Polonia II rozgromiła Wisłę Jabłonna

Pomimo dużych braków kadrowych, w Polonii II nie zagrał żaden zawodnik z pierwszej drużyny, drugi zespół rozgromił Wisłę Jabłonna. Poloniści wygrali 8:1, już po 10 minutach było 3:0.

Polonia na prowadzenie wyszła już w pierwszej minucie. Bardzo ładnie z piłką zabrał się Batuhan Budak, pobiegł skrzydłem i wystawił futbolówkę koledze, który z bliska strzelił bramkę. Chwilę później rywal bardzo groźnie zaatakował, ale poloniści wybronili się i wprowadzili świetną kontrę. Długie podanie dotarło do Rafała Wrońskiego, który w sytuacji sam na sam nie pomylił się. W 10 minucie było już 3:0. Po dostosowaniu jeden z naszych zawodników trafił w słupek, ale na miejscu był Piotr Śledziewski, który skutecznie dobił piłkę. Później mecz się trochę uspokoił. Rywal miał jedną świetną okazję, gdy niepewnie wyszedł nasz bramkarz, ale zdołał naprawić swój błąd. Następna bramka padła w 36 minucie. Budak próbował zagrać prostopadle do Wrońskiego. Piłka odbiła się od obrońcy i wróciła do Budaka, który wbiegł w pole karne i spokojnie pokonał bramkarza. W 42 minucie było już 4:0. Fatalny błąd popełnili obrońcy Wisły, dzięki czemu sam z piłką przed polem karnym znalazł się Śledziewski. Napastnik ograł golkipera i podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie na bramkę czekaliśmy do 59 minuty. Nieporozumienie rywali wykorzystał Wroński, który przejął piłkę, ominął bramkarza i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później poloniści mieli sporo szczęścia. Strzał rywala z dystansu trafił w poprzeczkę. Niestety w 63 minucie Wisła wreszcie trafiła. Po długim podaniu przeciwnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę. „Czarne Koszule” szybko odpowiedziały na to trafienie. Co prawda Śledziewski w dobrej sytuacji trafił w bramkarza, ale na miejscu był Wroński, który skompletował hat tricka. W 77 minucie poloniści strzelili ósmego gola. Śledziewski podał prostopadle do Ruslana Koshila, który płaskim strzałem pokonał bramkarza. W końcówce nasz zespół mógł strzelić jeszcze kilka goli, ale grał dosyć niefrasobliwie i ostatecznie skończyło się wygraną 8:1.

25.10.2020 r., Warszawa
Polonia II Warszawa – Wisła Jabłonna 8:1 (5:0)
bramki: Piotr Śledziewski 1, 10 i 42; Rafał Wroński 4, 59 i 69;  Batuhan Budak 36, Ruslan Koshil 77

Polonia II: Krzysztof Kacperski (65. Filip Bandera) – Beniamin Weigl, Filip Pyśniak, Damian Slyusarienko, Adrian Jankowski (65. Kamil Pasik), Konrad Rowicki, Kacper Żakowski, Sebastian Łojszczyk, Rafał Wroński (65. Ruslan Koshil), Batuhan Budak (65. Patryk Kędziora), Piotr Śledziewski.