Polonia zainteresowana Paczukiem?

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Przeglądu Sportowego Mateusz Janiak, blisko przejścia do Polonii jest Patryk Paczuk. Piłkarz był już prawie dogadany z I-ligowym GKS-em Jastrzębie-Zdrój, ale ostatecznie zawodnik nie trafi do tego klubu.

Paczuk jest wychowankiem Floty Świnoujście, karierę seniorską rozpoczął jednak w Pogoni Szczecin. W barwach tego klubu w wieku 17 lat zadebiutował w Ekstraklasie. Zagrał 20 minut w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa. Przez następne 2 sezony Paczuk występował w rezerwach szczecińskiego klubu w III lidze. W sezonie 2014/2015 wystąpił w 20 m. i strzelił 4 gole, a w sezonie 2015/2016 pojawił się na boisku 29 razy i zdobył 7 bramek. Dobre występy w drugiej drużynie poskutkowały przesunięciem do pierwszego zespołu. Tam Paczuk jednak nie potrafił się przebić, w Ekstraklasie zagrał tylko 11 minut z Termalicą w sezonie 2017/2018. W efekcie latem 2018 r. piłkarz po 6 latach odszedł z Pogoni do Legionovii. W sezonie 2018/2019 zagrał 25 razy (14 razy wchodził z ławki i zdobył 4 gole).

Po wywalczonym awansie Paczuk odszedł do Błękitnych Stargard, którzy w minionym sezonie rzutem na taśmę utrzymali się na 3 poziomie rozgrywek. Dla napastnika, który może występować też na skrzydle, był to jednak całkiem udany sezon. Paczuk zagrał w 32 m, w których strzelił 9 goli, dołożył do tego 6 asyst.


W sezonie 2018/19 miał okazję zagrać przeciwko Polonii. W domowym meczu przeciwko Legionovii (0:2) Paczuk zagrał do 63 minuty. Jego zmiennikiem był expolonista Daniel Gołębiewski. Warto odnotować, że ani Paczuk, ani „Dyzio” nie zdołali wbić w tym spotkaniu gola „Czarnym Koszulom”.

Źródło: własne/ Mateusz Janiak (Twitter)/ 90minut.pl/ transermarkt.pl

Author: muchomor

14 thoughts on “Polonia zainteresowana Paczukiem?

 1. Żadne wzmocnienie, bardziej to chyba presja na tego, który jeszcze waha się z podpisaniem kontraktu z nami – patrz, jeśli nie to to on, podpisuj więc umowę.

  Na marginesie – awans Legionovii został osiągnięty w bardzo dwuznaczny sposób. Zatem nikogo z tamtego składu. Nawet jeśli 9 razy trafił ostatnio do bramki.

  1. Jest już Kacper Górski ;). A tak w ogóle 9 bramek i 6 asysty w II lidze to fajny rezultat.

 2. Sądzę, że przyjdzie dwóch napastników, z uwagi na tę pandemię koronawirusa. Nawet nasz sobotni rywal KS Kutno ma trzech atakujących w składzie. Rezultat za ostatni sezon ma świetny i to druga liga. Mnie to nie przeszkadza, że kiedyś grał w Legionovii, ale pamiętam o antypatii OLO do tego klubu. Jak przyjdzie i będzie dla nas zdobywał bramki i miał wiele asyst, to i OLO mu pewnie wybaczy.

  1. Nie mam antypatii do tego klubu.
   Mam za to antypatię co do zasady uzyskania ostatniego awansu do drugiej ligi. Tego się nie wygumkuje.

 3. Przyjście Paczuka nie przekreśla kontraktów ze środkowymi napastnikami. Patryk Paczuk to przecież prawy skrzydłowy, mogący grać także jako prawy obrońca i środkowy napastnik. Jeśli ten piłkarz przyjdzie, to będzie wielki sukces p. Kosiorowskiego. Zawodnik miał przejść do pierwszoligowego GKS Jastrzębie, a i statystyki ma świetne. 9 bramek dla skrzydłowego. No nie każdy środkowy napastnik osiąga taki wynik.

  1. On jest kontraktowany z myślą właśnie o grze jako typowy środkowy napastnik i tam będzie grał. Ale z racji, że jest uniwersalny to w razie kontuzji i natężenia rozgrywek będzie mógl wspierać skrzydło w czasie kryzysu. 9 bramek w II lidze to dobry wynik. Bardzo optymistycznie patrzę na ten ruch.

Dodaj komentarz