Komisja Ligi ukarała Legię za transparenty podczas meczu z ŁKS-em

Komisja Ligi podjęła decyzję ws. transparentów wywieszonych przez kibiców Legii Warszawa w trakcie niedzielnego meczu z ŁKS Łódź. Klub został ukarany grzywną w wysokości 50 tys. złotych, a wszystkie osoby znajdujące się podczas spotkania na Trybunie Północnej, zostały objęte zakazem wejścia na najbliższy mecz u siebie, choć część z nich mogła nawet nie wiedzieć o wywieszeniu transparentów.

Kluby biorące udział w rozgrywkach Ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami – podkreślił Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

Kibice, wywieszając wspomniane hasła i groźby w kierunku potencjalnego inwestora Polonii i młodego zawodnika Legii, przekroczyli dopuszczalne granice dopingu. Działanie Komisji Ligi powinno być w takich sytuacjach ostatecznością. Negatywnych zdarzeń, które wystąpiły na meczu, klub mógł bowiem uniknąć. Wzajemny antagonizm kibiców drużyn z jednego miasta jest zrozumiały jednak nie może przybierać form niezwiązanych z rywalizacją na boisku. Komisja Ligi apeluje do wszystkich podmiotów zajmujących się organizacją rozgrywek piłkarskich w Polsce, o współpracę w zakresie bezpieczeństwa na stadionach i niedopuszczania do podobnych sytuacji – dodał w uzasadnieniu Poturnicki.

źródło: Ekstraklasa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Komisja Ligi ukarała Legię za transparenty podczas meczu z ŁKS-em

 1. Uwazam ze kara adokwatna do czynu …szkoda normalnych kibicow co mam nadzieje w wiekszosci sa …ale na takie stanowisko klubu i robienie demonstracji przeciwko budowie stadionu czy odstraszanie sponsorow przez baranow innego klubu uwazam ze kara powinna byc wyzsza zeby wiecej takich sytuacji w Polskiej pilce niebylo….bym poszedl dalej i wylapal przez monitoring ludzi za to odpowiedzialnych i ich ukaral tak zeby jusz zobie dali spokoj z osmieszaniem i oslabianiem Polskiej pilki na caly swiat….

 2. No z tego co rozumiem zastosowano odpowiedzialność zbiorową właśnie dlatego, że cwks nie wyłapał osób odpowiedzialnych za transparenty i hejt.
  Nie mój cyrk nie moje małpy. Najlepiej nie komentować.
  Róbmy swoje.

 3. Na radiu kampus 97.1 fm. Od pn do pt o 17 do 19 jest audycja muzyczna „alternator”. Jest to na zywo, mozna dzwonić. Słuchają tego głównie cwele, a i bilet nad kanalek można wygrac….
  Tak se pomyślałem, ze można podziękować im na falach radiowych za marketing medialny… I robic reklame klubu wśród Warszawiaków. Niechaj będzie stale głośno o Polonii ukochanej. To radio alternatywne, akademickie. Łatwo się dodzwonić. Ale co ja sam moge… Zachęcam bracia
  Wiwat POLONIA WARSZAWA!!!!

Dodaj komentarz