Mimo klątwy expolonistów, wywozimy 3 pkt z Błonia!

Polonia zawsze miała problem w konfrontacjach z drużynami, w których występują jej byli gracze. Naszpikowana byłymi polonistami Błonianka nie chciała złamać tej tradycji. Mimo gola Piotra Ćwika „Czarne Koszule” nie mają powodów do wstydu. Z Błonia wrócą z tarczą!

Adam Pazio

Spotkanie mogło rozpocząć się wyśmienicie dla Polonii. W pierwszej minucie po doskonałym podaniu prostopadłym w sytuacji sam na sam z Leonem Jankowskim znalazł się Patryk Paczuk. Niestety nasz zawodnik trafił tylko w głowę bramkarza. Kilka minut później świetną okazję miał Wiktor Niewiarowski. Dostał piłkę na polu karnym, ale jego strzał dobrze obronił golkiper rywali. Rywale pierwszy raz groźniej zaatakowali w 13 minucie. Po dośrodkowaniu z piłką minął się Adam Pazio, ale zdołał naprawić swój błąd.  Kilka minut później poloniści mogli wyprowadzić zabójczą kontrę, ale wychodzącego do prostopadłego podania Paczuka sfaulował obrońca. Chwilę później to rywale naszaskoczyli Polonię kontrą, ale na szczęście strzał rywala świetnie wybronił Dawid Leleń, a dobitkę zatrzymali obrońcy. W 22 minucie znów „Czarne Koszule” były bliskie gola. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony Grzegorza Wojdygi piłka spadła na głowę Rafała Kujawy, jednak znów na miejscu był Jankowski, który zbił futbolówkę na słupek. Chwilę później przypomniał o sobie Niewiarowski. Strzał z ostrego kąta ponownie obronił Jankowski. W 28 minucie nasi zawodnicy oddali kolejny celny strzał. Tym razem z dystansu uderzał Daniel Smuga, niestety lekko i po ziemi, więc golkiper nie miał problemów z interwencją. Kilka minut później Smuga ponownie zdecydował się na indywidualną akcję, ograł kapitalnie kilku graczy, ale strzał zdecydowanie mu nie wyszedł. W 33 minucie niespodziewanie Błonianka wyszła na prowadzenia. Tak, jak wielu obawiało się przed tym meczem, strzelcem został Piotr Ćwik. Środkowy pomocnik uderzył bardzo dobrze z rzutu wolnego i Leleń nie siegnął piłki. Ta bramka trochę ostudziła zapały polonistów. Co gorsza, szybko gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Na szczęście strzał z ostrego kąta był bardzo niecelny. Poloniści do ataków wrócili w końcówce pierwszej połowy. Niestety strzał głową Kujawy był za mocny, a potem źle kontrę rozegrał Damian Mosiejko. Do przerwy rywal prowadził.

W drugiej połowie Polonia przeważała i w 60 minucie wreszcie udało się wyrównać. Po ładnej akcji na prawej stronie piłkę od Paczuka dostał Pazio. Obrońca zaskoczył bramkarza i zamiast zagrać wzdłuż bramki, zdecydował się na strzał z ostrego kąta, wyrównując w ten sposób stan meczu. Po golu nasz zespół dalej atakował, chcąc jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Niestety zawodziło rozegrania akcji. W 70 minucie zobaczyliśmy niezłą akcję gospodarzy. Po wymianie wielu podań jeden z zawodników otrzymał piłkę w polu karny. Jego uderzenie było słabe i nie sprawiło problemów Leleniowi. Chwilę później znów uderzał rywal, jednak ponownie niezbyt mocno i bez sprawienia trudności naszemu bramkarzowi. W 75 minucie Polonia wreszcie strzeliła 2 gola. Źle piłkę przyjął obrońca Błonianki, przejął ją Niewiarowski i potężnie uderzył z ostrego kąta. Piłka przełamała ręce bramkarza i poleciała do bramki. Jankowski próbował jeszcze interweniować, ale dobrze asekurował futbolówkę Paczuk. W 83 minucie pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali gospodarze. Składna akcja zakończyła się niecelnym uderzeniem. W 89 minucie nasza drużyna powinna zamknąć mecz. „Czarne Koszule” wyprowadzały kontratak, masę miejsca miał Mosiejko, ale nie odegrał najlepiej do Juniora Radzińskiego. Napastnik był już trochę wyrzucony z pola karnego i strzał z ostrego kąta obronił JankowskiW doliczonym czasie poloniści zmarnowali jeszcze lepszą okazję. Atakując 3 na 2, nie oddali nawet strzału. Błonianka w końcówce nie potrafiła zbliżyć się do naszego pole karnego. Gospodarze zaatakowali dopiero w ostatniej minucie, ale nasz zespół skutecznie się wybronił i zasłużenie wygrał.

