Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Na taki weekend w wykonaniu MKS-u Polonia czekaliśmy. Nareszcie wygrały wszystkie przez nas omawiane drużyny z tej akademii. Kolejny zwycięstwa odniosły zespołu u-19 i u-17, ale pierwszy raz zdobyć 3 pkt. udało się także Polonii u-15.

Krzysztof Koton

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Radomiak Radom – Polonia Warszawa 1:5 (0:3)

Tak, jak można było się spodziewać, Polonia nie miała żadnych problemów z pokonaniem ostatniej drużyny ligi. Choć w naszym zespole zabrakło kilku graczy, „Czarne Koszule” bez problemu pokonały Radomiaka Radom. Mecz był już właściwie wyjaśniony po 45 minutach, gdy poloniści prowadzili 3:0. Po 6 kolejkach Polonia prowadzi z kompletem punktów na koncie.

W sobotę drużyna Mateusza Dudka zmierzy się z Legionem Warszawa, o 10:45 na Saharze. Rywal zajmuje 4 miejsce, w 5 meczach zdobył 9 pkt.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 3:0 (2:0)

Trzeci mecz z rzędu wygrała Polonia w CLJ u – 17. Dzięki temu nasz zespół nadal jest na 1 miejscu w grupie A, jak jedyny jeszcze nie odniósł porażki.

W najbliższej kolejce przed polonistami bardzo ciężki mecz. Zespół Adama Chmielewskiego zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Rywal zajmuje 3 miejsce, ale ma tylko 1 pkt. mniej.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:1 (2:0)

Nareszcie przełamał się zespół u-15. W czwartej kolejce udało się pokonać Widzew Łódź – rywala w walce o utrzymanie. Po 4 meczach Polonia ma 4 pkt, o 4 więcej niż ostatnia Olimpia Elbląg i przedostatni Widzew Łódź..

W sobotę kolejny mecz, w którym poloniści muszą wygrać. W sobotę o 12:00 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z najgorszą drużyną ligi – Olimpią Elbląg.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: –

W miniony weekend zespół u-19 pauzował.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają w niedziele z Drukarzem II Warszawa, o 14:00 na wyjeździe. W ostatniej kolejce rywal przegrał 0:6 z Wisłą Płock.

***

U-18 I liga ogręgowa A2:  Polonia Warszawa – Józfeovia 2:5 (1:1)

Niestety poloniści nie byli w stanie przeciwstawić się liderowi. Polonia przegrała aż 2:5 na własnym boisku. Do przerwy „Czarne Koszule” remisowały, ale druga część należała do gości.

Najbliższy mecz naszego zespołu w środę. O 20:15 Polonia zagra u siebie z Hutnikiem Warszawa. Rywal po 3 meczach ma 3 punkty na koncie, czyli o 3 mecze mniej. Wygrana pozwoliłaby umocnić się polonistom na 3 miejscu w tabeli.

***

U-17 II liga okręgowa B1:  Polonia Warszawa – Real Academy 1:2 (1:1)

Drugi mecz i druga porażka Polonii. Spotkanie zaczęło się dobrze, nasz zespół prowadził od 10 minuty. Potem niestety strzelali już tylko goście.

W sobotę Polonia powinna zagrać na własnym boisku z Błękitnymi Korytów. Rywal jest liderem z 6 pkt. po 2 spotkaniach. Godzina meczu nie jest znana.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl