Polonia oddaje walkowerem pucharowy mecz z Victorią

Niestety zgodnie z naszymi obawami (brak 11 zawodników zdolnych do gry) Polonia nie przystąpi do sobotniego meczu Mazowieckiego Pucharu Polski z Victorią Sulejówek. Oznacza to wygraną rywala walkowerem 3:0. O sprawie poinformował Przemysław Kośmider z portalu regiowyniki.pl.

Mariusz Wierzbowski, Sebastian Pindor

Główną przyczyną takiego obrotu sprawy były problemy ze skompletowaniem składu. Niedawno Polonia dokonała przeglądu szatni i postanowiła rozstać się z prawie dziesięcioma zawodnikami. Klub nie zdecydował się także na dokooptowanie juniorów z akademii Polonii S.A.

Author: muchomor

11 thoughts on “Polonia oddaje walkowerem pucharowy mecz z Victorią

  1. Moim zdaniem jeśli się coś buduje to trzeba to zrobić na nowych fundamentach. Nasze już były stare i targane wieloma kataklizmami. Pewnie jeszcze nie raz nas sentyment ruszy, ale jeśli Pan Nitot ma szczere intencje to niestety tak trzeba.

 1. Politycznie i biznesowo rozegrano to do dupy.
  Wystarczyło nie pleść wszem i wobec, że się nie ma drużyny i dlatego nie pojedzie. Sulejówek sam by mecz odwołał i my byśmy awansowali.

  Innym sposobem rozegrania meczu było jednorazowe wynajęcie juniorów z MKS. Zapewne ci chłopcy sami by sobie poradzili w Sulejówku, oczywiście jeśliby przeciwnicy zapewnili stadion., sędziów i wyszli na boisko.

  1. Nie było to możliwe, nie można zgłaszać przed 1 lipca nowych zawodników.

 2. I bardzo dobra decyzja. Drużyna się buduje i ma się zgrywać a nie kopać bez sensu w PP.
  Walczymy o awans. Zagrać w PP juniorami albo dopiero co uzbieraną drużyną? Żeby przez lata w zielonym Sulejówku świętowali dzień w którym dokopali Polonii 15 :0??? Genialne….

 3. Jezeli to prawda ze przed 1 lipca w zaistnialej sytuacji niemozna zglaszac zawodnikow …to po co wogle wyznaczac termin dwa dni przed otwaciem rejestracji przeciesz to bezsens……nawet jak druzyny przystapia to poziom sportowy bedzie na drugim planie a nie o to w sporcie chodzi……czy ktos sie kontaktowal z mzpn ….po co takie kuriozum robia…

  1. Terminy gonią – to jest Puchar z poprzedniego sezonu i jego zwycięzca będzie grał w edycji ogólnopolskiej, która za chwilę rusza. Legia II też zrezygnowała.

 4. To kazdy wie ze terminy gonia …3 dni mogli poczekac tym bardziej ze od 3 ligi w dol nicht niegra wiec konfliktu z terminazem nie ma chyba ze za 3 dni pierwsza runda ogulnopolska to wtedy rozumiem…niesprawdzalem kiedy pierwsza runda ogulnopolska….wiem jedno 4 ligazeby dokonczyc sezon o miejsce w 3 lidze grala co 3 dni …mozna..

 5. Trzeba było dogadać się z odchodzącymi zawodnikami, żeby zagrali jeszcze ten jeden mecz, w końcu kontrakty zapewne mają do 30.06. Można było ewentualnie zaproponować jakąś premię.
  Ale trzeba było chcieć zagrać, a wygląda na to, że nikt nie miał na to ochoty i w dodatku boją się to powiedzieć. A byłaby być może następnych rundach okazja pokazać się w meczu z drużyną z wyższej ligi.
  Komunikacja w ogóle leży w dalszym ciągu. Na oficjalnej stronie przez parę dni był zły wynik meczu z Pogonią, a do dzisiaj straszy jakaś dziwna tabela. Dziwi tym bardziej, gdy prezes jest z branży informatycznej. Być może są to mało ważne rzeczy, budowa pierwszej drużyny jest najważniejsza, ale odnoszę wrażenie, że początkowy entuzjazm sponsora jakby trochę przygasł.

  1. Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem i chyba w praktyce nie dałoby się go wdrożyć. Zawodnicy, którzy wiedzieliby, że odchodzą prawdopodobnie nie chcieliby się narażać na kontuzje, motywacji też by wielkiej nie mieli.

   Co do oficjalnej strony, też mnie trochę niepokoi. Brak informacji o odwołanym sparingu ze Świtem, brak komunikatu dotyczącego meczu z Victorią, zero informacji o licencji i odejściu Torstena. Wierzę jednak, że to po prostu okres przejściowy i teraz załatwiane są ważniejsze sprawy, a obsługa medialna później zostanie poprawiona. Zgodnie z planem rozwoju „Opisane poniżej cele w zakresie marketingu, komunikacji, PR i sprzedaży nie są obecnie naszym
   najważniejszym priorytetem, „.

Dodaj komentarz