21.11.2020 r., Błonie
Błonianka Błonie – Polonia Warszawa  1:2 (1:0)
bramki: Adam Pazio 60, Wiktor Niewiarowski 75

Polonia: Dawid Leleń Ż – Adam Pazio, Jan Goliński, Tomasz Wełna, Grzegorz Wojdyga – Wiktor Niewiarowski (76. Jakub Wyszkowski), Damian Mosiejko, Patryk Paczuk, Łukasz Piątek, Daniel Smuga Ż (72. Kamil Słoma) – Rafał Kujawa (86. Junior Radziński)

Author: muchomor

32 thoughts on “Mimo klątwy expolonistów, wywozimy 3 pkt z Błonia!

 1. Super wynik. Odwróciliśmy losy meczu, „odrobiliśmy” 3 punkty do Grodziska, Świt przegrał. Czego chcieć więcej?
  Trzech punktów w środę z Wikielcem. Drużyna zdecydowanie do ogrania, ale nie można jej lekceważyć, jak pokazał jej dzisiejszy mecz ze Świtem. Na pewno nie jest to ten sam Wikielec co trzy lata temu przegrywający mecz za meczem, ale przy pełnej koncentracji musimy wygrać i zostaną już tylko 3 punkty do odrobienia. Jesień kończymy na pierwszym miejscu.

 2. Szanowni Panowie. Czy ktoś wie ile miesięcznie właściciel łoży na Polonię? Konkretnie on lub jego firma, ile miesięcznie? Nie pożycza, doinwestowuje, akcje-srakcje.
  Krótko: Czy ktoś wie jaką kwotą sponsoruje miesięcznie Klub?
  Nie pytam bez przyczyny.

  1. poczytaj wywiady z Prezesem, mówi o wydawaniu 200k PLN miesięcznie w własnej kieszeni.

 3. Tak tylko to bylo jak byly trybuny otwarte …teraz z dnia meczowego same straty wiec mysle ze pewnie ze 250 do 300 tys miesiecznie na biezace potszeby doklada jak na 4 poziom to sporo no ale miasto Warszawa nierozpieszcza klubow pilkarskich jak inne miasta i dlatego niemamy oprucz legi nikogo na centralnym poziomie a w 3 lidze tez nie za barzo…dlatego trzeba szanowac co mamy.

 4. Emeryt69
  Znowu coś kombinujesz? Zdaje się że chwaliles się jak dużo masz pieniędzy ? Zamierzasz odkupić Polonię ? Pytam nie bez przyczyny .
  Ja nie mam , siedzę cicho choć chciałbym aby utrzymanie Polonii było nieco tańsze.

  1. Coś się w głowce pozajączkowało? Chwalił się niejaki cham janiu, ja mu tylko pokazałem, że to co dla chwalipięty jest sufitem, dla takich co siedzą cicho jest podłogą.

   Zastanawiam się wraz z kumplem, czy nie wziac na swoje barki opłacenia pensji dwóch zawodników z poziomu ekstraklasy, może czołówki pierwszej ligi. Oczywiście wskazanych przez nowego, a właściwie w końcu prawdziwego, trenera Polonii.
   Z tego co się rozglądaliśmy i rozmawialiśmy z kilkoma osobami, to kwota w granicach 40 tysięcy netto skusi nie jednego solidnego ligowca.
   Powiedzmy sobie jasno, że nie są to kwoty robiące wrażenie na kimkolwiek prowadzącym chocby średniej wielkości interes.
   Tylko tyle.

   BTW. Żeby była jasność, chodzi tu o wypożyczenie.

