MKS zastrzegł koszulkę z nr 12 dla kibiców

Akademia MKS-u Polonia Warszawa poinformowała, że jedna z koszulek z wyjątkowego zestawu przeznaczonego dla flagowych drużyn naszej akademii – U-19, U-17 i U-15, została przekazana Stowarzyszeniu „Czarne Koszule”. Paweł Olczak, prezes akademii, wręczył nieprzypadkowy numer „12” Mariuszowi Czai, prezesowi SSPW „Czarne Koszule”, stowarzyszenia, które jednoczy całe polonijne środowisko!

Powszechna w piłkarskim świecie praktyka zastrzegania koszulki z numerem „12” dla dwunastego zawodnika, czyli kibiców, obowiązuje od wielu lat także w Polonii Warszawa. Numer 12 ma wymiar symboliczny, chodzi oczywiście o tego zawodnika, który nie biega po boisku, ale jest ogromną siłą napędową każdej drużyny. Kibice zagrzewający drużynę do walki, którzy są z nią na dobre i na złe, to wielkie wsparcie dla każdego klubu – czytamy na fan page’u Stowarzyszenia „Czarne Koszule”.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “MKS zastrzegł koszulkę z nr 12 dla kibiców

Dodaj komentarz