sektora gości rzucili nasza flagę na glebę ze śpiewem jazda z qurwami. Arka śledzie syfem jedzie, tyle w temacie.

  1. Pamiętam doskonale sytuację na Koronie. Z Avią też zgodę pamiętam, naturalnie. Co do Arki, to ta sytuacja była spowodowana drobnym incydentem przy chlaniu. Ale dziadom z Lecha nie wybaczę nigdy. Pod koniec 80-tych przyjaźniłem z się z Kubą S. z Legii, zawsze na przed meczem szedł napis i Kuba z L łaził, wysoki taki. Złodziej ze Śródmieścia. Do dzisiaj pamiętam prorocze słowa: Zapamiętaj sobie, że każdy piłkarz to sprzedajna kurwa, poleci na kasę, a wszelkie zgody to układy. Zaraz potem zerwali swoją z Pogonią, jak pili razem i Darek Trela opluł flagę Pogoni, to Czaja buty wytarl wew flagę Legii, a małolaty się napierdzielali 🙂
   A z zgredzikami z Arki widze się w Moskwie, jak co jakiś czas do Michała Riabko przylatamy na Systema na spotkanie. Tylko że ja od lat nie piję 😉

 4. apolonia21 –
  Kwalifikacje zawodowe czysto teoretyczne w każdym przypadku podnosi „papier” czyli przytoczony kurs UEFA Pro w Białej Podlaskiej. Ale to jest papier i tyle. W każdym zawodzie zawsze liczy sie doświadczenie i praktyka i to to jest podnoszenie rzeczywiste kwalifikacji. Wyjazdy na staż po klubach. Nie wiem po co znowu jest naparcie na Szymanka ale odniosę się do tego z nutą szyderstwa, że taki staż dla niego w Broni Radom byłby zbawienny i podnoszący jego umiejętności. Nawet jeśli obserwowałby prowadzenie drużyn trampkarzy młodszych :). Więc korzyść dla nas ogromna. Artur Kupiec fajny gość. Grał m.in u Wdowczyka w Koronie Kielce 🙂 .

  Zgody.. Dobrze powiedziane – zgody to układy. Ja bym dodał, że zgody to interesy. A to co łączy nas np. z Cracovia to przyjaźń. Z Bronia i Arką podobnie chociaż z Arka to mniejszy temat. Starsze zgody typu Stalówki Mielec i Stalowa Wola też nie są do nas wrogo nastawienie. Dlatego to fajne, że współpraca będzie z klubem, którego kibice są pozytywnie do nas nastawieni.

  Lech Poznań… chyba na koniec tej pseudo zgody Darek ostrzelał ich z pistoletu za to, że naszym nie pomogli w jakiejś potyczce..

 5. Jaka nasza sytuacja takie porozumienia, trudno oczekiwać aby z 3 ligową Polonią chciał współpracować jak równy ekstraklasowy zespół czy nawet I ligowy.
  Może będzie z tego jakaś korzyść dla nas.
  Emerty69 – załatw porozumienie z Arką czy tam kimś ważnym. To nie to samo co prywatne biznesy z kibicami innych drużyn.
  A w ogóle to my mamy jakieś zgody ? Może mnie ktoś oświeci, Broń Radom, Sandecja ? Coś więcej ?

  1. Newbojkot, z tego co mi wiadomo to mamy zgodę z Sandecją i Saragossą, z Bronią czy Cracovią po zgodach pozostały już tylko przyjazne stosunki…

  2. a za małolata jak było pozdrawianie zgód to to ładnych kilka minut trwało tyle tego było..

 6. Ja pamiętam zgody z Górnikiem Wałbrzych, Górnikiem Zabrze, Stalą Mielec, Avia Świdnik, Cracovią, Arką, Lechem, Łks, Jeziorak, Broń, Zawisza Bydgoszcz, Stal Stalowa Wola, Korona Kielce, Sandecją to zostało, a swego czasu jeszcze coś kojarzę takie układy krótkookresowe jak GKS Tychy czy
  Resovia.

Dodaj komentarz