Klub potwierdza negocjacje z nowym inwestorem

Na stronie oficjalnej klubu pojawił się komunikat zarządu, z którego dowiedzieliśmy się, że Polonia prowadzi negocjacje z nowym inwestorem, zainteresowanym objęciem pakietu kontrolnego.

sędzia Bartosz Banasiak, Grzegorz Wojdyga

Zarząd Polonii Warszawa S.A. informuje, że od końca października 2019 r. główni akcjonariusze i Spółka prowadzą negocjacje z inwestorem, zainteresowanym objęciem kontrolnego pakietu akcji Spółki nowej emisji z podwyższenia kapitału. Zgodnie z ustaleniami inwestor nie został ujawniony.

Przed tygodniem potencjalny inwestor przedstawił jako warunek nabycia akcji Spółki – zbycie za złotówkę wszystkich akcji posiadanych przez stowarzyszenia, które mają statutowe uprawnienia osobiste do powoływania dwóch członków rady nadzorczej i wspólnie jednego członka zarządu, oraz zrzeczenie się przywilejów osobistych i prawa do nabycia akcji Spółki w przyszłości.

Warunek ten z wezwaniem do zajęcia stanowiska został przekazany zarządom tych stowarzyszeń wraz z informacją o osobie potencjalnego inwestora.

Natychmiast w mediach pojawiła się informacja Grzegorza Popielarza o nagłym „pojawieniu się wiarygodnego inwestora”.

Stowarzyszenie Kibiców Polonii Warszawa K-6 przedstawiło swoje stanowisko. Teraz oczekujemy jednoznacznego stanowiska Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonii Warszawa.

Źródło: Polonia Warszawa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

21 thoughts on “Klub potwierdza negocjacje z nowym inwestorem

 1. Ten sam sponsor o którym pisałem już w listopadzie… Osobiście rozmawiałem. Niesamowity kapitał, który mógł by nas posłać nawet do Ekstraklasy… Jest to za rogiem. Tylko czy pośle? Jak to mówią w naszym lekarskim świecie – oczy szeroko zamknięte… A miasto totalny blok…

  1. Janiu jeżeli to prawda i ten sponsor uratuje Polonię to pokłonię się Tobie i przeproszę za podejrzenia siania fermentu.

  2. Inwestor musi być zdeterminowany, jeżeli tak długo rozmawia z akcjonariuszami. Nie wykonuje nerwowych ruchów, nawet gdy trener i zawodnicy odchodzą. Nic na hurra. Ciekawe co przyniosą dni

  3. Mario luzuj.
   To zwykły atencjusz.Każdy klub ma takich co …ja wiedzą i piszą dla poklasku.

 2. A jak się nie dogadają to nie przeprosisz mimo, że Janiu pisał prawdę?
  No dobra, czepiam się, ogólnie fajny, ludzki gest.
  Trzeba zakopać topór wojenny i musimy grać do jednej bramki.
  Módlmy się żeby to wypaliło..

  1. To nadal będę miał wątpliwości co do intencji i wielki żal za robienie nadziei. Na dzień dzisiejszy mówię przepraszam i dziękuję Janiu za nadzieję.

 3. Wiadomość bardzo krzepiąca ale czy ten inwestor nie oczekuje zbyt wiele ?
  Przed tygodniem potencjalny inwestor przedstawił jako warunek nabycia akcji Spółki – zbycie za złotówkę wszystkich akcji posiadanych przez stowarzyszenia, które mają statutowe uprawnienia osobiste do powoływania dwóch członków rady nadzorczej i wspólnie jednego członka zarządu, oraz zrzeczenie się przywilejów osobistych i prawa do nabycia akcji Spółki w przyszłości.
  Co sądzicie o tym warunku ? A inne akcje pozostaną w rękach „hrabiny” ? Dlaczego tylko niektóre akcje mają być oddane za darmo a inni akcjonariusze pozostaną jako mniejszościowi ?
  Mylę się czy mam słuszne obawy ? Proszę oświecenie mnie.
  Janiu – słuchaj i pisz ile można.

  1. Newbojkot. Widocznie inwestor nie chce współpracować z kimś kogo uważa za niewiarygodnego.

  2. Odpowiedź jest wyjątkowo prosta – inwestor, który wykłada pieniądze chce rządzić po swojemu, a nie wysłuchiwać ( przepraszam za wyrażenie ) niedecyzyjnych gołodupców.
   Zresztą trudno, aby było inaczej. Dajesz pieniądze i decydujesz .

 4. Ja już dawno zaprzestałem myślenia co to za inwestor, byleby NAPRAWDĘ chciał zaistnieć w piłce nożnej, sprowadził to nasze środowisko do pionu i był akceptowalny co profilu biznesowego. Na razie to nie ma pieniedzy, nie ma już niemal piłkarzy, nie ma zapału a niemal wszyscy udają że pomagają.

  1. I niemal wszyscy coś wiedzą, coś słyszeli, coś podsłuchali lub znają kogoś kto podawał do stołu komuś kto coś mógł słyszeć.

 5. Stowarzyszenia nie powinny się pozbywać wszystkich akcji, bo to jest po raz kolejny proszenie się o kłopoty, tym bardziej że gra idzie o akcje które nie mają żadnej wartości. Ktoś musi tego pilnować/ patrzeć na ręce, herb, barwy, nazwa … też nie są zabezpieczone… z upadku, nikt tutaj nie wyciągnął żadnych wniosków.

  1. Janiu a ty czasem nie z pisu, bo wyznajesz zasadę, że tylko ty masz rację, a osoba z odmiennym zdaniem jest wrogiem.Do twojej wiadomości chodzę na Legię, Polonię a jak jestem służbowo w innych miastach to i na Lecha, Wisłę, Śląsk, Lechię.Zdarza mi się także obserwować mecze takich drużyn jak Mień Lipno, Lech Rypin, Górnik Polkowice, Stal Rzeszów i wiele innych.

Dodaj komentarz