SKSPW podjęło uchwałę i podpisało porozumienie z Nitotem

Dziś skończył się serial z zaspokojeniem żądań Grégoire’a Nitota, potencjalnego francuskiego inwestora, który zamierza przejąć warszawską Polonię.

Stowarzyszenie Klubu Sportowego Polonia Warszawa najpierw podjęło uchwałę uprawniającą zarząd stowarzyszenia do zawarcia porozumienia z Francuzem, które następnie zarząd podpisał. Finałem na twitterze pochwalił się Grzegorz Popielarz, przewodniczący SKSPW:

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “SKSPW podjęło uchwałę i podpisało porozumienie z Nitotem

  1. Trzy zdania w artykule i żadne nie jest zgodne ze stanem faktycznym. 🙂

    Nie zostało podpisane żadne porozumienie z Nitot. Zostały podpisane porozumienia pomiędzy stowarzyszeniami a spółką, na mocy których w spółce nie ma już tych podmiotów. Teraz spółka ma stan prawny, który odpowiada panu Nitot i może on rozmawiać z dwojgiem głównych akcjonariuszy o przejęciu (bo trudno tu mówić o kupieniu skoro cena ma być symboliczna) klubu. Ten stan prawny polega na tym, że udział społeczny w zarządzaniu klubem został zlikwidowany.

    Pan Nitot ani żaden prawnik w jego imieniu z nikim jeszcze żadnego dokumentu nie podpisał – ani ze spółką – o finansowaniu, ani z akcjonariuszami – o sprzedaży, ani ze stowarzyszeniami – bo te nie są dla niego już stroną rozmów . Jest nieduże prawdopodobieństwo, że coś z tego stanie się dzisiaj.

Dodaj komentarz