Emigracja młodszych roczników z akademii Spółki

Po dość nieoczekiwanym „transferze” Pawła Olczaka do akademii Spółki, na pierwsze ruchy kadrowe nie przyszło nam czekać długo. Pierwsze nowiny mówią o sporej emigracji „z” akademii.

Udało nam się dowiedzieć, że akademia piłkarska Spółki straci dwa pełne roczniki swoich wychowanków (2009 i 2010). Sporą rewolucję czeka też rocznik 2012, który opuści dużą część młodego narybka „Czarnych Koszul”. Powodem tej emigracji jest niezadowolenie rodziców wywołane osobą nowego dyrektora akademii oraz brak informacji co do dalszych planów szkolenia młodzieży.

Poza rozstaniami zawodników doszło także do rozstań trenerów. Akademię Spółki opuszczą szkoleniowcy wspomnianych wyżej roczników Jacek Karbowniak (2009),  Michał Linosz (2010) i Adrian Sołoducha (2012), który zrezygnował miesiąc temu. Z klubem pożegna się także poprzednik Olczaka, Przemysław Szabat.

W szkółce zostają starsze roczniki, które jak wspominaliśmy niedawno mają być stopniowo wzmacniane zawodnikami MKS-u, co powinno procentować w przyszłych klasyfikacjach systemu PJS.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Emigracja młodszych roczników z akademii Spółki

Dodaj komentarz