Pierwszy baraż Realu. Sandecja zagra z Rakowem w PP

Do gry wracają zespoły naszych zgód. Real Saragossa zagra we czwartek pierwszy mecz barażowy o La Liga 1 z zespołem Elche CF. Dzień później piłkarze Sandecji Nowy Sącz rozegrają swój pierwszy mecz w Pucharze Polski. Rywalem „Sączersów” będzie Raków Częstochowa.

Real Saragossa

Po zawirowaniach związanych z COVID-em Real Saragossa zagra we czwartek, 13 sierpnia 2020 r., pierwszy mecz barażowy z drużyną Elche CF (na wyjeździe). Początek spotkania o godz. 22.00 (link do transmisji). Rewanż zaplanowano w niedzielę, 16 sierpnia 2020 r., o godz. 22.00. (link do transmisji) Mecze będzie można obejrzeć na YouTube na kanale La Liga SmartBank.

W przypadku zwycięstwa w barażu z Elche zespół ze stadionu La Romareda o wejście do La Ligi 1 zagra ze zwycięzcą drugiego barażu (Girona-Almeria).

***

Sandecja Nowy Sącz

Już w piątek, 14 sierpnia 2020 r., Sandecja Nowy Sącz zagra swój pierwszy mecz w Pucharze Polski. Przeciwnikiem klubu z Nowego Sącza będzie Raków Częstochowa. Transmisja rozpocznie się o godz. 17.20 w telewizji Polsat Sport. Wcześniej zaplanowano sparing z Hutnikiem Kraków (11 sierpnia). Warto wspomnieć, że przed inauguracją 1 ligi (29/30 sierpnia, Miedź Legnica – Sandecja) „biało-czarni” zagrają jeszcze z Garbarnią Kraków (22 sierpnia). 

Zespół w sezonie 2020/21 poprowadzi trener Piotr Mandrysz (zastąpi Marcina Jałochę i Piotra Świerczewskiego). Z Sandecji odeszli: bramkarze Krzysztof Baran i Daniel Bielica (do Górnika Zabrze), pomocnicy Bartłomiej Dudzic, Radosław Kanach (do Cracovii) oraz napastnicy Mateusz Klichowicz (do Chojniczanki Chojnice), Maciej Korzym oraz Michał Szeliga (do Lubania Maniowy). Przyszli: Kamil Orlik (pomocnik z rezerw Legia Warszawa) i Łukasz Wiech (obrońca z rezerw Śląska Wrocław).

Wieści poza stadionowe

Władze Nowego Sącza opublikowały ogłoszenie o przetargu na realizację stadionu miejskiego przy ul. Kilińskiego. Według specyfikacji stadion powinien być zaprojektowany i wykonany z minimum 4,5 tys. zadaszonych miejsc siedzących plus 360 miejsc dla kibiców drużyny gości.

Prezes Zarządu Artur Kapelko został zawieszony w swoich działaniach w związku z „brakiem wspólnej wizji rozwoju klubu, jak również strategii sportowej i brakiem należytego współdziałania w sposób uzasadniony z interesami Spółki„.

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

3 thoughts on “Pierwszy baraż Realu. Sandecja zagra z Rakowem w PP

Dodaj komentarz