Wyszkowski kolejnym wzmocnieniem Polonii

Wychowanek MKS-u Polonia Warszawa Jakub Wyszkowski podpisał dziś kontrakt z „Czarnymi Koszulami”. Wyszkowski to prawy obrońca z rocznika 2003 (w lecie klub sprawdzał z tej drużyny Jakuba Grzegorzewskiego, Piotra Sonnenberga i Bartosza Ziółko).

Aktualizacja: Po południu klub oficjalnie potwierdził zawarcie umowy z młodym defensorem.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Wyszkowski kolejnym wzmocnieniem Polonii

  1. W Polsce tylko osoba pełnoletnia ma zdolność do czynności cywilno-prawnych, a więc min. do podpisywania kontraktów zawodowych. Wyszkowski może grać dla Polonii, ale nie może z klubem podpisać kontraktu, bo na to nie zezwala prawo. Zawarcie takiego kontraktu z osobą niepełnoletnią z mocy prawa jest nieważne.

  2. Martwi mnie natomiast sytuacja Daniela Smugi. Rozwiązał kontrakt z Miedzią i w tej chwili jest wolnym zawodnikiem. Podczas treningu z Polonią doznał kontuzji. Nie wiemy jakiej i ile czasu nie będzie zdolny do gry. Podjął odważną decyzję i przyszedł w czasie, gdy klub był o krok od bankructwa. Czy w tej sytuacji klub nie powinien okazać gestu solidarności i podpisać z nim umowy. Nomem omem urazu doznał na treningu Polonii. Nie wiemy czy zapewniono mu opiekę medyczną, czy też zostawiono samemu sobie. W sporcie obowiązuje zasada fair play i pewne zasady moralne też.

    1. No właśnie nie wiesz czy zapewniono mu opiekę medyczną czy nie, po co więc insynuujesz, że klub mu nie pomógł?

  3. Nic nie sugeruję, tylko od pewnego czasu pytam. Ty również nic nie wiesz. Kto pyta nie błądzi. Pewne jest to, że oficjalnie jest wolnym zawodnikiem. Jakiś czas temu odpowiedziano mi, że ruch należy do Polonii. Wszelkie wątpliwości można wyjaśnić tylko przez konkretną odpowiedź.

  4. Ciekawe jakie u nas w drużynie nastroje przed pierwszym meczem. Zaglądając na oficjalną stronę naszego sobotniego rywala KS Kutno, jest porządek. Jak na beniaminka mają niezłą stronę oficjalną. Są zdjęcia zawodników. Uwaga mają aż 3 napastników. Jest info gdzie i za ile kupić bilety na mecz oraz szaliki klubowe. Co głównie przyciągnęło moją uwagę, to kanał tv na you toubie, a więc kanale ogólnodostępnym dla wszystkich. A facebook już do takich nie należy. To godne naśladownictwa. Można transmitować całe mecze lub skróty, które chętnie obejrzą np. chorzy nie mogący być osobiście na stadionie lub z innych miast. Wiem, że mamy wielu fanów z Cracovii.

  5. Wiadomo, że małoletni może być zatrudniony jedynie na tzw. kontrakcie U18. Trudno taką umowę nazwać w pełni profesjonalną. To raczej taki na wpół amatorsko-zawodowy układ, który nieletniemu gwarantuje 3 letnią grę za minimum 500 zł brutto miesięcznie. Oczywiście muszą wyrazić pisemną zgodę opiekunowie prawni. To nie jest normalny zawodowy kontrakt, jaki my możemy zawierać podejmując pracę. I o to mi chodziło.

Dodaj komentarz