  2. @Emeryt Tak czy owak odezwij się do p. Nitota. On gdzieś w socialach pisał, ze jeśli ktoś ma ochotę go wesprzeć to prosi o kontakt

 5. Emeryt69, co rozumiesz przez nowego trenera? Sam zmienisz obecnego ? Pójdziesz do Pana Nitot i powiesz o swoim pomyśle ? Zazdroszczę Ci pieniędzy , ale jednak nie wiem czy Twoje pomysły zostaną przyjęte z entuzjazmem. Może lepiej po prostu reklamować się na koszulkach ? A może znajdź lepszego trenera i go zasugeruj właścicielowi. Piszę poważnie. Masz pieniądze możesz więcej, taki jest ten świat . Choć ja tego nie popieram.

  1. Jak tylko wrócimy do Polski z pewnością do Prezesa umówimy się na rozmowę. Nie chcę reklamy ja ani mój przyjaciel, chcemy pomóc i nic w zamian. Poza tym być może to być precedens, za którym ruszą kolejne osoby, które siedzą sobie cicho, a może we dwie czy cztery osoby pokryją pensje kolejnej „gwiazdy”. Jestem przekonany, że Prezes nie będzie miał nic przeciwko temu, bo logicznych przesłanek przeciw trudno się doszukać.

   @Newbojkot Nic mi osobiście do p. Szymanka ale nie wierzę, żeby utrzymał się na stołku poza zakończeniu sezonu.

 6. Prezes mógłby nawiązać współpracę z wyżej grającym klubem np. z Widzewem w sprawie wypożyczeń. Oni mają rezerwy dopiero w okręgówce, wiec taki układ by ogrywać szeroką kadrę byłby dla nich sensowny.

 7. Panie emeryt ja musle ze ktos z kasa powinien sie zajac po ustaleniu warunkow druga druzyna i tam wypromowac zdolnych mlodych i tam sciagnac trenera uzdolnionego
  …z perspektywami na jedynke…niech csiaga zdolnych awansuje itp itd..
  Taki wasilkow dostawal w leb od kazdego zmienili trenera i cos sie ruszylo nie znam goscia ale moze warto by bylo sie zainteresowac mysle ze w ten sposob mozna by bylo wiecej na dluga mete klubowi pomoc …niz sciagniecie jednego zawodnika no ale to tylko .moje skromne zdanie tylko dwojka minimum musi grac w 4 lidze …i tu jest problem….
  .

 8. Emeryt69, wszystko super, co się stało że nagle piszesz takie rzeczy? Przypływ kasy? Polonia gra lepiej? Nie jestem fanem P. Szymanka ale chyba go nie Ty zatrudniles i Ty go nie zwolnisz . Masz wielki wpływ na p. Nitot ?
  Powiem szczerze – uwierzę w co piszesz jak zobaczę te gwiazdy, a wolałbym dwóch młodych zawodników którzy chcą awansu a nie odcinających kupony pseudowyjadaczy.
  Powodzenia w interesach !

 9. O widzę inwestor się odezwał… 🙂 To juz się w głowie nie mieści co ci ludzie wymyślają… dobrze, że prezes swój chłop i bajkopisarzy już sporo zaznał… to jak pan Kaluba… tez kazdy tydzien słyszeliśmy o nowych milionera ci nam pomogą… jedno pytanie… gdzie byli „bogacze” jak na autobus na wyjazd zbieraliśmy… bylo to tylko około 2 tyś, a chętnych zero… dobrze, że to nieoficjalne forum, bo wielu ludzi by pękło ze śmiechu… jutro wpis pokaże na spotkaniu… serdecznie i powodzenia…

  1. W Singapurze, byłem jak zwykle. Ty jesteś mitoman-besserwisser mam wkleić co wygadywałeś? Zapisałem dla potomności.
   Poza tym naucz sie czytac ze zrozumieniem: Na Polonię nie dałem i nie dam GROSZA, bo to jakby do kibla wrzucał. Natomiast za radą mojego sąsiada i przyjaciela postanowiliśmy spróbować pomóc Klubowi w sposób j/w.
   Prawdopodobnie w PL będę we czwartek, wtedy spróbuję umówić się z tym Twoim bożkiem,

   Tymczasem EOT.

