Polonia zainteresowana Wolnym?

Jak poinformował na Twitterze użytkownik Franek90& Polonia Warszawa mocno zabiega o Dawida Wolnego, zawodnika Skry Częstochowa, która w minionym sezonie zajęła ostatnie bezpieczne miejsce w II lidze. Z naszych informacji również wynika, że istnieje temat tego zawodnika.

Wolny to środkowy napastnik, który jednak może też grać na obydwu skrzydłach. W minionym sezonie rozegrał 27 m. w Skrze Częstochowa (1140 minut), w 13 z nich wchodził z ławki; zdobył w tym czasie 8 bramek (4 z karnych). Do Skry Wolny przeszedł z III ligowej Kotwicy. W sezonie 2018/2019 zagrał 29 razy (11 razy z ławki) i strzelił 6 goli.

Wcześniej ofensywny zawodnik występował w Ruchu Zdzieszowice, MKS-ie Kluczbork i Piaście Strzelce Opolskie. Większość kariery spędził w Odrze Opole, z którą wywalczył awans z III ligi do II ligi.

Ogólnie Wolny w swojej karierze rozegrał 77 m. w II lidze (15 bramek), a także 46 spotkania III lidze (11 b.)

Źródło: własne/ Franek90& (Twitter)/ transfermarkt.pl/ 90minut.pl

Author: muchomor

8 thoughts on “Polonia zainteresowana Wolnym?

 1. Statystyki wróżą optymistycznie. W pucharze też w 1 meczu grał i zdobył bramkę. Skoro o niego walczą to widocznie jest tego wart. Ma świetne warunki fizyczne 1,85 m. Myślę, że bardzo by się przydał. Trzeba drogi OLO zważyć, że nie mamy żadnego napastnika, ani skrzydłowego. Trzeba trzymać kciuki żeby się z nim dogadali. Po za tym jeden napastnik nie wystarczy. Więc starania o Wolnego nie oznaczają szlabanu dla Pieczary .

 2. Moja uwaga odnośnie starań o godne uczczenie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Polonia od zawsze skupiała wokół siebie inteligencję. Kibice klubu to zawsze była elita intelektualna Warszawy. Widać to nawet na stronie DumyStolicy.pl. Ludzie tu piszący: redaktorzy i fani klubowi potrafią ubrać myśli w słowa, co jest obecnie rzadkością. Nawet niektórzy tzw. eksperci i komentatorzy nie potrafią poprawnie wysłowić się w języku polskim. Kamyk jest usprawiedliwiony z racji pobytu za granicą, ale myśli mądrze i kocha Polonię. Co widać i słychać. Poloniści mogą stanowić wzór do naśladowania. Reprezentują bardzo wysoką kulturę osobistą.
  Jeszcze raz prosimy Zarząd o przychylenie się do naszej prośby o porządnie prowadzoną stronę internetową. Może nasze życzenia się ziszczą!

  1. aspolonia21
   Miód na moje serce. Nie chcę być traktowany jako kolejny kibol czy dziadek (z racji wieku).
   Czasami aż się prosi aby autorzy tego Forum mogli się zająć stroną oficjalną Polonii (nie za dramo oczywiście).
   Strona oficjalna kuleje, choć przynajmniej są informacje o transferach.
   Ciekawe kiedy się dowiemy o cenach biletów i karnetów? Przed meczem 15sierpnia ? Ja np wyjeżdżam a może chciałbym kupić karnet nr 1 czy nr 10 . No ale szukamy nowych kibiców.,

 3. Jeśli chodzi o Wolnego, patrząc na statystyki, nie wydaje się mieć potencjału na bycie naszym numer 1 w napadzie. Nie strzela za dużo bramek.

  Jest natomiast ograny w II lidze i dosyć uniwersalny – może zagrać w napadzie, na skrzydłach, a nawet na pozycji 10. Jest tylko jeden duży problem – nie jest młodzieżowcem. Zaczyna nam ich brakować, napastnik 2 raczej powinien być młodzieżowcem.

  1. Ten sam Franek90& o godz.21,28 podał na twitterze, że kolejnym wzmocnieniem Polonii będzie Kamil Słoma ur.22.08.1998 w Rzeszowie, prawy pomocnik, także lewy pomocnik i ofensywny pomocnik, 1,83 m, z RKS Garbarnia (gdzie w sezonie 2019/20 rozegrał 22 mecze – 2 bramki i 3 asysty). Garbarnia pożegnała już Słomę i życzyła powodzenia. Może to wiarygodne info. Niestety on też w sierpniu kończy 22 lata, więc nie wiem czy może być młodzieżowcem. Czy liczy się data urodzenia (tj. dzień, miesiąc), czy też sam rok urodzenia. Może byłbyś tak miły Muchomor i to wyjaśnił?

Dodaj komentarz