Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Ostatni weekend MKS może zaliczyć do udanych. Co prawda przegrał zespół u-15, ale 3 punkty zdobyły drużyny u-19 i u-17. Dzięki temu najstarszy rocznik zapewnił sobie na 2 kolejki przed końcem rozgrywek awans do ligi makroregionalnej. Natomiast Polonia u-17 nadal jest pierwsza w CLJ u-17. Mieszane nastroje mogą mieć w drugiej akademii, zespół u-19 wygrał, zespół u-17 zremisował, a drużyna u-18 przegrała.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – SEMP Ursynów 3:0

Po pokonaniu SEMPa Polonia zapewniła sobie awans do ligi makroregionalnej. Tam wiosną nasz zespół będzie walczył o CLJ u-18. Zadanie nie będzie łatwe, awans wywalczy tylko jedna drużyna, najpoważniejszym rywalem wydaje się być Widzew Łódź.

W przedostatniej kolejce „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Radomiakiem. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o 14:45. W Radomiu było 5:1 dla Polonii. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce z 9 pkt. po 12 meczach.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 7:1 (5:1)

Polonia była faworytem tego spotkania, ale nikt chyba nie spodziewał się aż tak wysokie wygranej. Nasz drużyna zdominowała rywala w pierwszej połowie i już do przerwy prowadziła 5:1. W drugiej części „Czarne Koszule” dołożyły jeszcze 2 trafienia. Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek zespół Adama Chmielewskiego ma 1 pkt. przewagi nad drugim UKS-em SMS Łódź.

Najbliższy mecz już w piątek. Polonia na wyjeździe zagra z Ursus-em Warszawa, który zajmuje 5 miejsce. Na K6 „Czarne Koszule” wygrały 3:0. Spotkanie będzie transmitowane:

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Jagiellona Białystok 0:2 (0:1)

Polonia była niepokonana od 6 meczów, czyli od wyjazdowego spotkania z Jagiellonią Białystok. Niestety rywal z Podlasia na Saharze przerwał serię naszego zespołu i pokonał „Czarne Koszule” drugi raz. W efekcie nasz zespół spadł na 5 miejsce, ale utrzymanie w CLJ i tak ma zapewnione.

W sobotę Polonia zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź, początek spotkania o 12:00. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce z zaledwie 2 pkt. i właściwie nie ma już szans na utrzymanie. W Warszawie „Czarne Koszule” wygrały 2:1.

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Ryś Laski 13:0 (5:0)

Zgodnie z planem poloniści rozbili ostatnią drużynę ligę – Ryś Laski. Dzięki wygranej „Czarne Koszule” awansowały na 3 miejsce w tabeli.

Najbliższy mecz naszego zespołu 8 listopada. Polonia zagra o 16:00 na wyjeździe z KS Wesoła. Spotkanie będzie ważne dla układu tabeli, rywal traci 3 pkt., ale ma jedno spotkanie mniej rozegrane. W pierwszym meczu było 3:3.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: Perfect Soccer Academy – Polonia Warszawa 8:4 (3:3)

Niestety Polonia nie wygrała 3 meczu z rzędu. Zespół u-18 na wyjeździe dotkliwie przegrał z Perfect Soccer Academy. Pierwsza część meczu była pełna emocji. Rywal 3 razy wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem szybko poloniści wyrównywali. Druga połowa rozpoczęła się świetnie – od bramki „Czarnych Koszul”, ale potem strzelali już tylko gospodarze.  Polonia nadal jest pierwsza, ale jeśli rywale wygrają zaległe spotkania, nasz zespół może nawet spaść na 4 miejsce.

Polonii do rozgrania został jeden mecz. W niedzielę 8 listopada „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z MLKS-em Józdefovią. Przeciwnik zajmuje trzecie miejsce, ma 3 pkt. mniej, ale i 2 spotkania mniej rozegrane. U siebie poloniści przegrali 2:5.

***

U-17 II liga okręgowa B1: Polonia Warszawa – Błękitni Korytów 0:0 (0:0)

Zespół u-17 w ten weekend mierzył się z liderem rozgrywek. Poloniści nie przegrali, ale 1 pkt. nie pozwolił zmienić miejsca w tabeli. „Czarne Koszule” nadal zajmują przedostatnie miejsce.

W piątek o 18:00 Polonia zagra na wyjeździe z Real Academy. Rywal zajmuje trecie miejsce i ma 5 pkt. przewagi nad naszym zespołem. Na Saharze przeciwnik wygrał 2:1.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl