Pieczara z ofertą od Polonii?

W piątek zakończył się sezon dla Stali Rzeszów. W finale barażów o I ligę Stal po rzutach karnych przegrała z Resovią Rzeszów. W Stali zaczęto więc podejmować pierwsze decyzje kadrowe przed nadchodzącym sezonem.

Krystian Pieczara

O pierwszych ruchach informuje portal gol24.pl. Najciekawsze informacje dla kibiców Polonii dotyczą Krystiana Pieczary:

Kto jeszcze może się pożegnać ze Stalą Rzeszów? Według naszych informacji propozycję powrotu do Polonii Warszawa otrzymał Krystian Pieczara.

Spekulacje na temat powrotu snajpera do „Czarnych Koszul” pojawiają się właściwie od samego początku letniego okienka transferowego. Do tej pory wydawało się, że taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny. Biorąc jednak pod uwagę, że Polonia nadal nie ma napastnika w kadrze, taki ruch wydawałby się bardzo logiczny. Do startu ligi pozostał tylko tydzień, na wkomponowanie do zespołu całkowicie nowego zawodnika może zabraknąć czasu.

Wydaje się również, że takie rozwiązanie byłoby korzystne dla Pieczary. Zawodnik bardzo udanie rozpoczął przygodę w Stali, dwa pierwsze mecze rundy wiosennej zaczął od 1 minuty i zdobył 2 bramki. Na tym jednak dorobek strzelecki naszego byłego zawodnika się zatrzymał. Po pandemii Pieczara zaczął być już głównie rezerwowym, nie pomógł mu też drobny uraz. W finale barażów wszedł dopiero w 85 minucie (w serii jedenastek nie pomylił się).

W najbliższym sezonie o miejsce w składzie nie będzie łatwiej, jak możemy przeczytać we wspominanym artykule:

Na pewno priorytetem jest pozyskanie napastnika, który będzie gwarantował odpowiednią liczbę bramek.

Źródło: własne/ gol24.pl

Author: muchomor

13 thoughts on “Pieczara z ofertą od Polonii?

 1. W Polonii zawsze będzie przyjęty z otwartymi ramionami. To jest miejsce gdzie może błyszczeć i przyczynić się do sukcesów drużyny, Myślę, że jeśli chce grać, a nie odcinać kupony, to przyjmie ofertę. Mógłby bardzo pomóc, bo wie jak bramki strzelać.

 2. Na dzien dzisiejszy to Poloni potrzeba minimum 3 ofensywnych graczy…gdzie byl sztab do tej pory nie mam pojecia …sam Pieczara jest w dolku i to bylo widac przez te 35 minut ktore gral z Resovia..sentyment do niego mamy ogromny tylko czy on jest w formie dajacej nadzieje na 30 bramek…no ale jak tydzien przed liga w kadrze sa
  W 95% zawodnicy defensywni to klub musi znalesc ze 3 zawodnikow ofensywnych przed startem ligi i w tej trojce napewno by sie znalazlo miejsce dla Pieczary.
  Dziwie sie troche sztabowi ze do tej pory kadra jest niedopieta majac takiego sponsora i perspektywy……..

 3. Niestety duża liczba ciekawych napastników z lig wyższych odmawiała Polonii nie chcąc schodzić ligę lub dwie niżej.
  Myślałem, że pandemia zweryfikuje trochę kluby pod kątem finansowym i że nie będą one w stanie płacić takich kontraktów jak wcześniej, upatrywałem szansy w stabilności Polonii i sensownych możliwościach jeśli chodzi o zarobki. Pandemia jednak nie była taka straszna, miasta nie wycofały się z finansowania klubów.

  1. Mnie też i to ogromnie zaskakuje, że samorządy szastają pieniędzmi na prawo i lewo. Jakby nie było ogromnego kryzysu, a drukarnie kasy byłyby za każdym rogiem. Stąd pierwszy lepszy kopacz jest rozchwytywany i przepłacany. Wręcz oni przebierają w klubach, jak w ulęgałkach. Dlatego pan Piotr ma duże problemy ze skuszeniem wartościowych graczy.
   Z Pieczarą powinno być łatwiej. Chyba tylko u nas coś znaczył, jest kimś, z Panem Nitotem na wypłatę się dogada i co ważne – ma swoje lata, tu plany życiowe i wręcz przyszłość.
   Jestem przekonany, że do nad wróci.

  2. Też czuję, że wróci.

   Taka decyzja broni się pod każdym względem dla obu stron. Na koniec zdecydują jednak pieniądze ale myślę, że będzie dobrze.

   A wracając do finansowania ze strony miast i spółek miejskich jakbyście mieli obstawiać- to które miasto w Polsce powie, że w budżecie mniejsze wpływy i to nie czas na finansowanie sportu 🙂 ?

