Smokowski wsparł akcję #BonjourGregoire

Były komentator Canal+ i Polsatu Sport, Tomasz Smokowski wsparł akcję #BonjourGregoire i na swoim profilu twitterowym zamieścił tekst listu otwartego do Grégoire’a Nitota, prezesa Sii Polska, który rozważa zakup pakietu kontrolnego Polonii.

W pełni mogę zrozumieć, że nie lubicie innych, lokalnych klubów. Niekibicowanie rywalowi zza miedzy jest tak samo naturalnym zjawiskiem w kulturze kibicowskiej na całym świecie, co kibicowanie swojej ukochanej drużynie. 

Mam jednak do was jedną prośbę i zarazem proste ćwiczenie. Zastanówcie się proszę co spowoduje ewentualny „sukces” waszych ubiegłotygodniowych akcji? Co jeśli odniosą one skutek i zniechęcicie inwestora? I pytanie dodatkowe: co by się zdarzyło gdyby w przyszłości, z jakiegoś powodu, to wasz właściciel wycofałby się i to wasz klub na gwałt potrzebował nowego inwestora?

Jak zostaliby potraktowani ewentualni kandydaci? Już dziś wielu bogatych ludzi mówi: „Lubię piłkę i tę adrenalinę jej towarzyszącą, ale po co mi klub? Jest tyle stabilniejszych interesów?”.

Podcinacie gałąź na której siedzicie.

Nie pomagacie prywatnemu kapitałowi podjąć decyzji o wejściu w piłkę. Utrzymywanie jej na kroplówkach samorządów, czy spółkach Skarbu Państwa to droga donikąd.

I na koniec kilka słów do pana Nitot: „Ne renoncez pas, Monsieur. Je sius plus que certain, que la majorité das supporteurs en Pologne vous soutiennent”. 

Was też zachęcamy do wsparcia akcji #BonjourGregoire

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Smokowski wsparł akcję #BonjourGregoire

Dodaj komentarz