MKS Polonia umacnia się na pozycji lidera

MKS Polonia wygrał kolejny mecz w A-klasie. Poloniści pokonali u siebie GKS Podolszyn. Dzięki zwycięstwu przewaga nad drugą drużyną wynosi już 8 pkt.

Jan Mater

Już w pierwszych minutach poloniści stworzyli sobie dobrą okazję na bramkę, ale strzał jednego z naszych zawodników obronił bramkarz. Wraz z upływem czasu mecz wyrównywał się, a nawet fragmentami rywale przeważali. Raz po przelobowaniu naszego bramkarza, jeden z obrońców wybił piłkę lecącą do pustej bramki. W 30 minucie Polonia wreszcie wyszła na prowadzenie. Dobre długie podanie otrzymał Mateusz Sieciechowicz i w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Kilka minut później było już 2:0. Z karnego strzelił Jan Mater. W 38 minucie poloniści strzelili trzeciego gola. Strzałem z dystansu bramkarza pokonał Mateusz Piwko. Tuż przed przerwą Polonia strzeliła 4 bramkę. Podanie z własnej połowy otrzymał Wojciech Korcz, pognał skrzydłem, ograł rywala i oddał piłkę Sieciechowiczowi, który trafił w sam róg bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej akcji rywala, która zakończyła się strzeloną bramka. Polonia na szczęście w 55 minucie odpowiedziała. Po dośrodkowaniu Eryka Mikołajskiego z bliska trafił Mater. Za kilka minut padła kolejna bramka, tym razem dla gości. Nasz bramkarz został pokonany strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Polonia i na to trafienie odpowiedziała. W 85 minucie po podaniu Piotra Garbaczewskiego szóstą bramkę dla Polonii strzelił Patryk Rycaj. W doliczonym czasie jeszcze w polu karnym sfaulowany został Oskar Kania. Karnego wykorzystał Mater. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 7:2.

18.10.2020
MKS Polonia Warszawa – GKS Podolszyn 7:2 (4:0)
bramki: Mateusz Sieciechowicz 29, 45; Jan Mater 33, 55, 90; Mateusz Piwko 38; Patryk Rycaj 85

MKS: Bartosz Ziółko (70. Marek Reszczyński) – Paweł Sałański, Maciej Jastrzębski, Mateusz Piwko (67. Bartosz Kowalik), Jakub Boroszko (60. Tomasz Sieciechowicz) – Wojciech Korcz (70. Łukasz Wiśniewski), Adrian Rowicki, Eryk Mikołajewski (63. Oskar Kania), Jan Mater  – Mateusz Sieciechowicz (70. Patryk Rycaj Ż), Piotr Garbaczewski Ż

Author: muchomor

Dodaj komentarz