Klub ujawnił pełną listę zimowych sparingów

Po tym jak kilka ekip ujawniło, że w okresie zimowym zagra z Polonią, klub postanowił ujawnić pełną listę sparingową. Podopieczni trenera Wojciecha Szymanka wznowią treningi 4 stycznia 2021 r., a pierwszy sparing rozegrają dwanaście dni później z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Damian Świerblewski, Jan Goliński, Patryk Zych

Na uwagę zasługuje fakt, że klub nie potwierdził informacji Łódzkiego KS, który stwierdził, że z „Czarnymi Koszulami” zagra 20 stycznia 2021 r. W wersji polonijnej sparing ma odbyć się albo 19 lutego 2021 r. albo 21 lutego 2021 r.

Zastanawiające jest też niedookreślenie rywala, z którym zmierzymy się 27 lutego 2021 r. Klub podał Błoniankę lub Pelikana Łowicz. Jest to o tyle dziwne, że w tym dniu Błonianka ma zaplanowany mecz ligowy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki…

Plan sparingów w zimowym okresie przygotowawczym:

 • 16.01 Pogoń Grodzisk Mazowiecki
 • 23.01 Widzew Łódź
 • 30.01 Pogoń Siedlce
 • 02.02 Podlasie Sokołów Podlaski
 • 03.02 GKS Jastrzębie Zdrój
 • 13.02 Ząbkovia Ząbki
 • 19.02 lub 21.02 ŁKS Łódź
 • 20.02 lub 21.02 Victoria Sulejówek
 • 27.02 Błonianka Błonie/Pelikan Łowicz
 • 06.03 Huragan Wołomin

Od 25 stycznia do 3 lutego zaplanowano obóz drużyny w Siedlcach.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Klub ujawnił pełną listę zimowych sparingów

 1. Bardzo interesujący sparingpartnerzy. Aż trzy zespoły z 1szej ligi , są i z 4tej ale tak musi być (różny poziom grania, inne ustawienia taktyczne itp.).
  Jest obóz przygotowawczy w Siedlcach. Oby tylko zespół szkoleniowy dał radę merytorycznie, przygotował fizycznie i wydolnościowo. No i jakieś ruchy kadrowe winny być.
  Jeżeli te sparingi się odbędą to duża w tym zasługa Pana Piotra Kosiorowskiego.
  Pamiętajmy co było rok temu i wcześniej.
  Oby pieniądze Pana Nitot zostały właściwie wydane.
  Chyba trener zostanie, trzeba się z tym pogodzić i szukać pozytywów.
  Jakie są Wasze pomysły – kto nie dał rady i trzeba sie z nim pożegnać ?
  Ja mam mieszane odczucia co do Smugi, Kujawy, Wierzbowskiego, Słomy, któregoś z młodzieżowców.

  1. Kujawa rzeczywiście nie błyszczy, aczkolwiek to miał być zawodnik na szpicy, a ciężko strzelać jak nie do końca klei się koncepcja reszty drużyny na grę ofensywną.
   Tak czy inaczej, Polonia chyba ostatecznie burzy teorię, iż drużynę zdolną do gry o awans trzeba budować z zawodników z wyższych lig. Widzew podobnie się na tym przejechał, my na szczęście w mniejszej skali i mamy sporo czasu na drobne korekty, które wszystko poukładają. Spójrzmy jednak na taką Pogoń – podstawą jest dobra selekcja zawodników z podobnego poziomu. To są ludzie, którzy będą gryźć trawę i walczyć o każdy centymetr. Czego by nie mówić o zawodnikach ściąganych z wyższych lig, to już w niejednej drużynie brakowało takim graczom pewnej iskry.

Dodaj komentarz