Seniorzy MKS-u Polonia grają dalej o awans

Dyrektor sportowy akademii MKS-u Polonia Warszawa, Kamil Majewski, zapowiedział walkę seniorów MKS-u o awans do okręgówki. Podzielił się także planami dotyczącymi najstarszych drużyn juniorskich oraz współpracy ze Spółką.

Jakub Stęszewski

Misja powierzona trenerowi Jakubowi Stęszewskiemu z pewnością nie zakończy się z dniem 30 czerwca 2021 roku. Niezależnie od rezultatów osiągniętych na koniec obecnego sezonu przez najstarsze drużyny akademii i drugi zespół Polonii SA seniorski projekt MKS Polonia Warszawa nie zostanie porzucony! – wyjaśnia sytuację Majewski.

Zawodnicy obecnej Polonii U19, czyli ponad 25 chłopców z roczników 2002 i 2003, powinni po zakończeniu sezonu w naturalny sposób zasilić szeregi polonijnych seniorskich drużyn! Poziom sportowy flagowego rocznika akademii oraz ich nieustanny rozwój sportowy pod okiem trenera Mateusza Dudka gwarantują, że Poloniści ’02 i ’03 powinni być cennym wzmocnieniem zarówno dla pierwszego, jak i dla drugiego zespołu „Czarnych Koszul” – opisuje ewentualną przyszłość juniorów starszych dyrektor MKS-u.

Kadra drugiego zespołu złożona z perspektywicznych 18 i 19-latków, do tego „skoszarowanych” w Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Konwiktorskiej, to wręcz wymarzona sytuacja dla polonijnych sztabów szkoleniowych. Tylko ewidentny sabotażysta mógłby mieć wątpliwości co do tak komfortowego rozwiązania.

Aktualny stan osobowy najstarszych roczników akademii jednoznacznie wskazuje na to, że rokrocznie spokojnie możemy zasilać zarówno Polonię II, jak i seniorską drużynę MKS Polonia. Stworzenie dla uzdolnionej młodzieży „Czarnych Koszul” dodatkowej przestrzeni ligowej gry na odpowiednim poziomie, oczywiście przy właściwym i odpowiedzialnym rozdysponowaniu osobowym najstarszych juniorów, spowoduje pozostawanie przy K6 znacznie większej ilości młodych zdolnych zawodników – optymistycznie podsumowuje kwestię seniorskiego zespołu MKS-u Majewski.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Seniorzy MKS-u Polonia grają dalej o awans

  1. Jestem za…, tylko czy ktos moze wytlumaczyc przeplyw tych zawodnikow tzn czy zzawodnik ktory odpali w mks moze zagrac w jedynce w nastepnym tygodniu i potem wrocic do mks itp…wiadomo ze miedzy pierwsza i druga druzyna mozna to robic ale jak to sie ma do mks…czy mozna polaczyc po awansie dwojke z mks i wybrac wspolnie druzyne ktora bedzie walczyc o 4 lige …i jak ona sie bedzie nazywac Polonia 2 czy mks ….bo szkoda by bylo miec dwie srednie druzyny w okregowce bez szans na awans…czy nie lepiej nazwac Polonia 3 … nazwa tu jest zecza umowna…ale jak przeplyw zawodnikow mial by wygladac …to by byl ciekawy felieton …bo to ze to jest potrzebne dla stsrszych rocznikow JUNIORSKICH i mks i spolki to wszyscy wiedza tylko jak to zrobic zeby prad byl wszedzie….umie ktos wytlumaczyc…

Dodaj komentarz