 10. Panowie jak ktos ma kase i ochote pomoc Poloni to napeeno Nitot przynajmniej rozwazy taka propozycje przynajmniej tak mi sie wydaje a wypominamie czy wytykanie pewnych spraw napewno niepomoze Poloni …cieszmy sie ze sa ludzie ktorzy moga i chca wylozyc prywatna kase na klub na ktorym nam wszystkim zalezy zeby wkoncu sie wygostal na centralny poziom a w 3 lidze graly nasze rezerwy to by bylo super ..takze Emeryt jak mozesz to czemu nie kontaktoj sie z Nitotem.

 11. Obejrzałem skrót meczu ; MUSIMY poprawić skuteczność (jak ?) . Inaczej nie będzie wyników, cały wysiłek pójdzie na marne. Bramka dla Błonianki- przesunęli piłkę co najmniej 2 metry do środka bramki a stosunku do miejsca faulu. A sędzia ślepy …… Nasza druga bramka szczęśliwa bo po błędzie bramkarza. A te kontry 3 na 2 zmarnowane koncertowo. Potencjał jest ale wykorzystywany w 70 %.

  Proszę Emeryt69 i Janiu – albo się spotkajcie na ringu albo na K6 i wspólnie zróbcie coś dla Polonii (a możecie więcej niż przeciętny kibic). Szkoda Waszego zdrowia a inni uczestnicy tego Forum na pewno czytają ze smutkiem Wasze słowne przepychanki (łagodnie mówiąc). Jeszcze 3 mecze, 3 zwycięstwa i może być bardzo dobrze. Pogoń GM po przerwie covidowej też może mieć obniżkę formy (jak my) .

  1. Zgadzam się z Newbojkot. Dodam jeszcze, że nie należy żyć przeszłością i ciągle rozdrapywać stare rany, jak robi to Janiu. To nie przyniesie żadnych pozytywnych rzeczy. Myślmy tylko o przyszłości, a to da dużo dobrego i na tym skupiajmy swoją energię. Każda inicjatywa jest godna rozważenia.

  1. Nawet 2/3 osób czytających artykuł zaznaczyło że awansujemy w tym sezonie, jest progres w stosunku do ostatniego artykułu, w którym o nas wspomnieli

 12. Przyjaciele ja już skończyłem… stare, nowe… jak jesteś ponad 40 lat z zespołem to już to nie rozróżniasz … tu potżeba konkretów, gestów wsparcia, pomocy zorganizowaniej, ludzi z głową, pomysłem, radością… pomagamy też w Łodzi i tam szacunek jest widoczny… szkoda, ale taka jest prawda… ktoś szanuje go ma,a ktoś sra w swoje gniazdo…

  1. 40 lat powiadasz… Pamiętam jak „zbawca” Siudek do Polonii przychodził ratować II ligę, zakończone spadkiem. Jak Adam Karpiński do Australii wyjeżdżał. Rudego Hankiewicza na stoperze. A był tez czas, że piło się z Dziekanem w „Hipodromie”. I tak nigdy nie będzie tak bosko i po mojemu jak za Józefa. Mam szczera nadzieję, że da się kiedyś namówić i napisze autobiografię. Narażę się pewnie niektórym: Kocham tego człowieka i traktuję jak vice-ojca.

   To jak juz tak się zebrało na starocie, to polecę „biskupami”: Przebaczam i proszę o przebaczenie.

 13. Szanowni Kibice Emeryt69 i Janiu !
  Czy jest szansa abyście opisali swoje wspomnienia koniecznie z Jerzym Piekarzewskim (póki jeszcze żyje) . Powstała by wspaniała lektura dla starszych i młodszych, myślę z niezłym humorem, może i biedą jaka kiedyś była na Polonii w latach 70, 80 tych . Ratujmy wspomnienia póki jeszcze czas ! Na pewno Kwikster czy Muchomor by pomogli bo mają niezłe pióro i odpowiednio przeleją wspomnienia Starszych Panów (bez urazy).
  Da radę ? Proszę w imieniu rzesz kibiców , którzy czytają książki .

  1. Świetny pomysł, sam bym chętnie zobaczył jakieś wspomnienia, nie będące tylko faktami o historii naszego klubu.

Dodaj komentarz