Zmiana formuły rozgrywek III ligi grupy I?

Czekamy na terminarz rozgrywek. Prawdopodobnie sezon ruszy 1 sierpnia 2020 r. Nadal nie wiemy jednak ile klubów będzie grało w III lidze w grupie I. W grę wchodzą 22 lub 24 drużyny…

 Bartosz Wrzosek, Cezary Sauczek

Na dzisiaj pewne gry są: KSSand-Bus Kutno, Jagiellonia II Białystok, Błonianka, GKS Wikielec (beniaminki), Legionovia Legionowo (spadkowicz z II ligi), Sokół Aleksandrów, Legia II Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Pelikan Łowicz, Znicz Biała Piska, Huragan Morąg, Unia Skierniewice, Concordia Elbląg, Broń Radom, RKS Radomsko, Olimpia Zambrów, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Ursus Warszawa, Ruch Wysokie Mazowiecki, Polonia Warszawa, KS Wasilków oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Ten ostatni klub nie otrzymał w pierwszej instancji licencji na grę w III lidze, ale złożył w terminie odwołanie przedstawiając potrzebne dokumenty z ZUS. Przyjmujemy więc, że licencję otrzyma. Na tą chwilę mamy więc w lidze aż 22 drużyny. Może być ich o dwie więcej, bo ani Znicz Pruszków, ani Pogoń Siedlce nie są pewne utrzymania w II lidze.

Jak donosi portal sieradz.naszemiasto.pl wprowadzony będzie innowacyjny system rozgrywek. – To po to, aby rozegrać wszystkie mecze w tym tasiemcowym sezonie. A więc jesienią wszystkie drużyny rozegrają po jednym meczu między sobą. Wiosną liga podzielona zostanie na dwie grupy. W pierwszej, tzw. mistrzowskiej, systemem każdy z każdym mecz i rewanż, rywalizować będzie osiem najlepszych drużyn. W grupie tzw. spadkowej grać będą pozostałe zespoły. Tu już rywalizacja toczyć będzie się mecz każdy z każdym, ale bez rewanżów. Z tym, że jeśli jesienią drużyna była gospodarzem meczu z rywalem, to tym razem pojedzie na obiekt przeciwnika – czytamy w serwisie. Tegoroczne rozgrywki będzie prowadził Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina oraz budapesztańskiej secesji. Uwielbia Kresy, szczególnie Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft).

1 thought on “Zmiana formuły rozgrywek III ligi grupy I?

Dodaj komentarz