List otwarty do prezesa PZPN-u w sprawie Polonii

W związku z sygnałami dotyczącymi koncepcji rozwiązania problemów III ligi w sezonie 2019/20 klub wystosował list do prezesa PZPN-u, Zbigniewa Bońka. Jego treść znajdziecie w rozwinięciu wpisu.

Grzegorz Wojdyga

Szanowny Panie Prezesie,

Od wczoraj z niepokojem śledzimy informacje dotyczące decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej o sposobie zakończenia rozgrywek. W III lidze, jako jedynej, miałyby zostać dokonane awanse i spadki na podstawie obecnie zajmowanych przez drużyny miejsc w tabeli. Chcemy podkreślić, że taka decyzja byłaby bardzo krzywdząca dla wielu klubów tej ligi, w tym Polonii Warszawa, a także zaprzeczeniem reguły fair play, którą od zawsze kieruje się Związek.

Z naszej perspektywy byłaby to niesprawiedliwa i niezrozumiała decyzja zwłaszcza, że zespoły wyższych lig mają szansę na dokończenie rywalizacji, a kluby z IV ligi i niższych klas będą awansować zgodnie z obecnymi wynikami, ale bez spadków.

Jako klub zasłużony dla polskiej piłki, współzałożyciel PZPN, apelujemy o podjęcie decyzji analogicznej do innych klas rozgrywkowych. Najwłaściwsze naszym zdaniem byłoby przyznanie awansów, ale bez spadków. Jednak jeżeli władze Związku nie widzą możliwości zastosowania takiego rozwiązania, wnioskujemy o wznowienie rozgrywek lub rozegranie baraży. Jesteśmy zdeterminowani do walki o miejsce w III lidze w duchu fair play.

Wizja gry na V poziomie rozgrywek, wskutek decyzji PZPN będzie miała ogromny wpływ na rozwój Klubu i pociągnie za sobą duże koszty. Polonia Warszawa pozyskała w lutym br. nowego strategicznego inwestora, którego celem jest przywrócenie świetności tego legendarnego Klubu z ponad 100-letnią tradycją. Nowy właściciel dokapitalizował klub w kwocie 2,7 mln zł, a przez kolejne lata planuje przeznaczyć na ten cel około 10 mln zł.

W załączeniu do niniejszego pisma przesyłamy szczegółowy plan rozwoju Polonii Warszawa. Mamy nadzieję, że Polski Związek Piłki Nożnej umożliwi nam jego realizację.

Społeczność Polonii Warszawa
Kibice, Zawodnicy, Pracownicy i Zarząd

Źródło: Polonia Warszawa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “List otwarty do prezesa PZPN-u w sprawie Polonii

  1. jak nie pare baniek długu za czasów @ekstraklasa , który można było spłacić w następnym sezonie to teraz taki myk gdzie można było powalczyć na wiosnę o pozostanie w @3ligagrupa1 .
    nie dość ze miewamy pecha to jeszcze nam w takich momentach dostajemy gonga od związku któremu nagle zachciało sie zainteresowac niższa ligą.

  2. Dostajemy obuchem w łeb od Bońka, który ma nasze doły rozgrywkowe w dupie, bo tu nie ma pieniędzy. Poniekąd go rozumiem. Ja będąc na jego miejscu też miałbym w dupie grający w czwartej lidze Widzew i te rewiry.

    Gdzie jednak jest leśny lud o nazwisku Łazarczyk ? Czy jako szef mazowieckiego związku nie może wziąć się do roboty i utrzymać dwa mazowieckie kluby w czwartej lidze nazwaną przez nie wiadomo kogo trzecią ? Dlaczego nie walczy o swoje kluby ?

    Gdzie jest prezydent Warszawy ? Dwa kluby warszawskie przez kombinacje leśnych dziadów spadają do piątej ligi. A ten ma to w dupie ? A milion złotych, który zapłacił Nitot to co ? Do niczego Urzędu to nie zobowiązuje ? Dlaczego on siedzi cicho ? Nie lubię Legii, ale nią też się on nie interesuje, nie lobbuje, a ta ma szanse na awans. Prezydent Lublina to co innego, tam wychodzą z siebie, aby pomóc Motorowi. A nasz Prezydent ?

Dodaj komentarz