Słoma kolejnym potencjalnym wzmocnieniem?

Użytkownik Twittera Franek90&, który informował zainteresowaniu Polonii Dawidem Wolnym przekazał, że kolejnym wzmocnieniem naszego klubu będzie Kamil Słoma. Skrzydłowy w zeszłym sezonie występował w II-ligowej Garbarni Kraków. Informację uwiarygodnia fakt, że Słoma rozstał się we wtorek z krakowskim klubem.

Zawodnik urodzony w 1998 roku, do Garbarni dołączył w przerwie zimowej sezonu 2018/2019. Do Krakowa Słoma przyjechał ze Szczecina, gdzie występował przez 1 rundę w Pogoni II Szczecin. Od początku stał się podstawowym zawodnikiem Garbarni. Rozegrał 13 m. w I lidze i strzelił 1 gola. W II lidze zaliczył 22 występy (4 razy wchodził z ławki), w których zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty. Miejsce w składzie stracił po pandemii, tego lata pojawił się tylko raz na II ligowych boiskach.

Słoma zajął 5 miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza Małopolski w 2019 r. Wyprzedził m. in. Michala Peškovičia z Cracovii i Vullneta Bashę z Wisły Kraków.

Zawodnik może też pochwalić się jednym występem w Ekstraklasie, w wieku 18 lat jako zawodnik Ruchu Chorzów wszedł na czas doliczony meczu z Górnikiem Łęczna.

Źródło: własne/ Franek90& (Twitter)/ transfermarkt.pl/ 90minut.pl/ garbarnia.krakow.pl

Author: muchomor

4 thoughts on “Słoma kolejnym potencjalnym wzmocnieniem?

    1. W Garbarni był podobno wyróżniającym się zawodnikiem, ale po pandemii nagle zniknął. Natrafiłem na opinie o sodówce. Przy czym też nie można we wszystko w internecie wierzyć. Jeśli w Polonii będzie skupiony na grze, wydaje się, że super transfer.

Dodaj komentarz