 4. Myślę sobie, że Pieczara przyjmie ofertę Polonii. Mówią, że pieniądz rządzi światem, ale nie powinien być jedynym celem w życiu. Ważne jest też to czy jest się w pracy docenianym. Wówczas mamy satysfakcję. Wyborów należy dokonywać mądrze. Analizując zaś dane statystyczne Pieczary za ostatni sezon nasuwa się wniosek, że w Stali jest pomijany, a to prowadzi do frustracji i stresu.
  I tak zagrał w 11 meczach, ale tylko 570 minut, to daje pełne 6 meczów i 33 minuty. W tym czasie strzelił 2 bramki, a więc co 285 minut. W 3 lidze w 18 meczach strzelił 6 bramek, a więc co 269 minut.
  Dla porównania najlepszy strzelec Stali Pląskowski zdobył 9 bramek, ale w 32 meczach. Drugi na liście – Grzegorz Goncerz w 25 meczach ustrzelił 7 bramek, a trzeci Michalik ma na koncie 6 bramek w 22 meczach.
  Te dane dają wiele do myślenia. Oczywistym jest, że Pieczara nie dostaje szans na grę, co nie zawsze jest równoznaczne z kiepską formą. Jest wiele przykładów na odstawianie piłkarzy od gry z powodów poza sportowych. Rozegranie 6 pełnych meczów w sezonie nie wróży dla zawodnika niczego dobrego. Tym bardziej, że Stal szuka nowego napastnika. Bądźmi pełni wiary, że doświadczony gracz jakim jest Pieczara będzie myślał podobnie.

 5. Panowie to ze Pieczra wruci to jest raczej pewne ..
  Ma swoje lata w Stali poza poczatkiem sezonu mu niewypalilo tak to trzeba powiedziec ..i pewnie Stal tez sie po nim wiecej spodziewala wiec niemysle zeby robili mu problemy…..w tym wieku jusz wyzej niz 3 liga sie niezalapie a jezeli to za nieperspektywiczna pensje…ja widze inny problem my jako klub niemozemy oprzec calej sily ofensywnej na graczu ktory gral ogony ..nierozumiem polityki klubu dlaczego nieszukali 2 miesiace temu wyrozniajacych sie zawodnikow ofensywnych z 3 lig….to dls mnie jest poraszka sztabu szkoleniowego …teraz powinnismy miec caly sklad oparty na wyrozniajacych sie zawodnikach z 3/4 lig a my czekalismy do konca na zawodnikow z wyzszych lig i to uwazam byl duzy blad ..teraz trzeba bulic ogromna kase za szrot ktory zostal …no chyba ze sie uda jak na loteri na ostatnia sekunde przed odjazdem pociagu….i to mnie martwi.

 6. Nie będę oceniać w chwili obecnej sztabu zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem do tego. Żeby trochę odstresować polonistki i polonistów przedstawiam analizę dotychczasowych transferów w naszych ligach (bez zagranicznych odejść). Pominięte zostały ruchy w ramach tej samej klasy rozgrywkowej:
  I. Przyjścia:
  1. do ekstraklasy – 14 obcokrajowców, 15 Polaków: 6 z 1 ligi, 4 z 2 ligi, z niższych lig – 5 (2 z Escoli Varsovia),
  2. do 1 ligi – 4 obcokrajowców, 18 Polaków: 8 z ekstraklasy, 3 z 2 ligi, 7 z niższych lig,
  3. do 2 ligi – 3 z 1 ligi, 7 z niższych lig (4 do beniaminków)
  II. Odejścia:
  1. z ekstraklasy – do 1 ligi 8, niżej niż 2 liga – 4,
  2. z 1 ligi – do 2 ligi – 3, niżej niż 2 liga – 8,
  3. z 2 ligi – niżej 36.
  Wnioski:
  1. Do wyższych lig przeszło 32 piłkarzy,
  2. Do niższych lig odeszło 59 graczy.
  Obserwujemy wyraźny ruch w dół, a nie w górę. Na górną półkę wchodzą obcokrajowcy lub Polacy wracający z zagranicy. Niestety część z tych nie mogących pogodzić się z zejściem w dół zostanie bez klubu.
  3. Do ekstraklasy z niższych lig przechodzą głównie młodzieżowcy.
  4. Do 1 ligi przychodzą głównie wyparci z ekstraklasy Polacy, młodzieżowcy z niższych lig i tylko 3 graczy z 2 ligi.
  5. Do 2 ligi biorą głównie młodzież z niższych lig i nieliczni z 1 ligi.
  Największe wzięcie mają polscy młodzieżowcy z uwagi na potencjalne zyski handlowe i wprowadzony obowiązek ich gry.
  6. Z ekstraklasy głównie odejścia do 1 ligi.
  7. Z 1 ligi ruch w dół głównie do klas niższych niż 2.
  8. Z 2 ligi odeszło 36 zawodników do niższych lig.
  9. Najwięcej zawodników z wyższych lig przyszło do:
  1) Polonii Warszawa -4 (1 z 1 ligi i 3 z 2 ligi),
  2) Wieczysta Kraków – 3 (1 z ekstraklasy i 2 z 2 ligi),
  3) Radunia Stężyca – 3 (1 z ekstraklasy i 2 z 2 ligi),
  4. Wisła Puławy – 3 (1 z ekstraklasy, 1 z 1 ligi i 1 z 2 ligi).
  10. Z naszego regionu z wyższych lig pozyskali piłkarzy: Pilica Białobrzegi – 1 z 1 ligi oraz Mazur Karczew – 1 z 2 ligi.

Dodaj komentarz