Klub potwierdza transfer Mosiejki

Polonia Warszawa finalizuje negocjacje z trzecim nowym zawodnikiem. Po zakontraktowaniu Rafała Parobczyka Adama Pazio przyszedł czas na środkowego pomocnika Pogoni Siedlce Damiana Mosiejko.

Dla przypomnienia Mosiejko to defensywny pomocnik. Jest wychowankiem gdyńskiej Arki. Przez ostatnie dwa sezony występował w Siedlach. W tym sezonie w 21 spotkaniach ligowych zdobył jedną bramkę.

To nie wszystkie jego statystyki dotyczące najniższej klasy centralnej. W przeszłości występował na poziomie II-ligowym. W sezonie 2017/18 wystąpił w 29 meczach Błękitnych Stargard, a sezon później w 19 spotkaniach (zdobył jedną bramkę) siedleckiej Pogoni.

Piłkarza na łamach mediów oficjalnych zdążył scharakteryzować Piotr Kosiorowski:Damian to zawodnik, który na boisku nie kalkuluje, nigdy nie odpuszcza, więc idealnie wpasuje się w charakter zespołu, który budujemy. Przez ostatnie 3 sezony zagrał blisko 70 spotkań na poziomie 2 ligi. Jestem przekonany, że będzie solidnym wzmocnieniem naszej drużyny.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Klub potwierdza transfer Mosiejki

 1. To bardzo dobry transfer i zasługa dyrektora sportowego. DAMIAN MOSIEJKO w ostatnim sezonie w Pogoni Siedlce zaliczył oprócz 1 bramki także 2 asysty. Jest zawodnikiem obunożnym, co jest dodatkowym atutem na boisku.
  Mam nadzieję, że uda się ściągnąć także Adama Mójtę, bo również bardzo by się przydał. Trzymamy kciuki.
  A Damianowi życzymy powodzenia w walce o awans Polonii. Nasze serca i dobre myśli są przy nim. Odważnym szczęście i niebiosa sprzyjają.

 2. Transfer Adama Mójta nie aktualny. Właśnie podano na stronie sport.siedlce.pl, że przedłużył kontrakt z Pogonią Siedlce. Myślę, że warto rozejrzeć się wśród zawodników Legionovii, która nie otrzymała licencji na grę w II lidze i kandyduje do spadku. Można zwrócić uwagę na takich zawodników, jak: Daniel Choroś śr. obrońca, także def. pomocnik (1 asysta w tym sezonie), Mateusz Małek pr. pomocnik, także pr. obrońca (1 bramka i 1 asysta w tym sezonie), Piotr Maślanka lewy obrońca, także lewy pomocnik (1 asysta w tym sezonie), Karol Podliński śr. napastnik (6 bramek i 2 asysty w sezonie). Wszystkim wygasają kontrakty.

  1. Mójta, podobnie jak 16 innych zawodników Pogoni, aneksował umowę z Siedlcami tylko do końca sezonu, także jego transfer do nas cały czas jest możliwy 🙂

 3. Jako że Stal Rzeszów pikuje w dół i wszystko wskazuje na to że spadnie do 3-ciej ligi,proponuję aby osoba odpowiedzialna za transfery na K6 już jutro uśmiechnęła się do Krystiana Pieczary.Jeżeli Stal ma grać w trzeciej lidze to niech Krystian do nas wraca.

  1. Nie byłem w wojsku, ale kolega któremu się nie udało tam nie być zawsze mnie powtarza – nie możliwe jest założenie hełmu na drugą stronę 🙂

  2. … do momentu gdy pojawi się taki jeden głupi, co o tym nie wie i zrobi.

   W naszej sprawie sporo musiałoby się fartownych rzeczy złożyć na taki transfer.

Dodaj komentarz